Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás végett az utóbbi 2...

Fogzás végett az utóbbi 2 hónapban 9 hónapos babám éjjelente szinte 2-3 óránként ébred. Más is volt így? Míg ki nem jönnek a fogacskái, ez így marad?

Figyelt kérdés
Pedig éjjel màr szépen aludt, kicsinek is csak1* kelt fe, aztán fél éves korától át is aludta az éjszakát, most meg állandóan felébred és máshogy nem is alszik viszza, csak ha cicizik, pedig màr próbáltam simogatni, ringatni is, de csak ez vált be...
2014. ápr. 21. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem biztos,hogy amiatt ébred,lehet szeparácios szorongás is. De egyébként lányomnak 5 és 8hónaposan jött 2-2foga.Nem szenvedett velük.Jött egy 13 és egy 14hónaposan.Ezekkel sem volt baja.Most pedig március 18án jött egy rágófoga.Ezzel sem volt gond.Utána most áprilisba kijött 5foga.A metszőnél másfél hétig minden éjjel ordítva kelt és ült velünk kinn vagy egy órát mire vissza tudtuk tenni.És éjjel többször is verte a fejét a kiságyba,hogy elterelje a figyelmét a fogfájásról.Rágófogaival nem volt gond.Most ma reggelre tört át az utolsó metsző és tegnap éjjel megint ordítótt miatta.Tehát nem tudhatod melyik foga fogja megviselni...
2014. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 16 ónaposomnak 8 foga jön egyszerre, eből kettő már áttört, felül a másik kettő pár napon belül áttörhet, az alsó négy még csak feldagasztotta az ínyét, ki tudja mikor jönnek ki. Átaludta az éjszakákat, két hete egyszer csak üvöltve ébredt éjszaka, és akármit csináltam, nem tudott vissza aludni 4 órán keresztül. Reggel pelusozás közben vettem észre a felső két fogcsücsit. Onnantól kezdve, akárhányszor ébred, ill a délutáni és az esti legekvés előtt dentinixszal kenem neki fent is, lent is. Így legalább vissza tud aludni éjjel. Esetleg próbáld meg, hátha nektek is beválik. Amúgy áttörés előtt fáj nekik a legjobban, ezért kell nekik rágcsálható játékokat adni, vagy olyan gyümölcsöt, ami keményebb is meg szereti is (az enyém az uborkát és az almát rágcsálja ilyenkor), csak vigyázni kell, nehogy túl nagy darabot harapjon és félrenyeljen.

Kitartás! Szerencsére nincs olyan sok foguk, és van, hogy több fog jön egyszerre, ami durvább éjszakákat jelent nekünk, de legalább egyszerre le van tudva az összes. ;)

2014. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy csak fog okozza az éjszakai ébredéseket.

Az én babám 7 hónapos lesz 4 nap múlva és eddig egyetlen egy fél éjszakát sem aludt át születése óta.

És nagyon nehezen is alszik el, kiságyban meg sehogy sem.

Egy darab foga sincs még pedig 2 és fél hónapos kora óta küszködik velük.

Látszódik hogy az íny alatt ott a fog de nem bújt ki sehol semmelyik.

2014. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!