Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gombás (? ) pelenkakiütést...

Gombás (? ) pelenkakiütést miként kell ápolni, hogy elmúljon végre?

Figyelt kérdés

Már lassan 3. hónapja vörös a lányom puncija körül, hol jobb, hol rosszabb.

Egy ideje már a combjánál a bőre is hámlik, nem vérzik, de mintha a bőre is szétnyílt volna. Mostanában oda is nyúlkál, tehát gondolom érzékeny neki.

Amit próbáltam : Sudocrem, shea vaj, DM-es cink oxidos krém, semmit nem segített egyik sem.

Az orvostól kértem bóraxos krémet, de nem adott, helyette felírt egy Canestenes gyógyszertári kikevert krémet ami 3 ezer forintba került...

Ráadásul mindezt úgy, hogy meg sem vizsgálta a lányom.

4 napja kenem ezzel és ugyanolyan piros, mint volt.

Ha már a Canestenes krém se segít, akkor mit tegyek??

Pelenkát, popsitörlőt, mosószert, semmit nem cseréltem, szinte születésétől ugyanazokat használom (most 16 hónapos).


Nem tudom, összefügg-e ezzel, de a pirossággal kb. egy időben kezdődött az arcán ekcéma előjönni, ami szintén azóta sem múlik bármivel kenem.

Vajon van összefüggés a 2 dolog közt?


2014. ápr. 27. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Mit tegyél ? Másik szakorvost keressél! Szegény kislány!
2014. ápr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Neogranormon? ;gyógyszertári tubusos).
2014. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is 16 hónapos,mi is küzdöttünk ezzel kb.1 hónapig.

Annyira hogy az én lányomnak,már ömlött a vér a nunijánál,annyira kimarta a gomba.Orvoshoz vittem,és mi kaptunk egy lila/kék ecsetelőt.Gombaölő.Sajnos a rendes nevét nem tudom,de ha mondod az orvosotoknak,ő biztos tudni fogja,bár nem értem miért nem ezt írta föl nektek!

A legjobb szer,az biztos!!1 hét alatt rendbe jött tőle a lányom bőre.

Kitartást!Tudom milyen rossz,annyira sajnáltam a lányom,ő is folyton oda nyúlt,és sírt is,amikor fürdettem.

Meg amikor ecseteltem is,de az csak azért volt,mert már az élénk húst kellett kennem,ami vérzett neki.

2014. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem van összefüggés a két bőrtünet között, bár nem vagyok orvos. Nekem rögtön az ételallergia jutott az eszembe. Iszik tehéntejet?
2014. ápr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bórvíz vagy Glycerinum boraxatum valóban megfelelő lehet, mint gombaölő szer és olcsóbb. Mindenesetre a nedves környezet nem tesz neki jót, valamilyen ódon szellőztetni kéne, pelenka nélkül hagyni, ameddig lehet
2014. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szoktam szellőztetni minden pelenkázás után 5-10 percet.

Igazából ápolási praktikák érdekelnek, mert krémekkel már nem tudok kísérletezni többet, mint Neogranormon és társai, egyenlőre a családit várom, hogy ételt tudjak venni, ez a 3 ezres krém nagyon rosszkor jött :((

Mérges vagyok a háziorvosra, hogy ilyen drága krémet írt és még csak meg se nézte a lányomat pelenka nélkül.

2014. ápr. 27. 23:02
 7/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,közbe megtaláltam az üveget.

Az a neve,vagyis ez van ráírva: Sol.methylrosalinum chlor. 1% külsőleges ecsetelő.

Próbáljátok ki!Hidd el,ez segíteni fog!

2014. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem 5-10 perc szellőztetés kell, hanem annyi, amennyit egy ekkora gyerek kibír "szobatisztán". A kislányok gyorsabban lesznek "szobatiszták", tehát lehet, hogy félóra-óra is lehetséges lenne a kislány részéről. Az orvosok meg iszonyúan unják ezeket az eseteket, mert ez nem az ő szakmai szintjüknek megfelelő probléma. Tulajdonképpen ezekhez kellene egy hozzáértő védőnő, gyerekápoló.
2014. ápr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kb 3-4hos babamnak is volt gombas fertozese, szinten a lila ecsetelot kaptuk, tokeletesen megoldotta!
2014. ápr. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
a textilpelenka kiválóan megoldaná a problémátokat! néhány stay dry(szárazon tartó betét) és gyapjú külső! istenien szellőzik!
2014. ápr. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!