Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mosható pelenka nem gátolja...

A mosható pelenka nem gátolja a mozgásfejlődést?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtünk el mosható pelenkát használni. Megtetszett. Szép, széles terpeszben van benne a lába, jót tesz a bőrének, stb. De most lesz lassan fél éves, és már forog, támaszkodik, de nem térdel még. Nem nehezebb neki ebben a terpesz tartásban feltérdelni, mint ha hagyományos eldobható pelust adnék rá, ami gyűrődik és vékony? Mi a tapasztalatotok ezen a téren, anyukák? Nem lassítja a fejlődését ez a fajta pelenka?
2014. ápr. 22. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem.

Ha így volna, egy ősünk sem tanult volna meg járni. A mozgásfejlődés minden gyereknél egyéni ütemben megy végbe. Majd odajut a te csemetéd is, csak várd ki.

2014. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mi is moshatózunk,sztem a létező legnagyobb csomagot adó pelussal,vagyis tetra plusz külső, illetve lolli belső és külső. 11 hónaposan már önállóan járt a lányom.

egyesek arról számoltak be,h. nehezebben mozog benne a gyerek,de sztem ez nem számottevő,főleg ha azt a példát tartoms zem előtt,amikor a rokon kislány a csípője miatt hordott szíjban (biztos ismeritek,lábak teljesen kifszítve egy merev vázhoz) felállt önállóan, és azzal együtt mászott is! a gyerek,ha akarja,mindenre képes!

2014. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem van popin bambuszpelus, kaptam, de nem jó. nem a mozgásfejlődés miatt, kicsit ugyan vastagabb, de nem befolyásol semmit.

nálunk egyszerűen nem jó, kijön belőle a pisi, a kaki meg a gyerek hátáig freccsen. mikor elérte fiam a 9 kilót, végképp használhatatlan lett nekünk, pedig tök sokat spórolhatnánk... :/


ha nálatok jó, használjátok, mert nagyon jó, több szempontból is, semmi hátránya nincs

2014. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, hogy régen is felnőttek :) köszi a válaszokat! Csak ahogy kényelmesen, szét rakott lábakkal hason fekszik benne, felmerült bennünk, hogy vajon fel tudna-e térdelni, ha akarna. Én nem siettetek semmit sem, természetes, hogy akkor teszi ezeket, amikor eljön neki az idő. Csak már olyan magasra feltolja magát kézzel, és néha emeli a csípőjét is, hogy érezzük, lassan eljön az idő, hogy feltérdeljen. Köszönöm a sok hasznos választ. Nekünk bevált. Semmi nem folyik ki belőle, a popsiján pedig múlik az a pirosság, amit a másik, eldobható pelusnál sajnos tapasztaltunk. :)
2014. ápr. 22. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!