Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mikor adtatok először...

Anyukák! Mikor adtatok először, kérges, hátul merev cipőt a babátokra? Akik rendes járásig puha cipőbe járatták, milyen megjegyzéseket kaptatok ezidő alatt?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 10:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Csak már kezdem unni,hogy boltban,úton útfélen kéretlen tanácsokat osztogatnak, anélkül,hogy kérdezném őket..idegenek,vásárlók,stb..odaszólnak..
2014. ápr. 15. 10:06
 2/13 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, hogy az idegen beszól? Nem kell meghallani se.

Az en gyerekemnek akkor vettem eloszor kerdes cipőt, amikor mar tudott járni.

2014. ápr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom elengedni a fülem mellett,és visszaszólok,)
2014. ápr. 15. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem még sosem szólt senki, hogy milyen cipő van a gyerek lábán. :) Ne foglalkozz velük, egyik füleden be, a másikon ki! ;) Amíg nem jártak a fiaim, addig akkor volt cipő rajtuk, míg mentünk valahova, puha kocsicipő, mert szerintem az a kényelmesebb. Mikor járni tanultak, akkor itthon mezítláb, zokniban, illetve mamuszban mentek, utcán nem nagyon. Az első lábbelije mindkettőnek szandi volt (nyáron indultak el maguktól), eleinte még kézen fogva, igaz, annak a sarka kemény volt. Hűvösebb időre pedig vászoncipőt kaptak, aminek nem mondhatnám, hogy kérges a sarka.
2014. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyen tipus vagyok hogy visszaszólok,mer feldühít,hogy idegenek beleszólnak..
2014. ápr. 15. 10:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Én ilyen rendes kérges cipőt akkor adtam rá mikor már jobban lépkedett. Szóval pl a babakocsit körbejárja akár kapaszkodva, de mellette 3-4 lépést önállóan megtett.

Örülök, hogy végre valaki nem a puhatalpú cipőt sztárlolja, mert az csak füvön, homokba van értelme, mert ott tényleg tornázik a láb, betonon semmit nem ér, viszont a talpnak, bokának ártalmas azon a kemény betonon menni benne.

ÉN elsőre Elephantent vettem, úgy 12,5 hónapos volt a fiam. Aztán továbbra is ilyet vettünk, de az ortopédián a salust mondták, mert befelé dől a bokája. Na ilyenkor ismét megbukik a puhatalpú liliuiti cipő, ami semmit nem tart a bokán...... szóval így salus kell neki. Érdemes 1,5 évesen, addigra már stabilan jár megnézetni, ha kell korrekció akkor megmondják milyet vegyél, mármint kell-e szupinált vagy jó egy deichmannos.

Nekem senki nem tett megjegyzést, hogy nem puhatalpút adok rá. De nem érdekelne, majd elviszi ő is ortopédiára aztán már úgysem fog többet olyat ráadni. Most divat lett, ennyi. Nekünk nőknek is ott a balerina cipő, ami nem egészségéges, mégis sokan hordjuk.

2014. ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pont azért szólnak,mert körbejárja a bútorokat,lépeget a bútorok mentén, önállóan még nem jár, és én még puhatalpút adok rá,ami nem kérges..Nem értem,kinek mi köze van ahhoz,hogy a gyerekem mibe jár..,és minek olyan megjegyzéseket tenni,hogy kimegy a bokája,stb..
2014. ápr. 15. 12:01
 8/13 A kérdező kommentje:
Na és hogy már ortopédiára kéne vitetnem a gyerekemet...mert már most is befelé megy a lába...
2014. ápr. 15. 12:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Gondolom utcán nem jár még vagy igen? Ha igen, akkor a beszólogatóknak igaza van, bár közük tényleg nincs hozzá. Kocsicipőnek tök mindegy mit adsz rá, de ha már elkezd rendesen járni az utcán is, akkor normális cipőt adj rá, a puhatalpú nem jó.
2014. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mikor bent járt a bútorok mellett, ahogy a tied, akkor liliputiban volt, kint is, bent is. Nyári baba, 15 hónaposan kezdett el járni. NYáron mikor egy éves volt, liliputija volt és ha pl. lementünk a balcsira és kivettem a kocsiból és volt, hol megkapaszkodnia, akkor is liliputiban volt, vagy pedipedben.


Mikor önállóan kezdett járni, akkor vettük meg az első cipőcskét, egy Superfit, de nagyon nem jött be és váltottunk elefantenre. Bent azóta is liliputit hord, mert hideg a kő. Kintre vagy elefantent vagy pedipedet, a pedi nem tartja nagyon a bokát, de nekem az a véleményem, hogy nem is kell. Egészséges a lába amúgy.


Én is kaptam beszólásokat, sokfélét, sajnos én sem tudom megállni, hogy ne szóljak vissza, nagyon dühít. :S De nem csak ezzel kapcsolatban. Szóltak, ha hordoztam, mert megfullad a gyerek... No comment. Ha vettem 2 üveg gyümölcslevet a férjemnek otthonra és a gyerekkel voltam, szólt egy néni, hogy ilyen picinek ilyet még nem kellene... Stb...


Cipőre mondták, hogy húúú de csini divatos, kár, hogy nem tartja a lábát, ez volt az elefanten, ami nagyon is tartja, látták volna a többit... :)

2014. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!