Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babával lehet egyszerre 2...

Babával lehet egyszerre 2 dolgot szokatni? Pl mell + cumisüveg, kiságy + felnőttek ágya

Figyelt kérdés

szóval hogy egyen így is úgy is, el tudjon aludni velünk is, de egyedül is elaltassa magát


úgy hallottam az első 3 hétben rögzülnek be a szokások.

be lehet egyszerre több szokást rögzíteni?


2014. ápr. 13. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog, h valakinel mukodik, valakinel nem es nem tudhatod elore... Az enyem nem lett cumizavaros, gyonyoruen szopik, pedig cumizik es elfogadja az uveget is. De valakinek meg az lesz. Tudtam, h kockaztatok, szerencsem volt.
2014. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ágyat nem tudom, de a cumisüveggel úgy játunk, hogy a fiam cicizett, de ivott cumisüvegből is lefejt tejet, ha épp elmentünk valahova. Nem szokott le a ciciről, nem zavarta meg ez a módszer. A lányom 5 hónapos koráig nem fogadta el a cumisüveget. Egyetlen egyszer sem szívta meg addig. Nehéz is volt így kimozdulni. Már 8 hónapos, még nagy kedvenc a cici, de már tud belőle inni.
2014. ápr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mármint a cumisüvegből.
2014. ápr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam soha nem ivott cumisüvegből, nem fogadta el.


Egy ágyban aludt velünk, amikor egyszer azt mondta a férjem, hogy akkor ő átmegy aludni másik szobába, mert így nem tud pihenni. Ezért egyik napról a másikra betettem a kiságyába kb 10 hetesen és azóta ott alszik (most lesz 18 hónapos).


Szerintem az ösztöneid után menj, ne mások véleménye után :)

2014. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ez elég babafüggő és a körülmények nagyban alakítják a dolgot.

Az én lányom kezdettől fogva cicizett és cumisüvegezett is, mégsem zavarta meg, 9 hónapig szoptattam.

Kezdetben a kiságyában aludt, az első 4 hónapban ringatva aludt el, aztán letettem. Aztán 4 hónapos kortól maga aludt el nézelődés közben, szintén a saját ágyában. De 9 hónapos korban minden megváltozott, beteg volt, magas lázzal és magam mellé tettem pár napra, hogy tudjam figyelni, nem sokkal később pedig nagyon bevakart neki a járástanulás, borzalmas éjszakáink voltak, úgyhogy néhány átvirrasztott éjszaka után ismét magam mellé vettem. Nah...úgy is maradtunk, onnantól nem aludt a sajt ágyában, be sem lehetett tenni, úgy sem, hogy egyébként aludt, mert felébredt egyből.


Szóval ezt előre nem lehet tudni, és az első 3 hetes berögzülés szerintem nem létezik, nálunk legalábbis később alakult át a dolog...

2014. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

barátnőm babája anyatejes, de ha kell, cumiból is meg tudják etetni, sőt, mostanában a nyugtató cumit is elfogadja a baba. (4 hós, kizárólag anyatejes, igény szerint szoptatott jó étvágyú babáról van szó)

ő együtt is alszik a babával, meg kiságyban is altatja, többnyire cicin alszik el, de tud egyedül is álomba szenderülni a kicsi (még)


én babám is igény szerint szoptatott, anyatejes, nem fogadja el a nyugtató cumit, és a cumisüveget se. én is cicin altatom, már nem tud magától elaludni (talán régebben még volt, hogy ment, de elmúltak ezek az idők) :) de alszik kiságyban is és velem is éjszaka... 11 hónapos.


szerintem mell, cumisüveg működhet együtt, kiságy és szülői ágyban alvás is működhet együtt...


nem rögzülnek szerintem a szokások, mert minden folyton változik, és egy csomó dolog bezavarhat (fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás, szülői stressz, bármilyen változás)


meg kell amúgy próbálni, de ami még 3 hetesen működik, nem biztos, hogy megy 3 hónaposan.


viszont az tuti, ha mondjuk magad mellett altatod, és berakod a kiságyba, ezt megszokja, és később nem ébred fel, ha csempészed vissza a kiságyába :)


nálunk eleinte, még 4 hetes koráig nem tolta ki a cumit a szájából a gyerek, később már dühöngött, ha akartam volna neki adni :) barátnőméknél meg 4 hónaposan elfogadta a kicsi, pedig pár hetesen nem jött be a nyugtatócumi...


ha úgy látod, hogy a baba egyedül is el tudja magát altatni, akkor segítsd ebben, teremts erre alkalmat, mert lehet, hogy pont ilyen típusú a gyerek, és ez jól fog jönni.


ne csinálj mást, csak figyeld, és támogasd a kicsit szokásaiban, és persze legyél mindig válaszkész (ha úgy látod, nyűglődik, adj neki cicit, had aludjon azon el, ha úgy látod, komfortcicizni akar, engedd neki, stb. így értem) :)

2014. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább arra szoktasd ha jót akarsz,hogy a saját kiságyában aludjon el.

A cumisüveg olyan dolog,hogy ha nem megy a szoptatás akkor ugye kell a cumisüvege vagy azért mert fejsz vagy mert tápszer kell,ezt csak akkor fogod tudni ha már meg van a baba.

2014. ápr. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

"úgy hallottam az első 3 hétben rögzülnek be a szokások."


Nézd, én nagyon híve voltam szülés előtt annak, hogy a babát következetesen kell nevelni (persze az igényeit szem előtt tartva...) aztán megszületett a babám és így utólag azt kell mondjam az elmúlt 9 hónapból egyetlen egy dolog van amit megbántam és az az, hogy az elején nem ösztönből próbáltam "nevelni", hanem úgy ahogy a "nagykönyvek" írják.


Ezzel csak annyit értem el, hogy miután alapban fel volt borulva az életem még jobban idegesítettem magam, hogy most épp mit csinálok rosszul, milyen rossz szokásra tanítom, stb-stb... mert kiságyban kéne elaludnia, nem cicin, meg nem kéne állandóan kézben tartani, stb-stb...


Aztán egyszercsak azt mondtam, hogy elég volt, feltettem a könyveket a polcra és mindent csináltam úgy ahogy jónak láttam... Igen, cicinalvó lett, mostanra már együtt is alszunk (szigorúan csak első ébredés után, addig kiságyban van!), de ezeknél a dolgoknál ezerszer többet ér az, hogy boldog, kiegyensúlyozott ő is és én is.


Szóval (kis kitérő után) a válasz: igen, legyenek terveid amire megpróbálod az elejétől fogva szoktatni. Lehet ez párhuzamosan cumi-cici, alvás itt és ott, csak legyen benne egy rendszerre való törekvés.


És a törekvés szó a lényeg! Ne aggódj, ha nem megy.. terelgesd abba az irányba a dolgokat és a baba meg terelgeti a neki megfelelő irányba a dolgokat és majd szépen megszületik a mindkettőtök számára megfelelő út, úgy hogy egyikőtök igényei sem nyomják el a másikét.


Nna bocs, hosszú lett.

Jó babázást!

2014. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!