Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiú kukacán a...

Egy éves kisfiú kukacán a bőrnek mennyire kell mozogni? Teljesen fel lehet már tolni vagy sem? A dnőnk szerint fel kellene neki rántani, de én nagyon félek ettől. Valami kenőccsel esetleg nemlehet megelőzni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen fel kellene hogy jöjjön, de attól függ, hány éves. Felrántani semmiképp ne engedd neki, vidd el gyereksebészhez 10 perc alatt megoldja amit kell és semmit nem érez belőle a gyerek. A felrántásnak súlyos következményei lehetnek.
2014. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 éves a kisfiam és teljesen le tudom húzni a bőrt a fütyijén. Nekünk anno azt mondták hogy huzogassuk, a védőnő is mindig azt mondta hogy csak annyit mozgassuk amennyit enged, ennek elvileg az is a lényege hogy a kisfiú megszokja hogy a szülő néha megfogja a fütyijét. Ha később orvoshoz kell menni, vagy itthon kell problémát elhárítani akkor ne az legyen hogy nem is engedi hogy hozzá nyúljunk.
2014. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Lemaradt, hogy én sem engedném felrántani. Szerintem kezd el mozgatni neki a bőrt minden fürdéskor és lehet hogy 1-2 hét múlva már szépen letudod húzni.

2014. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg ki tud rajta pisilni, nem kell és nem is szabad erőszakoskodni!


Ha húzogatod, mikrorepedések keletkeznek, amik (a pelenka miatt folyamatosan pisivel érintkezve) begyulladhatnak. Na ettől fog ám jól letapadni!


Felrántani semmiképp ne engedd, van rá szteroidos krém, ami feloldja, de NAGYON ráértek még ezzel foglalkozni!


Egyébként a klasszikus gátmasszázsolaj gyönyörűen oldja, és semmi vegyszer nincs benne (búzacsíraolaj, muskotályzsálya-olaj, rózsaolaj, ligetszépeolaj, orbáncfűolaj keverék)

2014. ápr. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minek egy gyereknek kukac?
2014. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Pont most voltunk gyermeksebésznél a kisfiammal pont emiatt. A doki azt mondta, hogy nehogy húzogassuk neki és a gyerekorvosnak se hagyjuk, hogy felhúzza a bőrt mert pont attól fog úgy letapadni, hogy aztán műteni kell. 3 éves korig spontán megoldódik a dolog addig csak akkor kell visszamennünk ha nem tud sugárban pisilni vagy lerakódást vennénk észre rajta. Ha 3 évesen még mindig nem megy akkor a sebészeten megoldják krémmel fájdalommentesen. Szóval ne engedd felrántani mert csak fájdalmat okoz szegénynek!
2014. ápr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a picurka 13 hónapos.Közben megtudtam,hogy egy ismerősöm kisfianak/ő is ennyi idős/,a doki gondolkodás nélkül felhúzta neki.vérzett neki.ezt semmiképp nem fogom engedni.az olajat kipróbálom.köszönöm
2014. ápr. 17. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!