Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsi kontra kiságy?

Babakocsi kontra kiságy?

Figyelt kérdés

A kisfiam 1 éves múlt, már csak 1x alszik napközben. Kb 2 hónapja egyik napról a másikra nem alszik el a kiságyban. Csak úgy alszik el, ha elmegyünk babakocsival aludni. Alapvetően nincs ezzel bajom. De volt már olyan, hogy rossz volt az idő, nem tudtunk menni sétálni, és hiába ringattam, énekeltem neki, mint korábban, csak sírt, de nem aludt el.

Más is járt így? Ez csak átmeneti állapot, vissza lehet majd szoktatni a kiságyra?


2014. ápr. 22. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónaposan szokott le a nappali kiságyról, babakocsiban vagy rajtam volt hajlandó aludni, végül vettünk egy babahintát, abban alszik nap közben.
2014. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló, én ilyenkor otthon altattam a babakocsiban.
2014. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem az a véleményem, hogy rá kell bízni a gyerekre, illetve figyelni kell a jelzéseit. ha nyűgi, akkor kell altatni. ha sír, mert nem aludni akar, hanem játszani, akkor nem kell erőltetni. ha fáradt lesz, úgyis kidől...

és ha később alszik el, és emiatt tolódik az esti alszi, akkor másnap reggel ha nem alszik tovább az ember a szokottnál, újra visszaáll a rend.

mindig van valami, ami borítja a rendszert sajna. kicsit meg kell próbálni, hátha magától új alvóidőpontot alkít ki, amikor magától elalszik, mert úgye a kisfiad tud ilyet. pl. az enyém nem, ő csak cicin alszik el, illetve autós hordozóba, menet közben :)


amúgy a lakásba vidd be a bbakocsit, és akkor tologasd abban, hátha bejön :)


nálunk pl. nyolc hónapost kórtól van már napi egy alvás, én sose próbáltam rendszert csinálni, meg napirendet, de a gyerek kialakította ezeket. én figyelem őkelmét, és egész jól működik a dolog, bízd rá a kicsire te is szerintem, figyeld a jelzését, ha nyűgi, akkor kell altatni.

2014. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én sem erőltetem neki az alvást. volt olyan, hogy már szinte elaludt az etetőszékben :) na, gondoltam, most tuti el fog aludni a kiságyban. ahogy letettem, felült, nézelődött, nem aludt el. a babakocsiba téve kb. 20 méter után húzta a lóbőrt :)
2014. ápr. 22. 11:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is igy aludt. es hiszed vagy nem, 40 fokban es esoben is tologatni kellett, mert csak orditott a faradsagtol. Atment rajta kb.5-6 honap allatt. Azt hittem nem elem tul, mikor de.11-kor 40 fokban setaltatnom kellett. Kb.20 m utan elaludt, de nem mindig. volt h tovabb kellett tologatni. Aztan 5-6 honap utan mar ugy aludt el, hogy eleg volt mozgatni a kocsit. Most ott tartunk, hogy eleg neki enekelni es simogatni a hatat. Most 17 honapos.
2014. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ahogy letettem, felült, nézelődött, nem aludt el"

Akkor visszamész,lefektetd újra,simi,puszi és kijössz,ha kell ezt 10x megcsinálni!Tudom keménynek hangzik de szerintem még keményebb ha 1 év múlva akarod a babakocsiról leszoktatni!

Vagy feküdjetek össze a nagyágyon,simogasd,énekelj,dúdolj és majd hidd el elalszik utánna körbe párnázod és ki tudzs jönni a szobából!

2014. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!