Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak egy gyereket tervezünk...

Ha csak egy gyereket tervezünk, és 32-33 évesen szülnék, akkor még időben lennék?

Figyelt kérdés

jelenleg munkanélküli vagyok, folyamatosan keresek állást, mert a gyed miatt is fontos lenne, de nagyon nehéz manapság. Szeretnék mindenképpen elhelyezkedni és legalább egy évet végigdolgozni, mielőtt belevágunk, de már 29 vagyok, és akárhogy is számolom, csak 32-33 évesen tudnék szülni (ha kapnék munkát). Ami elég nehéz, mert sok helyen megkapom, hogy 29 évesen, házasként és gyermektelen nőként nem én vagyok az ideális jelölt...

Van még valaki hasonló helyzetben?



2014. ápr. 25. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
31 évesen szültem az elsőt, 33 évesen a második gyerekemet. Nem vagy elkésve, és értem az indokaidat.
2014. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak így. És 30 feletti, gyerekes pályakezdőként sem leszel sokkal kapottabb. Ez a nők átka. Hogy időben lennél-e? Mihez képest? A nők kb. fele harminc felett szül. Ez van. Időben van, ha úgy érted, lehet-e szülni ilyen korban. Én 30 évesen szültem az elsőt, és lesz még min. 2.
2014. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lennél? Én miután új munkahelyre mentem, pár hónapon belül házasodtunk és kb. 6 hónap ottani munkaviszony után estem teherbe. 34 éves voltam. Az akkori főnököm egyáltalán nem akadt fenn ezen, és senki más sem a munkahelyen. Igaz, közben úgy alakult, hogy találtam jobb állást, így a gyed után nem oda mentem vissza dolgozni.
2014. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lekésve nem vagy semmiről. Az már más kérdés, hogy én nem teljesen értek egyet a sok 30 felett első gyermeket szülő nővel, de természetesen, ha így érzed, hajrá. Kicsúszni nem fogsz az időből. :)
2014. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mint ahogy azt írtam is, itt nem arról van szó, hogy hogy érzem, vagy hogy nem, hanem arról, hogy fontosnak tartom, hogy ne munkanélküliként szüljek, a nagy semmire kb. Nyilván ha biztos anyagi hátterem lenne, nem lenne kérdés. Szóval ez nem arról szól, hogy ha így érzek...

Dolgozni sem azért nem dolgozom, mert úgy érzem.

2014. ápr. 25. 11:26
 6/14 anonim ***** válasza:
Abszolút jó időben lennél.
2014. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Biztos voltam benne, hogy kapsz egy választ, ami nem arról szól, hogy "szuper vagy és tökéletes és nagyon jól csinálsz mindent" akkor arra reagálni fogsz, abba bele fogsz kötni.

29 éves vagy, már 2x, 3x elérhetted volna a kellő munkaviszonyt, de nem tetted (nyilván te erről egyáltalán nem tehetsz, csak ez a cudar világ), úgyhogy de, te érzed úgy, hogy hogyan alakítsd az életed.

Nincs ezzel baj, csak ne csak abba a válaszba köss bele, ami nem csak arról szól, hogy te milyen szuperül csinálod a dolgaid.

2014. ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elkésve nem vagy. Én 30 évesen szültem, igaz, nekem előtte már sokéves munkaviszonyom volt. Viszont az sajnos nem olyan biztos, hogy akkor fogsz teherbe esni, amikor Te szeretnél. Csak itt a gyakorin majdnem minden második kérdés arról szól, hogy nem tud teherbe esni, pedig egészséges. Az én fiam elsőre összejött, de mostanában döbbentem rá arra, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy nem kellett éveket várni. Szval minden lehetőséget gondoljatok át!
2014. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom neked mi bajod van, nem a seggemet vakartam eddig sem, hanem dolgoztam, akár napi 10-12 órákat, szabi nélkül, bejelentés nélkül, csak hitegetett, hogy persze, bejelentelek, aztán nem tette. Ezért mondtam fel és vagyok most álláskereső. reggel 8tól sokszor este10-ig bent voltam a cégnél, azt hittem, majd számítani fog.

24 éves koromig egyetemre jártam, mellette is dolgoztam hétvégente. Szóva sem jöhetett a gyerek.

Nem tudom, minek kell belerúgni mindenkibe a hozzád hasonlóknak.

De ha már így kijelentetted, hogy én mekkora szarkupac vagyok, elárulom, hogy igen, nem volt mindig olyan a körülmény, hogy szívesen szültem volna, pasi nélkül nehéz is, de mindegy. 27 évesen mentem férjhez, előtte bajos lett volna szülni. Most érkezett el az idő, hogy már lélekben is fel lennék készülve, de most meg a munka miatt nem megy.

2014. ápr. 25. 12:23
 10/14 A kérdező kommentje:
bocsi, nem utolsó, hanem 7-es
2014. ápr. 25. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!