Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sosem aludt a 2 hónapos...

Akinek sosem aludt a 2 hónapos gyereke, az hogyan szórakoztatta?

Figyelt kérdés

Lehet én vagyok a béna (gondolom biztos ..), de a 2,5 hónapos lányom konkrétan nem alszik.

Helyette nyűglődik, sír és néha már üvölt.

Tápszert kap születése óta. Naponta 3× kakil.

Éjszaka alszik egyedül, azt már szerencsére végig aludja.

Persze, örüljek neki, hogy legalább akkor alszik, mit akarok én azzal, hogy napközben nem alszik?!


Nos, már elég ciki, de a szomszédok konkrétan "rám szóltak", hogy tegyek már valamit!

Megkérdezték, hogy orvosnál jártunk-e már, stb.. persze, hogy jártunk, védőnő is kijött már múlthéten 2× is.

Mind a ketten azt mondják, hogy ő valószínűleg ilyen.


Nem bírom elaltatni, pedig látszik rajta, hogy hulla fáradt és hogy túl van pörögve. Minden zavarja egy idő után.

Hiába sötétíttek be, kapcsolok ki mindent, ha nagyon túlpörög, akkor üvölt, mint akit állandóan vernek.


Babakocsival is próbálkoztam, de öltözésnél is üvölt, belerakom még mindig üvölt. Elindulunk, akkor nagy nehezen megnyugszik és talán alszik ?!?!?

Ha megáll a b.kocsi, akkor felébred és üvölt/sír tovább. Gondolom aludna még, de hát egyszer én is elfáradok és leülnék a popsimra.. :)

Ráadásul nekem nem mindig van kedvem sétálgatni. :/


A cumit nem fogadja el. Csak nagyon ritkán, de akkor sem érek el vele semmit.


Vettem neki játszószőnyeget, ami kb ha 30 percre leköti a figyelmét, akkor már talán megtudok ebédelni, stb.


2014. ápr. 23. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

a fiam is ilyen volt, és nekünk az idő segített. Bár aki ezt mondta anno nekem, azt agyon tudtam volna ütni :)


3 hónapos koráig semmit nem aludt napközben, annyit tudtam tenni, hogy órákat sétáltam vele fel-alá a városban, addig legalább pihent (nem mondom, hogy aludt, mert ha megálltunk, egyből ébredt)

Nyűgös volt egész nap, aztán túlpörgött, és ordított. Próbáltam a suttogó módszert is, de nekünk nem vált be. Nem volt melege, nem volt szomjas, nem fázott, csak egyszerűen sírt, mert annyira fáradt volt.

nekem is azt mondta a védőnő és a gyerekdoki, hogy vannak ilyen gyerekek.

Nem tudtam szórakoztatni, kicsi még ehhez, annyit tudtam tenni, hogy vártam az evések időpontját, mert utána 10-20 percig nézelődött a játszószőnyegen, amíg én enni-inni tudtam. Utána jött a sírás újból. Ő sem cumizik.


Aztán 3 hónapos korában mintha elvágták volna az egészet, hirtelen a reggeli után is aludni akart (most sem alszik magától akármilyen fáradt, ringatni kell), aztán már ebéd után is. Most már, ha belerakom a babakocsiba, akkor egy kicsit kell ringatni, és már alszik is, álló babakocsiban, a teraszon. Cserébe viszont éjjel ébred egyszer :)

2014. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban, 3 hónapos a babám, ugyanez a szitu, mondjuk ő nyugodt vagy alszik ha babakocsizunk, autózunk, mi járkálunk mint a bolygó hollandi, van, hogy napi kétszer is. Néhány hete használunk adamo hintát, és nagyon bevált, tud benne aludni, nem sokat de egyszer-kétszer fél órát legalább. A cumival érdemes továbbra is próbálkozni, mert nekünk is volt olyan időszak, amikor nem kiköpdöste, de most újra elfogadja néha és elvan vele. Próbálok minél több embert áthívni, vagy meglátogatni. Akkor jobban érzi magát, van inger, van mit nézni, otthon unatkozik, pedig éneklünk, játszunk, de még nem igazán köti le.
2014. ápr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hasfájásra gondoltam, hogy az a baja. Azért hívtam ki elsőnek a védőnőt, majd visszajött még egy napra múlthéten.

Viszont azt mondta, hogy köze nincs a hasfájáshoz, mert akkor nem "így nézne ki", ahogy látta.

Visszagondolva az első 1,5 hónapra és a mostani napokra, valóban van különbség. Most már nem csinálja azokat a tipikus hasfájós mozdulatokat.

Persze, ettől még lehet, hogy a hasa fáj?!

2014. ápr. 23. 12:29
 4/8 anonim ***** válasza:

ja és ami még némileg bevált (tudtam ezt-azt csinálni), az a hordozókendő.


1-es voltam

2014. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenek jutottak eszembe, mint kendő-magadra kötheted, érez téged, te meg sétálsz. vagy hinta-az én fiam órákat ült az ölemben, karomban, és én meg hintáztam. Rezgő pihiszék.
2014. ápr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rugalmas kendőben magamra kötöttem, bekapcsoltam Halász Judit csiribiri koncertjét (youtube) és táncoltam és énekeltem neki, mindig elaludt, kb. 5 perc alatt. :)
2014. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egyértelmű hogy nem tud elaludni megnyugodni és ördögi kör mert minél fáradtabb annál jobban sír,nyűglődik!

Valami kéne amire megnyugszik!1-2tipp mai eszembe jutott:

-új fajta cumi(többel is próbálkozz,nállunk konkrétan a 7-ik fajta régi hagyományos cseresznye alakú cumi vált be,előtte volt Avent,Mam,Nuk,TT stb)


-fehér zaj:ez a méhen belüli állapotra emlékezteti őket,monoton zúgás,azthiszem youtoubon is találsz de állítólag itt már anyukák írták hogy az is jó ha a porszívó vagy a hajszárító hangját felveszed cd-re és azt betszed neki


-rezgő pihenőszék:használtan vaterán,apródon potom pénzért kapsz:CSODÁKRA KÉPES!Hatalmasakat aludt benne a babám!


-Figyeld a babád:a reggeli felébredés után figyeld mikor kezd el ásítozni,nyűglődni akkor az azt jelenti már álmos fáradt!Ez ebben a korban mindkét fiamnál nem jelentett többet 40-50 percnél,tehát ébredéstől számítva ennyi idő után elunták magukat,elálmosodtak,ha időbe kaptam el őket akkor nem billentek át azon a bizonyos holtponton mikor meg már a fáradságtól nemtudtam elaludni!


-igen a hordozás is nagyon jó:mei-tai,csatos kendő stb!


nagyjából ezek jutottak eszembe

2014. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hordozást próbáld meg. neki még csak a kendő jó, csatos vagy mei-tai még nem
2014. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!