Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves többgyerekes anyukák!...

Kedves többgyerekes anyukák! Ti hogy bírtátok a gyereknevelést több gyerekkel?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom,most megint terhes vagyok,és kicsit félek,hogy hogy birkózom meg több gyerekkel.Nektek hogy sikerült??
2014. ápr. 15. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az eleje kicsit nehéz volt,de csak mert a pici sokat sírt.Ha alvós-evős baba lett volna az elején,akkor tuti nincs semmi gond.A sírás okozott nehézségeket.

Most már nagyobbak, vannak jobb,rosszabb napok, de alapvetően élvezem nagyon:)

2014. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első időszak tényleg nehéz. 22 hónap van a fiaim közt, hát nem volt könnyű eleinte! De gyorsan bele lehet rázódni. Meg kelll szervezni a fürdetést, altatást, sétát...

Sok sikert!!

2014. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást,majd igyekszek!:)

Csak ugye,nálunk az apuka maszek,minden nap reggeltől estig dolgozik,majd este 6-kor hazaér,majd este fél 7-től fél 10-ig a másik maszek melóját csinálja.Csak aludni jár haza,úgyhogy nekem nem tud segíteni senki,egyedül vagyok.:)

2014. ápr. 15. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, hozzám is kb az első 2 hétben járt át anyukám,férjem meg sokszor itthon sem alszik...2 év van a fiaim között,volt olyan éjszaka,mikor a pici szoptatása közben felkelt a "nagy" és kérte,hogy bújjak mellé..mondtam neki,hogy nem tudok,erre ő mondta,hogy nem baj,majd megvár:)És tényleg megvárta míg a picit letettem,utána mellé bújtam.

Ami nekem segítség volt az elején,hogy míg nagy hidegek voltak a nagyot egy nap 1x levitte valaki sétálni,játszani.Mondjuk ha nem jött volna senki azt is megoldjuk szerintem...amúgy mindent egyedül csináltam én is az elejétől:)

Nyugi,van már rutinod,nem lesz gond:)

2014. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó,nagyon szépen köszönöm,hát,akkor neked az én helyzetem nem ismeretlen,nagyon ügyes vagy,hogy megbírkózol te is vele egyedül,és főleg,hogy a nagyobbik lurkód is ilyen okos,gondolom büszke vagy rá.:)
2014. ápr. 15. 14:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy cipőben járunk. A kisfiam most volt egy éves és újra babát várok, 14 hetes vagyok. Nem terveztük még ilyen koránra a kistesót, de így sikerült, örülünk neki.

Én is félek hogy hogy fogom bírni mert én szülés után nagyon rossz passzban voltam, na nem a szülés miatt hanem leginkább lelkileg viselt meg az első fél év, hogy semmire sem volt időm stb...

Agyban nagyon készülök, úgy gondolom hogy most már okosabb vagyok, ha újra kezdhetném a kisfiammal sok mindent másképp csinálnék, pl nem görcsölnék annyit a takarításon stb...

Szerintem ügyesek leszünk bár biztos nehéz lesz eleinte. Attól is függ majd hogy milyen lesz a második baba, mert ha jó alvó és jó evő lesz, nem lesz hasfájós, akkor talán nem lesz nagyon nehéz dolgunk.

Minden jót!

2014. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

igen,büszke vagyok rá:) Mondjuk igyekeztem mindenbe maximálisan bevonni őt az elején,egyből mikor hazahoztuk az öcsit a kórházból meg is foghatta!Meg sokat dicsértem,mondtam neki milyen ügyes,hogy segít,milyen nagyfiú így a féltékenységgel nem volt gond,talán 1-2x mondhatta,hogy tegyem le a babát,de nem volt különösebb gond belőle.Azt azért persze meg kellett szoknia,hogy szoptatok,nem tudok menni egyből ha kéri,de 1-2 hét volt max az elején ami "rázósabb" volt, aztán ment minden:)

És nektek is menni fog(kérdező és utolsó válaszoló).Ijesztőnek tűnik most innen,nekem is az volt,de felnő az ember a feladathoz :)

2014. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha terveztétek a babát, akkor arra kell gondolni, hogy itt van végre, növekszik benned, ezt akartátok. :) Sikerült, nemsokára négyen lesztek! :) Ha már megszületett, akkor is erre kell majd gondolni a nehézségek idején.

Én így csinálom. Ha huzamosabb ideig 4-5 órákat alszom, és nulla szabadidőm van, akkor is. Mi akartuk, és hálásak vagyunk mindegyikükért!


Amúgy meg rá fogsz jönni, hogyan könnyíthetsz egy kicsit a mindennapokon, ha kell, az ember nagyon erős és kreatív tud lenni. Csak a TÜRELMED meglegyen! Az nagyon fontos! Én sokszor rájuk kiabálok a nagyokra, aztán észbe kapok. És mindig, mindig, mindig éreztesd mindegyikükkel, hogy szereted őket, és a szereteted hassa át az egész napotokat.

Gyorsan kell írnom, mert épp kelnek a nagyfiúk, de pár dolog: nekem az pl. bejött, hogy mindig egyszerre altatom őket. Ha a kicsi szopik, a nagyok is ott lehetnek, de nem ugrálhatnak körülöttem és nem kiabálhatnak akkor. El kell fogadni a segítséget akkor is, ha amúgy legszívesebben élből visszautasítanám (hadd jöjjenek a nagyszülők... ha tudnak). Hétköznap megrendelem az ebédet, és évente egyszer külső segítséget hívok a nagytakarításhoz. Ha a nagyok ovisok lesznek, biztos változik sok minden, de jelenleg ők töltik ki minden időmet és energiámat.

üdv, 3 éves ikrek és fél éves baba anyukája

2014. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, van aki könnyebben veszi a nehézségeket, van aki kevésbé. Az én gyerekeim között 21 hónap volt és nem írom hogy az eleje fáklyás menet volt. Sajnos párom hasonlóan a tiédhez, sokat dolgozott, hétvégente maszek, hét közben a rendes munkája. Anyum amikor csak tudott jött, de neki is van munkája, más segítségem meg nem volt. Engem főleg az éjszakázások viseltek meg, de van aki ezzel is könnyen meg birkózik. Szóval az első időszakok nem mindig könnyűek, de utána - ha beáll a napirend a picinek is és ha alszik már reggelig - azért egyre jobb lesz. Boldog babavárást és sok sikert!!!
2014. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát,mennyi ügyes anyuka van itt!!!Hát,köszönöm mindenkinek,talán nekem is sikerülni fog,amúgy nem terveztük még a másodikat,de nagyon örülünk neki!:)
2014. ápr. 15. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!