Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldhatnám meg a helyzet...

Hogyan oldhatnám meg a helyzetet, hogy ne legyen harag?

Figyelt kérdés
A férjem szülei szeretnék, ha gyakrabban felvinnénk a fiúkat hozzájuk, azonban ezzel több probléma is van. Negyediken laknak, lift nincs, és lent nem lehet hagyni a babakocsit, mert a tároló tele van minden szeméttel, a lépcsőházból pedig egyszerűen ellopnák (rossz környék, mindent ellopnak, ami mozdítható). Így fel kell vinnünk a kocsit, ami gyerekkel együtt több mint 20 kiló, így egyedül nem megoldható, ketten kellünk hozzá. A lakásban hatalmas mocsok van, nem rendetlenség, hanem mocsok. Nem hajlandók takarítani, mert szerintük időpazarlás. Tapéta, padlószőnyeg 30 éve nem volt cserélve; portalanítva, felmosva kb. 5 éve nem volt (ekkor költözött el a férjem); elmosogatni az edényeket heti egyszer szokták; a wc-t napi egyszer húzzák le, akkor is, ha nagy dolog van bent; penészesek a falak, ritkán szellőztetnek. De még erre is azt mondanánk, hogy nem gond, az ölünkben elvan a fiúnk, de mindenáron azt szeretnénk, ha leraknánk, hogy lássák hogyan kúszik. De abba a mocsokba ember nem rakná le a gyerekét, ráadásul mindketten inzulinosok és az elhasznált tűket csak kiveszik és eldobják, ahol éppen vannak (nem egyszer léptünk/nyúltunk már bele mi is ilyen tűkbe). Legutóbb ezen ment a vita, hogy miért nem rakjuk le a gyereket, kell neki a kosz, nem szabad burokban nevelni, amivel egyetértek, de nem ilyen kosz kell neki szerintünk és a férjem összeveszett velük, hogyha legalább felporszívóznának mielőtt felmennénk, és összeszednék a tűket, akkor letennénk a gyerkőcöt, és nagy vita lett, mert szerintük tiszteletlen a férjem, hogy igénytelennek állítja be őket. Emiatt a férjem már egyáltalán nem szeretné, ha felmennénk, eddig havonta 1-2-szer jártunk fel. Én elmennék a fiammal, mert nem akarok haragot, de nem tudom felcipelni a babakocsit, apósék pedig nem segítenének. Mi hívjuk őket, de csak azért sem jönnek, mert szerintük mi tiltjuk tőlük az unokájukat. Mit tehetnék?
2014. ápr. 22. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit. Ha szépen nem megy, akkor csúnyán kell velük megértetni a dolgokat. A gyerek egészsége legyen fontosabb, mint a családi béke. Nem is vinném és nem is hagynám ilyen közegben a fiamat. Takarítsanak ki, akkor mentek, vagy menjenek ők ha unokázni akarnak. Igaza van a férjednek teljesen. Mondjátok meg, hogy nem vagytok hajlandóak oda vinni a gyereket, nincsenek eltiltva de menjenek ők ha unokázni akarnak.
2014. ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vinném ilyen körülmények közé. Ez nagyon durva. Én is inzulinos cukorbeteg vagyok, de még a rendes szemetesbe sem dobom bele a tűket, hanem külön gyűjtöm. Szerinted egy vércukormérés, vagy inzulinszúrás után mosnak kezet? Nyilván nem. Véres, inzulinos kézzel fogják a gyerekedet.
2014. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki kíváncsi az unokájára, az kisétál a játszótérre, hogy lássa.

Én ilyen embereknek a közelébe nem engedném a gyermekeimet :(

2014. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Uhh... azért ez nagyon durva! Épp ma volt nálunk a gyerekorvos, ő mondta, hogy ezeket a tűket, oltáshoz stb. használt eszközöket nem is szabad a kommunális hulladékhoz tenni, mert veszélyes anyagnak minősülnek. Ők meg eldobálják a lakásban?! Biztos, hogy nem tenném le a gyereket, az hiányzik, hogy beletenyereljen/lépjen egy használt tűbe!

