Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babámat hat hétig...

Koraszülött babámat hat hétig hagyom, hogy velünk aludjon. Az jó?

Figyelt kérdés

Nem akarom odaszoktatni semmiképpen az ágyunkba, de amíg még kicsit összeszokunk, addig jöhet. Pici koraszülött kislány, inkubátorban van még, hamarosan jön haza. Bízom benne, hogy kialakl a kötődés.


Esetleg tanácsolnátok valamit, akinek volt koraszülött babája, hogy csinálta ezt? Meddig nem kényeztetem el úgymond? Sírni sohasem fogom hagyni, de külön szobában szeretném altatni, nem velünk. (Remélem, nem leszek önző csak e miatt)



2014. ápr. 13. 21:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egy hetes a kis mazsola egyébként :)
2014. ápr. 13. 21:10
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van 1 koraszülött kislányom. Mi a mi szobánkba tettük, de külön ágyba. A légzésfigyelő alap volt nála.

Én nem altatnám a babát a saját ágyunkban, az szerintem neki és nekünk sem jó.

2014. ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

aludjatok együtt feltétlen, legyen melletted sokat! ha tudod, szoptasd. (ha nem tudod, de szeretnél, keress fel egy szoptatási tanácsadót, mondjuk a la leche liga egy munkatársát, nézd meg a honlapjukat)


engedd hat hétig, persze.... (meg ... őőő hat hét után meg már nem bírod nélküle, és akkor még két éves koráig... de ez a legjobb, hidd el. nem kell másképp csinálni. nem kell a régi életre vágyni. hisz már szülők vagytok, eleve ez egy új élet. ez az élet a gyerekről kell szóljon. ha jól esik, aludj a kicsivel sokáig ) :) :)


minden rendben lesz. a kötődés úgy kialakul, hogy életed végéig magad mellett szeretnéd tudni :) :) :)


jó érzés neki is és neked is, ha a pocakodon fekve szunyókálhat, ezt sokat gyakoroljátok az első időben :)

2014. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Idore szuletett baban kb 6 hetet volt mellettem babaobolben. Azota kulon szobaban van. Egyik ejjel oda raktam le, akkor meg fel sem tunt neki...
2014. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Megkerdezhetem, hogy hany hetre szuletett? (Lehet mi is korababak leszunk)
2014. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Korababáknál kimondottan nem szabad az együtt alvás, nagyobb a komplikációk esélye. Légzésleállás. Mindenképpen saját ágyban legyen, légzésfigyelővel.
2014. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nem koraszülött, de rosszul alvó baba volt. Nappal gyakran aludt el a karomban, és ledőltem vele a fotelba (mert hasfájós volt, és jókat aludt függőleges helyzetben). Szóval nekünk sokat adott a kötődés szempontjából, az hogy éreztem ahogy lélegzik, és a karomban aludt el, és amikor így ébredt fel sose sírt.

Ha esetleg éjjel nem, nappal tud veled aludni, ha van aki az egyéb dolgokban besegít neked, hogy rá tudj koncentrálni.

2014. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 35 hétre született.

A kórházból úgy engedtek el, hogy feltétlen legyen légzésfigyelőnk. Na most azt ugye nem lehet a saját ágyunkba rakni, tehát egyértelmű volt, hogy az első éjszakától a saját ágyában aludt.

Biztonságosabb ott neki. A kötődés úgy is ki fog alakulni, ha nem alszotok együtt!

2014. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem aludnék így vele egy ágyban, hanem légzésfigyelős ágyba tenném. Persze lehet mondani, hogy a szülő a legjobb légzésfigyelő, de én például simán aludtam úgyis, hogy sírt a mellettem lévő ágyban a kisfiam, annyira fáradt voltam. Így biztos, hogy nem ébredtem volna fel rá, hogyha ráfekszek, megnyomom stb. A férjem próbált a fiammal együtt aludni, de a fiam minden mozzanatára a férjemnek felébredt, így lehetetlenség volt. Úgyhogy nem is biztos, hogy a kislányod díjazná az ötleted, valamelyik baba szeret teljes nyugiban aludni.
2014. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

a kötődés nem ezen alapszik, hogy együtt alszatok-e vagy sem.

semmiképp nem aludnék egy ilyen csepp gyermekkel éjszaka egy ágyban.

2014. ápr. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!