Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy mondjátok...

Anyukák, ti hogy mondjátok előke vagy partedli?

Figyelt kérdés
Anyós ezen kezdett vitatkozni velem tegnap, mert én úgy mondom hogy előke, és rám szólt hogy ne azt mondjam hanem hogy partedli. Szerinte az előke olyan parasztos és ne mondjam úgy mert a gyerek is ezt fogja hallani és azt szokja meg. Nem tudom mi a baja ezzel a szóval hogy előke, én még a boltokban is úgy láttam kiírva különben és nem úgy hogy partedli. Szerintetek is parasztos az hogy előke?
2014. ápr. 15. 14:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Előke. :)
2014. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Jesszus...! (bocs) Előke!
2014. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Előke.
2014. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

partedli, de ha előkét mondasz azt is megértem :)

Szerintem tök mindegy, lehet body vagy kombidressz, az is ugyanaz, bár a bodyt mondja mindenki én is :)

Ne foglalkozz vele, nem tartom parasztosnak az előkét amúgy. Rokonértelmű szavak, ennyi.

2014. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
előke
2014. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Előke, de a partedlit is ismerem, talán azt régebben használták, azért az van az anyósod fejében.

De ilyen miatt szól? :S Szerintem tök mindegy, hogy hogyan tanulja meg a gyerek, mert nem hinném, hogy pont ezt sokat fogja mondogatni :)

Egyébként nem parasztos egyáltalán :)

2014. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Előke.

De ez tényleg egy anyóstól jövő kérdés és komolyan is gondolja?? Aztán csodálkozik a korosztálya, hogy "ilyenek a mai fiatalok", meg "bezzeg az én időmben, mikor az én anyósom...". Biztos értékelték ők is az anyósokat, később még is üzembiztosan továbbadják a szemétanyós-hagyományt...

2014. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a partedli a parasztos.
2014. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
előke :) inkább a partedli az öregesebb kifelyezés
2014. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
előke.
2014. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!