Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 5 és fél hónapos,...

Kati1296 kérdése:

Kislányom 5 és fél hónapos, adtam neki összetört sárgarépát nagyon pici huslevessel de tényleg kb 2 teskanálnyi lé volt. Evett eggy kanálnyit, öklendezett majd telibe hányt. Mit tegyek? Sose fogja megenni a répát?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak villával törted? Lehet túl darabos volt úgy neki.
2014. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
villával de nagyon apróra törtem,aztán most kevertem vaníliás tejpépbe neki répát de ez nagyobb is volt mint amit hus lével adtam s ezt meg nem hányta ki,pedig nem törtem olyan aprora mint azt
2014. ápr. 26. 13:33
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem is túl darabos lehetett neki ha csak összetörted villával. Akkor se lepődj meg ha ez többször elő fog fordulni, az én fiam majdnem egy éves volt mire hajlandó volt megenni rendesen a darabosabb ételeket is. Addig ha nem pürét kapott öklendezett tőle és nem volt hajlandó tovább enni. Türelem és csak lassan , meg fogja enni azt a répát :-)
2014. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
szerintem az íze nem tetszik neki
2014. ápr. 26. 13:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy levest, és a benne főtt zöldséget csak 9 hónapos kortól ajánlott adni a fűszerek, és a só miatt. lehet, hogy túl intenzív volt neki az ízvilág. Ők jobban érzik az ízeket.
2014. ápr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Milenne ha mielőtt hozzàtàplàlsz elolvasnál egy pár tàblàzatot...forumot...kérdeznél védőnőtől orvostól??

Igy nem lehet elkezdeni egy baba hozzàtàplàlàsát h fogapmad sincs h mit ehet és mit nem...

2014. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
fogalmad*
2014. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is pürésítsd jobban. Másodszor pedig ne levesben főtt zöldséget adjál, hanem sima vízben főttet. Kicsi még a fűszerekhez, sóhoz. És nem biztos, hogy a répa a legjobb választás elsőre, ha még mást nem adtál. Nagyon meg tudja fogni a székletet ugyanis.
2014. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3.5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást (tápszert nem kérte, tejem nem volt, valamit csinálni kellett) Gyümölcsökkel kezdjed alma üveg reszelőn lereszelve (nálunk nem vált be mert megfogta a székletét), barack (bébi ételből mert ilyenkor máshogy nem jutsz barackhoz), utána jött nálunk a répa sima vízben főzve majd turmixolva főző vízzel keverve, aztán körte szintén bébi ételből, banán bébi ételből és frissen is. Ez után jött a cékla, vízben főzve és turmixolva de ez volt az első amitől öklendezett, majd bukott is utána (pedig életében nem bukot még soha) szóval én a céklát most hanyagolom neki, de minden mást korlátlan mennyiségben megeszik. Egyrészt szerintem nem kell erőltetni a répát ha nem szereti, másrészt tényleg sima vízben főzzed csak megneki és turmixold össze. Régebben én is villával nyomtam össze, de úgy kevésbé ette és meg is fogta, de amióta turmixolom szívesen eszi és nem is fogja meg. Én mindent turmixolok mert szerintem ilyen picinek még szükséges. Majd ha lesz fogacska akkor szépen lassan átlehet térni a darabosabb ételekre. A húsleves még lehetett neki zsíros, fűszeres, túl intenzív ízű, még picike ezekhez. Neki pusztán a répa is új íz nem hogy egy húsleveses ízkavalkád. És amúgy is joga van egy-egy kaját nem szeretni, szerintem ha többször elutasítja akkor hagyd a csudába a répát.
2014. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi répával kezdtünk (itt az az ajánlás), de babáknak való pürével. Nem volt benne semmi fűszer, szinte folyékony. Ne csodálkozz, hogy a darabosat kihányta. Az én fiam több hónap hozzátáplálás után is öklendezett a darabostól.

Kövesd az általános tervet, és ne azt add neki, amit ti esztek.

2014. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!