Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hülye kérdés, de mennyire...

Hülye kérdés, de mennyire foglal le két embert egy újszülött?

Figyelt kérdés

Első gyerekem lesz, férjemet megkértem, hogy az első hetet töltse itthon - főleg az én paráimat enyhíteni az új és ismeretlen szituációban.

Készségesen, de kissé vonakodva fogadta, mondván unatkozni fog.


Abszolút házias és a gyerekekhez is ő ért jobban (dolgozott is velük és van is neki már egy). Tényleg annyira sok idő van újszülött mellett, hogy két embert nem foglal le?


2014. ápr. 28. 23:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első egy hét az nem lesz fárasztó... :D Majd mikor jön a foga és kúszni mászni, járni kezd.. na akkor már elég fárasztó lesz majd :)


Nekem az első 6 hét egyébből sem állt, csak etetés, pelenkázás, altatás, etetés, pelenkázás, altatás, gyakorlatilag egybefolytak a napok az éjszakákkal, azt se tudtam milyen nap van... hanyadika, stb. Nekem nehéz volt emiatt (de főleg az alvás hiánya miatt) ez az időszak. A barátnőméké jó alvó volt, nekik nem volt ilyen gondjuk anno.

2014. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, igaza van a párodnak.

Egy újszülött még csak eszik-kakál és az idő nagy részében alszik.

Én egyedül vagyok a lányommal több, mint 1 éve, de még így is sokszor van, főleg míg csak pár hónapos volt, hogy unatkoztam itthon.


Esetleg ha császárod lesz, akkor tud segíteni többet a férjed, de sima szülés után már tudsz főzni, sétálgatni is rengeteget.

2014. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem maradt itthon a férjem, elboldogultam. mondjuk a házimunkát a hátam közepére nem kívántam, de ez van.

sokszor feküdtem le a babámmal napközben is az első napokban :)

de ha jönne a tesó, most biztos megkérném, hogy maradjon itthon

2014. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem a segítség miatt (most is zokszó nélkül, bármennyi házimunkát megcsinál, magától észreveszi), hanem amiatt, hogy ha elkezdek pánikolni, hogy éppen amit csinál a gyerek, az normális-e, akkor megnyugtasson, hogy igen, ez egy csecsemő üzemmenetébe belefér.
2014. ápr. 28. 23:22
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon lesz még okod pánikolni. Mit is fog csinálni? Enni, aludni, kakilni és ordítani.. nagyjából felváltva. :D Szóval túlzás szerintem a pánikolás. Az én férjem egy napot volt itthon mikor megjöttünk a kórházból - egy hétfői napon.. és mondtam neki, h kedden nyugodtan menjen dolgozni ha akar, inkább nyárra tartogassa a szabadságait. Így is lett.
2014. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem rossz otlet ez, ha a munkaja felol megoldhato. Unstkouni amugy biztosan nem fog.
2014. ápr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, ha pá napot vagy egy hetet is veled tud lenni, ha ez teged megnyugtat és plane, hogy neki van mar gyereke (talan akor pelenkazasi tapasztalata is;-). En hulla faradt voltam pedig a gyerek aludt, alig sirt. A szoptatas volt nehezkes, alig volt tejem stb. De a ferjem segitett a hazimunkaban (helyettem megcsinalt egy csomo mindent ami nagyon jol jott) es kettesben tudtuk elvezni az elso kozos gyermekunket. Mondjuk ő igenyelte is (azota is dúl a szerelem:-)). Ha hazias, akkor kerd meg, hogy mindennap fozzon olyat, es annyit, hogy maradjon lefagyaszthato neked es az elso idokben ne kelljen mindennap foznod. De a lenyege az elso par kozos napnak az osszeismerkedes (gyonyorkodes a bababan, egymasban..). Lehet o is parazik es csak azert mondja, hogy unatkozni fog;-)).
2014. ápr. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez azért babafüggő is, lehet, hogy jó alvó lesz és tényleg unatkozna naponta párszor, de így legalább többet tudsz pihenni. Nekünk mondjuk már az első héten elkezdődött a hasfájás, utána meg fokozatosan megmutatta a többemberes baba mivoltát...most már lefoglalna 2 teljes embert a háztartással együtt.
2014. ápr. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Mármint a gyerektől. Az egyik olyan mint a kisangyal, eszik, büfizik és bealszik, ha épp ébren van, akkor a kezecskéjét nézegeti és gőgicsél. Láttam ilyet, boldog, kiegyensúlyozott baba és később egy nem problémás kisgyerek lett. Anyuka nem is értette, hogy a barátnőmmel mit panaszkodunk, hogy semmire se jut idő, szalad a lakás és a gyereket le se tudjuk tenni. Ő betette a kiságyba és amíg a babuci nézegetett vagy alukált, addig ő elmosogatott, lábkörmöt lakkozott vagy vasalt.

Na a másodiknál megtudta, mi a magyarok istene és hogy miről is panaszkodtunk.


Nekem pl. mind a kettő hisztérikus rohamot kapott a rácsoktól, soha egy percig se bírták se a kiságyat, se a járókát. A nagyobb gyerekem az igény szerinti szoptatást úgy értelmezte, hogy rácuppan a cicire és napi 24 órában ő azon tartózkodik, szájában a mellemmel létezik a továbbiakban. Ha levettem, akkor üvöltött mint a sakál. Semmit nem tudtam csinálni mellette, volt, hogy délután 4-kor jött haza a férjem, én meg bőgve fogadtam hálóingben, mosdatlanul és fésületlenül, mert vagy a gyereket láttam el, vagy a fejőgépre voltam kapcsolva (annyi tejem volt, hogy ha nem lett lefejve, akkor iszonyatos fájdalmaim voltak).

A második a születése után azért könnyebb eset volt, és az újszülöttet és az akkor 1,5 éves nagyobbat könnyebben elláttam mint először az elsőt újszülöttként, a picivel és a kicsivel hármasban simán vettük az első napok akadályait.


Úgyhogy a gyerek természetétől nagyon sok függ, továbbá hogy simán szülsz-e és problémamentes lesz az első hét, vagy úgy vakarnak össze, esetleg császáros leszel és azt hogy bírod. Nekem az első szülés után még a derekam is úgy beállt, hogy a pelenkázáskor vinnyogtam a fájdalomtól, ha előre kellett hajolnom, míg a második után nem volt ilyen gondom.

2014. ápr. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nagyban fugg majd a babatol, es attol, hogy érzed magad szules utan. Nekem itthon volt a párom, es összeteszem érte a ket kezem, mert ahogy hazajottunk a kórházból, hasafajassal kezdett szegény, es semmi, de tényleg semmi nem használt. O napközben nem aludt egy percet sem szinte, ejjel is nehezen (a hasfajas is radobott, de azota sem egy nagy alvasigenyu gyerek), csak akkor tudtam enni, vagy fürödni, ha a párom átvette tőlem kicsit. Nem azt mondom, hogy ez általános, de ilyen is van :)

De egyébként ha egy olyan babád lesz, aki eszik-alszik, es biztonságérzetet ad, hogy ott van veled valaki, akkor miert ne? Néha csak ez is sokat segít, hogy magabiztosabb legyél :)

2014. ápr. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!