Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bíztatnátok kicsit szoptatássa...

Bíztatnátok kicsit szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Második babámat várom. A kisfiamat nem szoptattam mert a kórházban egyáltalán semmi tejem nem volt, sőt a melleim egy leeresztett lufihoz hasonlítottak inkább. A kórházi napok olyan mély nyomot hagytak bennem a szoptatással kapcsolatban (negatív élmény, mert nem ment) hogy itthon már nem is próbálkoztam vele. A kisfiam be sem akarta kapni a mellem, ha nagynehezen rávettem akkor meg rettenetesen fájt, majd jött az oltári üvöltés hogy nem jön belőle semmi.

A 6. nap durrantak be a melleim, utána lett tejem de a szoptatás nem ment így fejtem, ami szintén rémálom volt, a kisfiam jól sem lakott vele, majd a 3. héten el is apadt. Még örültem is neki mert a napjaim sírással és önmarcangolással teltek.

Most jön a kistesó, a szoptatástól rettegek a legjobban, egyáltalán nem találom jó dolognak, félek tőle és nagyon csúnyán hangzik de a gondolattól is rosszul vagyok hogy nekem szoptatnom kelljen.

És akkor jön a lelkiismeret furdalás stb...

Az is volt a baj hogy én nem is olvastam utána a szoptatásnak, gondoltam majd jön az magától és tök egyszerű lesz, aztán jól belesültem.

Mit csináljak? Hogy tudnék megbarátkozni a gondolattal?

Önzőnek érzem magam, mert félek attól is hogy ha mégis megy majd a szoptatás akkor a melleim nagyon csúnyák lesznek utána. A másik pedig hogy én nem akarok évekig szoptatni, hogy kettőt ne léphessek a gyerekem nélkül stb...

Gonosz vagyok és önző, de nem értem hogy miért... Olyan elkeserítő ez az egész.


2014. ápr. 16. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ne aggodalmaskodj, ha tudsz szoptatni akkor tudsz, ha nem nem....A kórházban meg kéne mutatniuk a helyes technikát, mert elvileg nem szabadna fájniuk. Nem tartom önzőségnek, hogy nem akarsz évekig tejautomata lenni! Most várom a kislányomat, de én sem szeretném évekig szoptatni. Nyugodj meg, a szoptatástól meg ne rettegj, ma már pótolható az anyatej, ha szükség van rá.

33hkm

2014. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt tejem a kórházban,itthon indult be,emiatt ne aggódj.ha rendes súllyal születik,kibírja addig kaja nélkül.nem kell évekig szoptatni,ha úgy érzed elég,leválasztod.szerencsére az én lányom 8 hósan leválasztotta magát.a szoptatás amúgy nekem csak bimbókiemelővel ment.
2014. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha félsz a fájdalomtól az elején, én javaslom hogy próbáld ki a bimbóvédőt (kicsi méret, hogy be tudja kapni). Van több ismerősöm aki az első gyerekét nem tudta szoptatni de többivel nem volt gondja. Szerintem fog neked menni.

Az anyatej nagyon fontos a babáknak főleg az elején. Jó hogy van anyatej leadó, de mégsem olyan az a tej. Még ki sem tudod tapasztalni, hogy milyen ételtől görcsölhet a pocija (ha görcsöl egyáltalán).

2014. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

először is ne keseregj! Másodszor meg, ha "bűntudatod" van, ami ne legyen, de szóval ha mégis, akkor még most olvass utána, vértezd fel magad (www.lll.hu) némi tudnivalóval. Én is úgy jártam, hogy azt hittem, majd menni fog simán, hát egy fenét. Az első hetekben, amikor éppen nem szoptattam, fejtem, a hasfájós babámat ringattam, akkor a neten lógtam vörös szemekkel, hogy össze tudjam szedni az információkat, kiszűrni, stb. ami nem könnyű. Még most nézelődj előre.

Nekem, utólag, az lehetett a gond, hogy nagyon hormonális vagyok (nem tudom jobban kifejezni) illetve valószínűleg nem vagyok kellően ellátva tejmiriggyel, ami miatt mindig csak plusz fejéssel tudtam eleget adni a babámnak. Gondolhatod a végére már utáltam....De volt egy szép időszak is, amikor beállt, a 6. hét után a 3. hónapig nem volt gond, utána megint.

