Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej vagy inkább tejital?

Tej vagy inkább tejital?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves, a délelőtti tápszerét szeretném leváltani. A faluban van rendes tehén tej árusítás, friss tej, ezt is adhatom neki ugye? Milyen higításban? Jó ideje eszik már a kisfiam tejes dolgokat, mindent eszik már, tejet is ivott már régebben, nem volt gondja vele.
2014. ápr. 15. 14:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a rendes házi tej, mint amit a boltban vehetsz tejporból készítve... viszont a házi tej erősebb, zsírosabb, a forralás nyilván alapvető, én egyharmad részt higítanám.
2014. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Forralva esetleg, kicsit higitva. Mivel én eléggé para-mami voltam, így inkább a tejitalt választottam, (nálunk a családban van tejfehérje és laktóz érzékeny is-én az utóbbi) de ez nem irányadó. 1,5 évesen adtam először bolti, 2,8%-os tejet, ami lényegében vizes már, de tényleg csak óvatosságból nem adtam hamarabb.
2014. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Saját példánkból kiindulva: tejital. Én is elkezdtem a fiamnak 1 éves kor után adni a tejet reggel és este és elkezdett folyamatosan betegeskedni. Nem volt komoly, de egyszerűen szinte hetente jött a köhögés, nátha. Olvastam, hogy a tej lehet az oka, másnál is volt ilyen. Leálltunk a tejjel, tejitalt kezdtem adni és lekopogom, de azóta (lassan 5 hónapja) nem volt beteg a fiam. Eszik minden tejterméket, szokott vacsora mellé is inni tejet, ha megkívánja, de rendszeresen, reggel és este még jó darabig nem fogok neki tejet adni. Ez csak egy példa, nem mondom, hogy ez az általános, de tudd, hogy ilyen is van. Viszont, ha házi tejet adsz, azt mindenképp forrald és szerintem nem ártana hígítani sem.
2014. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
tejital, bár sokan lázadnak ellene, én meg a bolti tej ellen lázadok. Hallgass az anyai ösztöneidre. A bolti tej összetételét, vitamin és ásványi anyag tartalmát hasonlitsd össze a tejitaléval és rögtön nem lesz kérdés....
2014. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját gyerekéről dönt. Én nem örültem, amikor a lányunkból vér jött széklet helyett a tejallergia miatt - hidd el, te sem örülnél. Persze ritka (mondjuk annyira azért nem), de nem véletlen az ajánlás, mely szerint 2-3 éves korig NE adj tehéntejet a gyereknek..


Lehet mondani, hogy de bezzeg régen is, és akkor nem is lettek allergiások, az egyszerű válasz erre az, hogy de, lettek. Csak nem foglalkoztak vele.



Szóval tejital.

2014. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tehéntej,higítsd először 1/3tej,2/3 víz arányban aztán fele,fele arányban,és fokozatosan elmaradhat a víz és mindenképp forrald fel de gondolom te is úgy iszod.
2014. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
eredetileg 1 éves korig van az ajánlás,és minél tovább halogatják az anyukák annál nagyobb az esély allergiára, ráadásul a tejitalban található vitaminok is gyári vitaminok,ha a családban nincs allergia és már amúgy is ivott tejet én nem gondolkoznék a tejet választanám mindenképpen
2014. ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
NEM 1 éves korig van az ajánlás. :) Olyan jó, hogy sok itt a klinikai immunológus. :)))))
2014. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tényleg 3 éves korig nem ajánlják az immunologusok.
2014. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Attól függ kihez mész,kinek van szerződése tápszergyártócéggel
2014. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!