Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá lehet szoktatni a babákat...

Rá lehet szoktatni a babákat 1 év körül, hogy saját ágyban aludjanak?

Figyelt kérdés
Most 4 és fél hós kislányom, és velem alszik a franciaágyon, mert éjszaka általában sokszor ébred szopizni, és így kevésbé megterhelő nekem, mint állandóan ki-be pakolni a kiságyba. Viszont mindenki azzal ijesztget, hogy majd nagyobb korában is igényli az együttalvást. Van is egy 3 éves kisfiú a családban,aki még mindig a szüleivel alszik. Mik a tapasztalatok? Nehéz rászoktatni őket, hogy a saját kiságyukban aludjanak?
2008. júl. 26. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne húzd sokáig azt átszoktatást, mert később biztosan rosszabb. Az én lányom 3,5 hónapos koráig velünk aludt, de aztán áttettem a kiságyba, hál' istennek zökkenőmentesen megszokta, mert nem akartam, hogy berögzüljön nála, hogy az esti alvás anyáéknál van. A mi családunkban is van rossz példa, ott a kisfiú most megy elsőbe! és még velük alszik..., hát ezt jobb elkerülni, bár ott a szülők a hibásak.
2008. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

bizony ,h nehéz lesz később.áldozz fel 3-4 éjszakát,h aztán a többit ne kelljen.még időben vagy-a szeparációs szorongás csak 7.hótól szokott jelentkezni.ekkora babának sztem 1-2 szopi bőven elég lenne-igazából neked könnyebb igy-és őt is könnyebben megnyugtatod.mi van a férjeddel? ő ezt hogy viseli? olvasd el a suttogót-nagyon sokat segithet.hidd el,menni fog-szép fokozatosan.nekünk 3 nap kellett-igaz nem aludt velünk,csak én voltam hulla-és a karomban elaludt-én is :-)közben-és amikor visszatettem sirt.persze,hiszem máshol ébredt-mint ahol elaludt.először csak napközben tedd az ágyába-maradj vele,bátorisd,simogasd-de ha már letetted ne vedd fel.beszélj hozzá-énekelj neki-legyen egy lefekvéses rituálé-én pl minden este az édes kisfiam-ra teszem be-és ő egyedül elalszik.még nem késő-kitartás-ne akard,h évekig nehéz legyen.olvasd a könyvet

üdv

2008. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia!az én kisfiam most 9 hos,és 3 honapos koràto a szobäjäban,a kisàgyàba alszik.mindenki mondta ha nem rakom oda egyböl.majd megbänom mert nem fog beleszokni egyhamar.3 honapos koràig vagy tàn 4 velem aludt ö is...aztàn hirtelen beraktam a kisàgyba,és ugy aludt mint a bunda.az hogy többször kel fel éjjel,késöbb is igy lesz.és ne azzal foglalkozz hogy megterhelö neked felkelni hozzà,hanem azzal,hogy igenis szokja hogy külön ägyacskàja,szobäja van.jobb most beszoktatnod mint késöbb.kisifam most 9 hos mint ahogy irtam és mai napig minden éjjel 2 szer felkel enni(_de mär nem szopizik )és hiäba megterhelö flekelek,de nem boritanäm fel a rendszert a mindennapjaiban,és az éjszakàiban.sokkal jobb ha mär hozzàszoktatod,hogy kisägya az ö "vàra":).kisfiamat csak akkor rako bele oda nappal,éjjel amikor fàradt,és mär ugy megszokta hogy magätol elalszik kb 5 perc mulva.nem kell oràkig sétälni vele és ringatni...most azt mondod veled alszik met fàraszto felkelned hozzä...jobb lenne most felkelned hozzà és ätmenni,kivenni az ägyäbol szopiztatni mégha megterhelö is neked..mint késöbbb azert nem aludni mert bömböl a kisägyäban mert nem akar aludni....
2008. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem saját tapasztalatból mondom amit írok. Jobb mihamarabb átszoktatni. Ne várd meg az 1 évet. Könnyebb. Ráadásul gondolj bele, hogy a párod ha szeretkezni szeretne mindig egy gyerekbe ütközik és a végén már nem lesz kedve elkezdeni sem. Jobb a házasságnak és a babának is ha külön ágyban alszik, ha nem is külön szobában. Az én kisfiam most 5,5 hónapos éjjelente többször kelek hozzá, de külön szobában alszik a 4 éves tesójával. Már kezdettől fogva így van. Ezért nem is tudom milyen az átszoktatni. De lehet biztosan. Nálunk néha van,hogy összebújnánk és éppen akkor ébred fel a kicsi. Vagy én vagy a párom megyünk hozzá. De el sem tudnám képzelni, hogy ne bújjunk össze mert van még egy harmadik is az ágyban. Ha sokszor kelsz és még elfér azt is lehet csinálni, hogy egy mózeskosárban alszik melletted a földön. Barátnőm így csinálta.
2008. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb. 2 hós koráig külön aludt, de akkor valamiért kevés lett a tejcsi, és éjszaka 1-2 óránként szopizott. EZt már nem bírtam volna, ha nem alszik velem, és az összes szopibarát könyv azt mondja, hogy aludj együtt a babával, megnő a szopizós kedve, és nő a tej mennyisége. Így is lett, és még mindig kizárólag anyatejes. Néha pedig csak az kell, hogy biztonságban érezze magát a cicimen. A szeretkezésről meg annyit, hogy párom gyakran éjszakás és általában nappal intézzük, mikor a baba alszik, de semmi képpen nem vele egy helyiségben. Éjszaka nem szoktunk összebújni egyébként sem, mert általában gyakran hirtelen megrándul valami testrésze, amire én rögtön felébredek, én meg forgolódós vagyok, amire ő ébred fel, így jó nagy az ágyunk.:) Amúgy önként költözött át a szomszéd szobába az éjszakai alváshoz, mikor a baba néhány napos volt, pedig akkor még a saját ágyában aludt, ugyanis a sárgaság miatt még nagyon aluszékony volt, és 10-től 5-ig simán aludt, akkor is én ébresztettem, mert azt mondták 5 óránál tovább ne hagyjam tejcsi nélkül. Igazából olyanok véleménye érdekel, akik sokáig tudtak szoptatni, és akiknek szintén 3-4-szer fel kell kelni éjszaka.
2008. júl. 27. 08:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom érdekel-e valakit, de kislányommal együtt aludtunk 2év 9 hós koráig. Ekkor, karácsonyra a Jézuska hozott neki egy csúszdás ágyat, azóta ott alszik. Addig mellé fekszem, míg elalszik, kb 15 perc, majd alszik reggelig. Semmi probléma nem volt az átszokás miatt. Persze még velünk egy szobában van. Hajrá együttalvás!
2011. jún. 23. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!