Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves kislányom nem engedi...

1éves kislányom nem engedi hogy megmossam a haját, hogy tudnám megoldani hogy ne üvöltse végig a hajmosást?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 13. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy a szemét csípi a sampon.
2014. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 2 éves. Elmondom, mit próbáltunk az utóbbi 1 évben :)


- beszélgetni vele a dologról, elmondani, hogy a szép csatok csak szép hajacskába passzolnak (15 hónaposan mondott már ezt-azt, érteni mindent értett, ezt kb. akkor próbáltuk)

- megmosni babák haját, nyuszi-béka-maci haját, utána az övét

- megmosni anya-apa haját, utána az övét

- újra beszélgettünk róla

- zuhannyal öblítettük le, úgy, hogy ült (imádja a zuhanyt)

- hajmosókarikával

- ő habosíthatta magának

- megmoshatta az én hajamat



Semmi. Egy éve, szakadatalanul, minden hajmosásnál, végestelen-végig üvölt. Óriási haja van, nagyon hosszú, mióta bölcsis, és sokat homokozik, minden másnap mossuk. Gondolhatod.

2014. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne mosd meg, ennyi idősen még nem muszáj.
2014. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, én bőrgyógyász vagyok, és csak annyit akarok kérdezni, hogy MIIIIIIIIIIIIIIII??????????



Második válaszoló voltam

2014. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Épp most vagyunk túl ezen :D

Végigordította,pedig apával fürdött,és ö is mosta a haját,de nem hatotta meg. Nem tudom mikor fog ez jobb lenni. Gyorsan megmosom és ki is veszem a kádból,ennyi.

15 hónapos

2014. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Hacsak nem keni bele a kaját vagy homokozza össze (amit egy évesen még annyira nem szoktak), akkor magától se nem koszos, se nem büdös, nem zsíros és nem is korpás. Ha nagyon akarod áttörlöd egy vizes szivaccsal vagy textilpelenkával, de semmi baja nem lesz ha nem mosod meg.
2014. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunkaz vált be,h befogtunk egy babát,akinek ő is mosta a haját,azóta engedi.azért szerintem két naponta mosni egy két éved hajàt,nem csodálom,h utálja.alaposan át kell fésűlni és kész.nem hiszem,h bőrgyogyi vagy...
2014. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is így volt sokáig.. Nálunk az segített, hogy amíg én mostam, a férjem egy sokszor összehajtott türcsit szorított a szeme elé, így egy csepp sem ment bele. Eleinte ennél is sírt, de fokozatosan egyre jobb lett, mára már meg sem nyekken. Most már hátra is tudja hajtani a fejét, szóval türcsi nélkül is lehetne hajat mosni, de akkor is csak türcsivel hajlandó :) 25 hónapos egyébként.
2014. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 1 éves. Mi olyan fürdetőt használunk, ami sampon is egyben. Így automatikusan megmosom a haját is, ahogyan minden más testrészét. Természetesnek veszi, sőt, tetszik Neki, ha a feje búbjára púpozom a sok habot. Szerintem egy ilyen korú, főleg rövid hajú babának még nem kell igazi sampon. A lényeg, hogy minden fürdésnél felfrissüljön a fejbőre is.
2014. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem adj neki érdekes fürdős játékokat (üres flakon, műanyag poharak, kis labda, játékkonyhába való kis edények, kis műanyag állatfigurák is nagyon jól elszórakoztathatják). Minden héten váltogasd őket, hogy ne unja meg őket gyorsan. Amíg ezekkel játszik, tegyél egy pohárba fürdővizet és oldj fel benne egy kis sampont. Óvatosan öntsd a hajára (az arcára lehetőleg ne menjen), majd várj egy picit, amíg megint játszani kezd. Ezután tiszta meleg vízzel gyorsan öblítsd le a haját, aztán egy kis törölközővel töröld át. Mire eszébe jutna tiltakozni, már túl is vagytok az egészen. Mi így szoktuk csinálni, a kisfiam 20 hónapos, nagyon hisztis egyébként. Ha bejelenteném neki, hogy most hajat mosunk, biztosan ő is tiltakozna. Így viszont szinte észre sem veszi.

Neki 2 hetente mosom a haját, mivel nagyon érzékeny a bőre, de amúgy szerintem gyerekeknek elég hetente mosni. Ha beleken valamit a hajába, csak az érintett részt szoktam áttörölni. A homok pedig babafésűvel kifésülhető.

2014. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!