Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az mennyire normális ha egy 2...

Az mennyire normális ha egy 2 éves gyerek semmit nem beszél?

Figyelt kérdés
Szó szerint semmit!!csak mutogat.az egyik barátnőm kisfiáról van szó.aggódom a kicsiért.
2014. ápr. 29. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Babanyelven se dumál? A szülei beszélnek hozzá? A nevére figyel? Tévére, rádióra?
2014. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát amikor mutogat akkor mondja hogy öö.a nevére hallgat.azt nem tudom mennyit beszélnek hozzá de az anyukája nem sokat.
2014. ápr. 29. 10:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Az hogy nem beszél az teljesen normális, még akkor is, ha egy értelmes szót sem szól. Babanyelven már rég kellene "beszélnie", de lehet, hogy csak előtted nem csinálja. A lányunk egész sok szót mond már, de mások előtt nem szokott beszélni. Azt meg, hogy az anyja mennyit beszél hozzá csak akkor tudhatod, ha napi 24 órában figyeled. Egyébként a gyerekeket az orvos és a védőnő is rendszeresen látja, tehát észrevennék ha probléma lenne.
2014. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Anyuka simán bekamuzhat a státuszvizsgálaton bármit...


Egyébként 3 éves korra kéne beszélnie, legalábbis az alapvető igényeknek hangot adni.

Nekem furi, hogy csak öööö-zik, legalább az állathangokat kéne utánoznia, meg persze halandzsázni!

2014. ápr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
az anyukája is mondta hogy nem beszél és ő is aggódik!a szülők sem túl beszédesek az az igazság!lehet hogy nem vagyok a gyerekkel 24 órát de amikor órákig nálunk vannak és nem szólal meg az furi!mint írtam az anyukája is már aggódik egy kicsit!
2014. ápr. 29. 10:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves koráig mutogatott és csak annyit beszélt, hogy "maaa". Azóta azon könyörgök, hogy csendben maradjon.

Ha az anyuka tényleg annyira aggódik, először védőnő, gyerekorvos és majd ők megmondják, hogy kóros vagy sem.

Minden gyerek másként fejlődik.

2014. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
El kell vinni hallásvizsgálatra, meg miegyébre. Az aggódás nem elég, akkor járjon utána, hogy mi a baj. Nővérem kisfiának a hallásával volt gondja. Most 4 éves és már nagyon sokmindent mond, igaz még nem szép a kiejtése de nagyon szépen alakul. Még nem késő elvinni szakemberhez.
2014. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
2 évesen 50 szót kellene már mondania. De ha az anyuka sem túl beszédes, akkor lehet, hogy kevés inger éri, ezért nem beszél. Ha anyuka aggódik, akkor erőltesse meg magát, és mondkázzon, énekeljen, kommentálja a napi eseményeket, olvasson neki egyszerű rövid meséket, képeskönyvből (pl: Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék). A tv ne menjen a háttérben. Ezen kívül esetleg érdemes elmenni egy hallásvizsgálatra, és ha az rendben, akkor egy logopédushoz/gyógypedagógushoz felmérésre, esetleg lehet hogy tsmt tornára is küldi beszédindításra.
2014. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, neked nem szükséges a barátnőd 2 éves gyereke beszédfejlődéséért aggódnod.

Nem tudom, van-e gyereked, de azt anélkül is tudnod kellene, hogy idegen helyen másképp viselkednek a babák, talán ezért nem beszél nálatok, ismerek olyan kisgyerekeket akik 3 éves korukban kezdtek el kommunikálni. Nincs ezzel semmi gond, ne aggódj!

2014. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Persze, nem szükséges, de megkérdezheti, nem? :)


Én 2 éves koromig csak annyit mondtam, hogy nyaaa. :D Férjem 3 éves koráig csak annyit, hogy anya és nem. Utána szinte mondatokban beszélt- anyósom szerint.


A lányom 9 hónaposan kezdett beszélni, másfél évesen rengeteg szót tudott és most 21 hónaposan folyékonyan beszél mondatokban és több tucat mondókát, verset tud.


Anyósom óvónő, rengeteget foglalkozott minden gyermekével, férjem mégsem szólalt meg.


Mindenki máshogyan fejlődik, főleg a fiúk kezdenek később beszélni, viszont mozgásfejlődésben gyorsabbak. Persze nem törvényszerű ez sem. Sokfélék vagyunk és ez így jó.

2014. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!