Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma este már kétszer csippant...

Ma este már kétszer csippant a légzésfigyelő! (? ) Én már teljesen kikészülök.

Figyelt kérdés

Holnap lesz 1 hetes a babánk, tegnap jöttünk haza a kórházból. Így is mindenen aggódok, màr teljesen kész vagyok. Nem aludtam mióta itthon vagyunk. A légzésfigyelő nem kezdett el sípolni, csak egyszer csipogott egyet, aztán villogott zölden tovább. Pár perc múlva ugyanez újra. Most hamar elemet cseréltünk benne.

A másik kérdésem, hogy 8-kor evett, azóta alszik, felébresszem már?

Előre is köszönöm!


2014. ápr. 21. 23:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha még aluszékony, esetleg kisebb a súlya is, én ébreszteném.
2014. ápr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire aluszékony, a kórházban ébresztették őket. Itthon mi is ebresztettuk eddig, ketszer pedig magatol kelt. Most alszik csak ilyen sok ideje. Nem sarga es majdnem 4 kiloval szuletett.
2014. ápr. 22. 00:01
 3/18 anonim ***** válasza:

a légzésfigyelőt ki kell tapasztalni. ennyi idősen még kihagy néha a légzésük, lehet túl érzékenyre van állítva, azért csippant, nézd meg, hogy középen van-e.

az első 3 hétben ébresztettem, eleinte 3 óránként etettem (tehát a kezdéstől, kb. 1,5 órákat aludt), majd este hagytam, hogy 3 órát aludjon, 3 hetesen meg már nem keltettem, de enyém 2800g volt és sárga.

esetleg mielőtt lefekszel etesd meg, akkor többet tudsz majd aludni.


egyébként nekünk csipogott a légzésfigyelő ha mikróztunk és olvastam ilyet mástól is, vannak azért furcsa dolgok ;) de nézd át, hogy jó helyen van meg a beállítást

2014. ápr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
58%

a legzesfigyelo semmit nem er, ha nem tudod mit kel csinalni eles riasztas eseten.a Madarasz utcai Gyermekklinikan minden kedden du. tartanak eloadast arrol, h mi a teendo, ha leall a baba legzese.ilyen korban a legzeskimaradas meg teljesen normalis, fejletlen az idegrendszerutk. h idezzem a doktor urat az eloadasrol, az 1 eves szulinapi torta gyertyaival ezt a problemat is el lehet fujni.nem megijeszteni szeretnelek, de szerintem jobb, ha az ember tudja ki a teendo baj eseten. a csipano hangra valoszinuleg felriadt a babad es vett levegot.

nekem azt mondtak a korhazban es a vedono is, h ha normalis sullyal szuletett, eszik rendesen, nem kell felkelteni 3 orankent.bar mondjuk en igeny szerint szoptatok.ha ehes, ugyis felebred. nalunk is nagyon hamar beallt a rendszer es 3 hetes kora ota atalussza az ejszakat.most 5 honapos.

boldog babazast

2014. ápr. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
A légzésfigyelőben nem tudok segíteni, mert mi nem használtunk, de mi sosem ébresztettük fel. Nem volt sárga, 3700 grammal született és másfél hetes kora óta simán 6-7 órákat végig alszik éjszaka :) Holnap lesz két hónapos és már 8 óránál tart :)
2014. ápr. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigieket. Az ejszaka folyaman be is riasztott, de anyukam pont ott ult mellette, es azt mondja o hallotta szuszogni, amikor riasztas lett. Tanacstalan es elkeseredett vagyok, hogy igy indulunk neki itthon.


Most 1 orakor evett, azota meg alszik. 3730 volt a sulya szuleteskor, sarga nem volt. Volt egy ujszulott fertozese, amit 5 nap alatt antibiotikummal meggyogyitottak, es egeszsegesen hazanengedtek.

2014. ápr. 22. 05:47
 7/18 anonim ***** válasza:

Engem a doki úgy engedett haza a kórházból, hogy "Ha a gyerek éhes, megetetjük, ha alszik, nem ébresztjük fel." Nyilván ez nem a besárgult, vagy egyéb problémás babákra vonatkozott. Az én lányom mondjuk sosem volt egy jó alvó. Igy nekem nem nagyon kellett aggódni, hogy ébresszem, vagy ne, mert ébredt magátol. De szerintem ne keltsd fel. Ha éhes, azt jelzi.

A légzésfigyelőt egy éves koráig használtuk, nálunk sosem riasztott be, nem is csipogott, csak ha kivettük az ágyból a kicsit, és nem kapcsoltuk ki. Szerintem nem jól van beállítva.

2014. ápr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Vagy túl èrzékenyre van állítva vagy a matrac alatt rosszúl van elhelyezve esetleg.Pl kókusz matrac alá hiába teszed van hogy becsipog.Nálunk pl az volt a gond.De rá is volt írva mondjuk hogy csak szivacs alatt működik rendesen.
2014. ápr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én sose ébresztettem fel, pedig pár hetesen többször átaludt étkezést. Milyen légzésfigyelőtök van? Matrac nem feszül a kiságyba? Nekünk volt egy babycontroll típusú, és állandóan riasztott, nem csak pittyent, ki voltunk borulva, nem tudtam aludni, folyton felriadtam és néztem a gyereket, aztán oda jutottunk, hogy közvetlen az érzékelőlapra tett pléden altattuk, és így is folyton csipogott, akkor is mikor hallottuk lélegezni, hogy gyorsan megszabadultunk tőle és vettünk egy pelenkára csíptethető Snuzát, az egyszer riasztott, mikor lecsúszott, azóta Libero pelust használunk éjszaka, mert az normálisan a helyén marad, azóta nem jelzett, szóval a hiba a készülékben volt és nem a babában. Szerintem érdemes másik légzésfigyelőre váltani.
2014. ápr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kokuszmatracunk van, es Angelcare legzesfigyelo. Ket lapos.


1 oratol 3/4 7-ig aludt, de vegul csak en piszkaltam fel, mert ezt mar sokalltam. Ma elvileg jon ki a gyerekorvos, majd kivancsi leszek o mit mond.


Koszonom, hogy ennyien valaszoltatok mar a kerdesemre.

2014. ápr. 22. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!