Szóval nézz szét, (pl nézd meg a neten a helyes szoptatás pozícióját - angolul breastfeeding ha a youtubeon keresel), olvass és ne ess kétségbe. A legfontosabb hogy ne görcsölj rajta, és legyen ott a spájzban a tápszer, ha mégsem megy. Megjegyzem, az enyém is kapott, a legelején pár napig, amíg be nem indult a tejem, illetve 8 hónapos kora után, amikor meg végképp elapadtam. A szoptatástól nem lesz csúnya a melled, a terhesség alatt kezdenek nőni a tejmirigyek, és attól nyúlhat meg a bőröd, ha hajlamos vagy rá -kenegesd, ápold. Az sem biztos, hogy majd éveket fogsz szoptatni, ki tudja, meddig kéri a gyereked a cicit. Egyébként ennek is megvan a maga helye, pl én, ha lett volna rendesen tejem, szoptattam volna, ameddig kéri, de mondjuk 8-9 hónapos kora után úgyis csak reggel és este lett volna. Nem szabad összekeverni szerintem a szoptatást a nyugtatással későbbi korban (arra gondolok, amire szerintem te is, amikor mondjuk másfél, két éves gyerek szaggatja le az anyjáról a pólót napközben a játszótéren) - de ez a példa sztem elég sarkos, és nem is találkoztam ilyennel

2014. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Először is nyugi. Görcsösen nem lehet nekiállni a dolognak. A szoptatáshoz nyugodtan kell hozzáállni mert nem minden babának megy mindjárt ripsz-ropsz. Hagyni kell időt neki amíg sikerül rájönnie a helyes teknikára és ez tőled türelmet igényel. Ha nem lenne elég tejed legyen otthon tápszer, hogy azon ne idegeskedj, hogy mit fog enni. Nekem is fájt egy-két hétig a szoptatás. A szülésznő azt mondta ez teljesen normális mert igénybe van véve a mellbimbó. Egyik napról a másikra már nem is éreztem, hogy fájna. Attól meg ne félj, hogy ronda lesz a melled a szoptatástól. Nekem kis melleim vannak de amíg aktívan szoptattam vagy háromszor akkorák lettek, el sem hittem, hogy az enyém. Ahogy apadt a tejem szépen visszakapták az eredeti méretüket de egyáltalán nem lógnak sőt még csíkos sem lett a bőröm. És a legfontosabb ha nem megy ne ostorozd magad mert lesz elég dolgod anélkül is, hogy még ezzel rontsd a hangulatod. Sok sikert kívánok Neked! :-D
2014. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ne aggódj! ha fél évig tudnád a babád érdekét előtérbe helyezni, már rengeteget tennél érte, ha 1 évig is bírnád, akkor már mindent megtettél érte ezen a téren.


merre laksz? talán segítene ha elmennél egy szoptatós csoportba még szülés előtt, vagy már babával, és szakembertől kérnél segítséget.


nekem első babámmal ugyanilyen kínszenvedés volt, mindig ahogy teltek az órák, már rándult görcsbe a gyomrom, hogy újra mellre kell tennem.

aztán 4 hós korában kértem segítséget szopi tanácsadótól, sok apró hibára hívta fel a figyelmem. 1 hónapig tartott megszokni a helyes technikát, de utána olyan könnyű lett a szoptatás! bő 1 évig szoptattam őt is, meg a 2.babám is. nála már nem okozott semmi nehézséget. szóval szerintem elhatározáson múlik.


itt vannak elérhetőségek:

[link]

[link]


ez meg egy jó cikk, érdemes elolvasni:

[link]

2014. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget és a biztatást. Neki állok átrágni magam a témán és sok mindennek utána fogok nézni. Köszönöm a linkeket is, azokkal fogom kezdeni.

Remélem mire szülök addigra okosabb leszek és nyugodtabb is a témával kapcsolatban.

2014. ápr. 16. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!