Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csomó a fül mögött?

Csomó a fül mögött?

Figyelt kérdés
16 hónapos kisfiamnak egy ujjbegynyi csomót vettem észre a füle mögött. Nem közvetlen a füle tövében van hanem a csonton olyan mintha csontkinövés lenne. Elég aktív gyerek nem tudom, hogy megüthette-e valamivel. Ha csak ütéstől van mennyi idő alatt kéne lelohadnia, mennyi idő után érdemes orvoshoz vinni vele?
2014. ápr. 24. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha puha akkor lehet akàr mirigy is!Mutasd meg a dokinak nyugodtan akkor legalább megnyugodhatsz!!!
2014. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
szerintem az ottani nyirokccsomót érzed. valszeg az van megduzzadva picit :)
2014. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon aggódós anyuka vagyok vagy a dokihoz vagy a védőnőhöz bevinném vagy felhívnám. Nyirokcsomó megdagadhat, lehet zsír gombóc is (nem tudom mi a neve de teljesen ártalmatlan, ha gondot okoz leszívják) lehet egy kis "gyári hiba is" bár akkor már korábban is ott lett volna, és lehet hogy megütötte. Azért ha hétfőig nem változik szerintem hívd fel a dokit.
2014. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyirokcsomó, de na nagyon meg van duzzadva, akkor az valami gyulladást, fertőzést is jelezhet a szervezetben. Mindenképpen mutasd meg a gyerekorvosnak.
2014. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is van. Megmutattam gyerekorvosnak, azt mondta nyirokcsomó. Már régen ott van, nem múlt el, de nem is változik semmit.
2014. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez kemény csomó, és egyik napról a másikra vettem észre ezért remélem, hogy csak megüthette valamivel. Én is arra gondoltam, hogy hétfőn elviszem orvoshoz ha addig nem kezd elmúlni csak nem voltam benne biztos, hogy várjak-e addig vele. Mindenkinek szép estét!
2014. ápr. 24. 21:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Pont a multhéten vittem el a 15,5 hos lanyomat emiatt a dokihoz.

Az a nyaki nyirokcsomó normális duzzanata.Kicsit duzzadtabb fogzáskor,nátha,megfázás esetén.

3 éves korig normális,hogy ott van és érzed. 3 eves kor után kisebb lesz,akar el is tünhet.

Szóval nyugi,nincs semmi gond. :)

2014. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm kedves utolsó. Megnyugtató tudni, hogy másnál is volt ilyen és nem jelentett bajt. Persze ettől függetlenül orvosnak megmutatom mert nem változott a helyzet. Szép napot és neked is ment a zöld kéz :-)
2014. ápr. 26. 11:50
 9/11 anonim válasza:

hello!


kiderült kedves kérdező, hogy mi ez?

mert az én kislányomnak is lett kb 1 hete

2015. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elvittem orvoshoz, azt mondta, hogy nyirokcsomó van bedagadva. Azóta egyszer szinte teljesen eltűnt, majd most egy hónapja megint megdagadt neki de nem nagyobb mint első alkalommal. Még nincs kint minden foga, doki szerint az is okozhatja de semmi kóros és ne aggódjak.
2015. jún. 18. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!