Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adsz 17 hónapos kislányodr...

Mit adsz 17 hónapos kislányodra 25-27 fokos, napsütéses, enyhén szeles időben?

Figyelt kérdés

Anyósommal vívok közel harcot, csak ezért kérdezem. Szeretném tudni, hogy tényleg én vagyok-e felelőtlen, vagy azért a nagy átlag hasonlóan gondolkodik, mint én.

Ma ezt adtam a gyerekre:

- hosszúujjú, vékony body

- egy vékony harisnya

- egy vastagabb farmer naci (nem téli)

- egy belül bolyhos pulcsi, amit később levettem róla, mert el kezdett izzadni a háta

- egy lyukacsos sportcip


Anyós meglátta, hogy "egyszál" bodyban rohangál, teljesen kiakadt, amikor pedig látta, h a nadrágon belül "csak egy" harisnya van, ollyan szinten leb...szott, hogy a fülem kettéállt. Mert hogy hideg van.... Meg fúj a szél....

Azért külön kaptam, h harisnyanadrág van a picin, mert hogy az "elszorítja a lábát". Szerinte a farmer alatt egy vékony pizsmanadrág a zokniba tűrve sokkal kényelmesebb viselet....


Bocs, h hosszú voltam, és köszi előre is a válaszokat!


2014. ápr. 21. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Huszon akárhány fokban harisnya? Ne viccelj!

Body, pulcsi, mellény. Sapka ami fontos. Sima melegítőnadrág bőven elég. Mamának meg nem kell megengedni, hogy beleszóljon ilyen stílusban mindenbe. Mondja el az észrevételét, de ne ossza az észt.

2014. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ma ezt adtam rá, és vékony harisnya. De egyébként a melegítő naci vastagságra kb ugyanolyan "hatású", mint a harisnya+farmer. :) köszi amúgy a válaszod, ment a zöld kéz. Még annyit, hogy anyós mindenbe, mindig, mindenttudóan beleszól, még többszöri, súlyos összeveszések után is. Kb tízszer elküldtem már melegebb éghajlatra, de mindig visszajön... :)
2014. ápr. 21. 11:48
 3/13 anonim ***** válasza:
hosszú ujjú body, pulcsi, nadrág. Én annyit sem adok, mint te.
2014. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Három hónaposomra bodyt, farmernacit és egy hosszú ujjú felsőt adtam zoknival. Meg egy vékony cérnasapi. Ő kiborul, ha melege van úgy vettem észre, pedig eleinte plusz egy réteget adtam rá. Szóval szerintem is sok a harisnya ennyi idős gyereknek, de bárhogy is öltözteted, úgyis lesz aki beleszól. Az öregek szerint alulöltöztetik a gyerekeket, a középkorúak szerint túlöltöztetik, A gyerek úgyis jelzi, ha fázik vagy melege van. Ne törődj az anyóssal, hallgassd meg, bólogass, és közöld, hogy te másképp csinálod és kész.
2014. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9 hónapos. Farmer, hosszú body, rövid ujjú ing, és odaraktam egy vékony kabátot. Sapkával hadilábon állunk, füle mindenképp kilóg belőle. Eddig sose volt beteg.
2014. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem még sok is ez a ruha,- harisnya és bolyhos pulcsi :)
2014. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem felülre kevés, alulra marha sok.

harisnya? bélelt nadrág? még 17 fokban sem kell, nemhogy 27! fokban! atyaúristan, ez már szauna a gyereknek ;)

egy vékony body meg kevés, ru body, hosszú ujjú póló és mellény, ha a mai időt nézem, sima nadrággal, ha 27 fokban kérdezed (ami már kánikula) akkor rövidujjú póló, kisnadrág és szandál...

2014. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Napelenzős vékony sapka,trikósbody,poló,vékony hosszú ujjú pulcsi,mackónadrág,ha eső volt és sár is van a földön,vizes a homokozónk, akkor alá egy vékony alsónadrág,zokni,szandi.Ha izzad felülről leveszek 1-1-t,vagy az alsót alulról.19hós kislány
2014. ápr. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok.

A fiam 22 hónapos, ő nadrágot, hosszú ujjút és cipőt kap. Ha nagyon fúj a szél, esetleg egy széldzsekit. Ritkán van alatta egy rövid body is, de az max 20-22 fokban.

A 6 hónapos lányomon meg egy hosszú body, pulcsi, nadrág éás zokni van odakint, esetleg egy nagyon vékony sapka.

2014. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy tűnik, engem is megfertőzött anyós rögeszmés félelme attól, h a baba megfázik. :) ma csak egy térdzokni volt rajta, egy vékonyabb farmer naci, egy hosszúujjú póló és vittem egy vékony mellényt, ha esetleg fázna a nagy szélben, de nem kellett és végig a napon voltunk. Ezúttal volt rajta sapi is, nehogy napszúrást kapjon. Tegnap ugyanez, de mikor délben átmentünk anyóshoz, átcseréltem a kisasszony naciját egy melegítőre, hát hadd ne mondjam, hogy a "kedves" közölte, hogy még nem látott olyat, hogy ilyen hidegben (25-27 fok még mindig, enyhén szeles idő!) valaki egyszál nadrágot adjon egy ilyen pici gyerekre... Szóval ebből háború lesz én már látom. Egyébként anyós 30 fokos nyári éjjelen is paplannal takarózik... o_O
2014. ápr. 24. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!