Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapsag használja még valaki...

Manapsag használja még valaki az újszülötteknél a polyát és ha igen, mennyi idős koráig kell?

Figyelt kérdés
2008. júl. 26. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van 2. Csak addig volt benne amég hazahoztuk a kórházból,és soha többet! Szerintem fölösleges megvenni. Nem szeret benne lenni.
2008. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb. két hetes koráig pólyás volt, ő szerette, és a legtöbb baba szereti, hogy jól körbeveszi valami. Tovább nem érdemes használni, hadd mozogjon szabadabban, de a nagyon picikék még szeretik ezt az érzést. Bár pénzt én sem adtam volna érte, csak azért, hogy két hétig használjuk, csak nekünk megvolt az, amiben még engem hoztak haza a kórházból a szüleim, így nem kellett megvenni.
2008. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Mi is használtuk kb.1,5-2 hétig.Én speciel megvoltam vele elégedve és a kislányom sem zavarta.
2008. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is kb 2 hétig használtuk, és én is megvoltam vele elégedve. Egyrészt egy biztos tartást ad, annak aki a babót fogja, másrészt a babának a méhen belüli érzetet ad. (meleg, mindig körbeveszi valami). Ha olcsón hozzá tudsz jutni, akkor vedd meg!!
2008. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha elfogadsz egy jó tanácsot egy percre sem rakod bele a babádat, mert ha csak egy ici-pici esélye van a csípőficamra, na akkor a pólya már csak olaj a tűzre. Ezt nekem egy neves itteni (Pécsiek vagyunk) gyermek orthopédus orvosnő mondta, ugyanis a gyerek úgymond (gúsba) van kötve, és mint tudjuk a csípőficam egy hajlamörökletes dolog. Tehát ha a családban volt már csípőficamos akkor nagyobb az esély rá és a pólyában nem tud a picike lába úgy elhelyezkedni, hogy az a csípőnek optimális legyen. Én nem használtam és egészséges a kislányom. Most három hónapos. A szopipárna viszont nagyon bevállt. (tönköly töltetű) Mai napig azon etetem, és a pocakfájásra is jó. Amúgy az újszülött osztályon is mondták a nővérek, hogy direkt rakják csak a babókat az első nap pólyába, utána már nem. A fent említett okok miatt. T.
2008. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Igwn, nagyon sokan használják. Én mindkét gyereknél 6 hetes koráig használtam, nagyon szerették. 9 hónapig körülveszi őket az anyaméh és a magzatvíz, majd hirtelen egy teljesen idegen világban találják magukat. Egy kis védettséget érez, ha valami körülveszi. Hogy a gyereked jó-érzéséért, biztonságérzetéért hajlandó vagy-e pénzt kiadni, te döntöd el. az angolpólya nem jó, csak a hagyományos. Az előző hjozzászólónak csak annyit, hogy mint azt ő is írta, a csípőficam örökletes, s a pólya használatának nincs köze hozzá. segíteni a csípőficamon ugyan lehet, viszont a pólya biztosan nem ront rajta. Én mindenesetre ajánlom, mert egyszerűbb megfogni a gyermeket, biztosan nem fázik meg (és ilyenkor még a meleget is nagyon szeretik), biztonságérzetet ad.
2008. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak, csak annyit, hogy én egy neves orvos véleményére jobban adok, és még annyit, hogy van három olyan kismama a környezetemben, akiknek családjában senkinél nem volt csípőficam, viszont mindegyik használt pólyát több hónapig, és mindhárom babája olyan csípőficamos lett, hogy fűzőben voltak három négy hónapig, és a mai napig csípőficam "elleni" bugyiban kell lenniük napközben. A baba meleg és közelség igényét nem vitatom, de nem hiszem, hogy feltétlenül a pólyától kapja azt meg. Ettől függetlenül szerintem minden baba úgy érzi jól magát ahogy szoktatva van. És örülök, hogy a te gyermekeid egészségesek és szerették a pólyát. Remélem nem bántottalak meg mert nem ez volt a célom. Üdv. T.
2008. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, de te azt írod, hogy több hónapig használtak pólyát. Az tényleg nem egészséges. De egy-két hétig használni egész más.
2008. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez így van, de ha egy csecsemőt már rászoktatsz valamire akkor elég nehéz leszoktatni róla, mert nekik még az álladósság, a rendszeresség a fontos. A másik ok, hogy a múlt hetet leszámítva elég nagy melegek vannak és ahogy hallom a híreket lesznek is. A mi védőnőnk csak annyit válaszolt amikor megkérdeztem, hogy adjak e a babóra zoknit a nagy melegben is, hogy valószínűleg nekem sem esne jól, ha a nyegyven fokos melegben zoknit húznának a lábamra. Ebben is van igazság. Én is sokat vaciláltam ezzel a pólya dologgal de végülis nem bántam meg hogy nem kezdtem el használni, sőt... Pedig négy pólyát is kaptam huzattal együtt. Szerintem ez elég szubjektív dolog, és én végülis csak tanácsot adtam, a kérdező meg majd úgyis eldönti, hogy neki mi a szimpatikus. A lényeg, hogy segítsük egymást. Üdv. T.
2008. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még csak annyit, hogy szerintem tök jó, hogy ennyien válaszoltunk, mert minél többen írunk annál több vélemény alapján tud dönteni a kismami, és az is jó, hogy ahány írás annyi vélemény. Jó éjt nektek: T.
2008. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!