Időpocsékolás a takarítás?! Az agyam lecsikarom....

Én biztos, hogy egyáltalán nem vinném oda a gyerekemet! Nem kell steril burokban tartani a kicsit, de a kanálisba se mártogatjuk!

Az én anyósom inkább duplán felmos aznap, ha megyünk, nem még ő állna neki feljebb... amíg nem dzsuváznak ki, addig oda nem vinném a picit.

2014. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát ahogy még az elején a babakocsi felvitelt írtad gondoltam magamban hogy azt írom menjenek le segíteni felvinni a babakocsit de ahogy olvastam tovább a szövegedet még a lélegzetem is elállt!!!

5 éve nem volt felmosva???

Egy nap 1x van lehúzva a wc!

Figyi!

Esküszöm én még felvinni sem vinném fel a gyeekem még úgy sem,hogy ül az öledben mert írod hogy penészesek a falak és az nem valami jót tesz ám a babádnak ha azt a penészes levegőt szívja be!

Könyörgöm ne vidd oda a babád!!!


Ha nem tetszik nekik akkor menjenek ők,bár én még azt is meggondolnám,hogy a kezükbe adjame a gyerekem!Lehet kezet sem mosnak nagy wc-zés után????Pfffúúújjj!

2014. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek az előttem szólókkal! Én be nem tenném a lábam abba házba még gyerek nélkül se, nemhogy babával! El ne vidd! Szagolja azt az egészségtelen penészes, bacis levegőt, tapogatják a koszos nagyik, a hideg is kiráz..... Csövesnek se adnám a kezébe a babámat soha az életbe, ez kb pont ugyanaz!

Ha akarják látni kitakarítanak, vagy elmennek hozzátok, ott meg kezet mosnak mielőtt megfogják a gyereket! Ez a minimum! De én valszeg még így se engedném a kezükbe.... kitudja mikor volt kimosva a ruhájuk, meg mit törölgettek bele, ha a wc sincs lehúzva.....

Igaza van a férjednek! Csak azért hogy ne legyen harag el ne vidd oda! Még összeszed valamit a baba! A levegő is tele lehet mindenféle csúnya dologgal!

2014. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon aranyos vagy, hogy szeretnél jó viszonyt ápolni velük de egyetértve az előttem szólókkal én oda nem vinném a gyerekemet és a kezükbe sem adnám. A leírásod alapján tuti, hogy nem mosnak kezet wc után és nagyon durva fertőzéseket lehet emiatt összeszedni főleg egy babának. Ha nagyon kíváncsiak lennének rá akkor elmennének hozzátok. De még akkor is csak úgy adnám oda ha előtte alaposan kezet mosnak. Ilyen szintű igénytelenséget! Ne foglalkozz velük nem érdemes, a férjednek teljesen igaza van és legyen első a baba egészsége!
2014. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nekem fáj, hogy ilyen rossz lett a viszony, mert az én szüleim totál az ellentétük és a férjem a szüleimmel nagyon jól kijön, és szerettem volna jó viszonyt ápolni az anyósékkal én is. A kezükbe ritkán van adva a gyerek, de előtte mindig kezet kell mosniuk, a férjem szól nekik ekkor is, de ezen is a sértődés megy, és inkább meg sem mossák most már, így viszont nem adjuk oda a fiúnkat. Ha felmentünk, akkor mindig a férjem azzal kezdte, hogy ablakokat nyitott, hogy legyen friss levegő, és mindig ablakhoz ültünk, hogy a lehető legkevesebb "benti" levegőt szagoljunk, mert néha a hányinger kerülget minket, ezért is voltak ilyen ritkák a látogatások, de tényleg jobb lesz, ha még ennyiszer sem megyünk oda.

2014. ápr. 23. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!