Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikrós sterilizálóm van. Ha...

Mikrós sterilizálóm van. Ha kész, kiveszem belőle a dolgokat, utána hová tegyem, hogy steril maradjon? Hogy csomagoljam a kórházi csomagba, hogy steril maradjon minden?

Figyelt kérdés

Kórházba fogok bevinni mellszívót,aventos tejtároló poharakat a biztonság kedvéért és most 35 hetesen sterilizáltam.Elvileg egy hónapon belül használjuk.

Tehát betettem 2 dl vízzel a mikróba,elkészült,még nem bontottam fel.Ha felbontom,után hová tegyem száradni vagy törölgessem papírtörlővel? A tejtárolóra rátegyem a tetőt vagy külön-külön csomagoljam?

Köszönöm előre is a segítséget!



2014. ápr. 22. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinyitottad a sterilizáló tetejét már nem steril. Nem tudod teljesen sterilen bevinni a dolgokat.
2014. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és még annyi, hogy extrém ritka dolog, hogy a bent töltött négy napban annyira megindul a tejed, hogy tároló poharakban fogod gyűjteni, arról nem beszélve, hogy ha későbbre akarod eltenni, akkor fagyasztóba kell tenni, ami megint csak nem elérhető egy átlag kórházban. Teljesen felesleges, amit csinálsz. Mellszívót meg adnak ott bent is, van nekik és sterilizálni is tudják.
2014. ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amint felnyitod, és hozzányúlsz már nem steril. Ha benne hagyod és nem nyitod fel, akkor is max. egy napig marad steril. Túlparázni nem kell. Nekem anno az aventes poharak gyárilag steril zacskóban voltak, ki se nyitottam első használat előtt. A mellszívót rakd el simán, ha a kórházban használnod kell, odaslattyogsz a mikróhoz, és berakod. Minden osztályon használhatod a mikrot!
2014. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ok,értem,köszönöm.

Akkor megszárítom és elpakolom a dolgokat.Mellszívót nálunk ajánlottak bevinni,fejni meg a gyűjtő poharakba tudnék,mert a cumisüveget nem engedik.

Felpontoztam mindenkit!

2014. ápr. 22. 15:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszadónak jelzem, hogy nem mindenhol tudnak adni mellszívót, az Uzsokiban szültem, ott nem volt. A másik, hogy én pl. nem azért mellszívóztam mert annyi tejem volt, hanem pont fordítva, a babám nem volt hajlandó szopizni, így muszáj volt valahogy beindítani.


Kérdező: biztos hogy lesz lehetőséged mikrót használni, sterilizáld ott ha szükségét érzed. Vagy pl. ahol én szültem, a fürdetésidő alatt be lehetett adni bármilyen eszközt (mellszívó, tárolóedényke, cumisüveg, stb...) és a csecsemősök sterilizálták.

2014. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szivesen. Nem baj, ha van nálad mellszívó. Ha minden jól megy, akkor nem fog kelleni, mert az első napokban a picike tejet mind be fogja termelni a picúr! Nekem kellett, mert a fiam nem igazán volt ügyes, én meg majdnem szétdurrantam.

Nemsokára veled lesz a kicsid, további szép babavárást! :)

2014. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam több apukát a szoba-mikró között nagy mikrós sterilizálóval mászkálni a kórházban. Én vettem sterilizáló zacskót és azt használtam a kórházban, helyet alig foglal, az aventes kézi mellszívó simán belefért és gyorsabban is készen van, mint a mikrós.

A mikrós ahogy előttem írták addig steril, míg ki nem nyitod, illetve kinyitás nélkül 24 órát írnak.

2014. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én teszek egy doboz fertőtlenítő folyadékot a táskámba. A nagynál a mi szobánkban volt egy lavór erre a célra, de volt közös sterilizáló is.


Tiszta textilpelenkára tedd, majd a tetejére egy másikat, én így tároltam a dolgokat.

2014. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is üzenem a kettes válaszolónak,hogy mellszívót és Aventes poharat is vittem mindkét fiamnál a kórházba és szükségem is volt rá!Az én babáim se voltak elsőre ügyesek szopiba így fejnem kellett meg hát így tudtam szaporítani is:minden szopi után még fejtem még ha csak 2-3 csepp jött le akkor is és ami egész nap összegyült azt adták neki éjszaka kispohárból!És bizony erre nagyon jól jött az Aventes poharak!

Kérdező!

Én sima papírtörlőbe tekertem őket és úgy tettem a böröndbe.

2014. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Óh,köszönöm,hogy ennyien írtatok! Én ezek alapján úgy csináltam,hogy papírtörlőbe és tiszta,új zacsiba tettem a dolgokat;ezen kívül eltettem a "nagy" sterilizálót is,hátha kell.Így van összesen 2 kis táskám meg egy szatyor,amiben a pelenka és popsitörlő van a babának.

Köszönöm,nyomtam a zöldet mindenkinek.

2014. ápr. 23. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!