Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Össze-vissza éjszakai alvás....

Össze-vissza éjszakai alvás. Másnak is volt így?

Figyelt kérdés
Minden ismerősöm kialakult éjszakai alvásról számol be. Az én 6 hónapos kislányom viszont össze vissza alszik. Van, hogy 1-2 hétig egy este 5-6szor is megébred sikítva, gondolom a foga vagy rosszat álmodik. Aztán nagyon ritkán átalussza az éjszakát, ez eddig 3-szor fordult elő. Jó esetben 1-szer vagy 2-szer ébred. Volt másnak is ilyen kiszámíthatatlan a babája? Vagy nálunk lehet valami probléma?
2014. máj. 6. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Első egy év során a mozgásfejlődés hihetetlen gyors ütemben zajlik, ami megviseli a gyermekeket.

Megtanul és elsajátít rengeteg mozgásformát, tartást. Ismerkedik a saját testével, képességeivel.

Mondhatni számukra az első egy év egy kalandpark számukra.


Ebben az időben éjszaka sem alszanak nyugodtan, mert nem kapcsol ki teljesen az agyuk. Magyarul: folyamatosan jár valamin az eszük. :)


Ehhez meg pluszban hozzájön a fogzás. Gondolj bele, ha neked is fáj a fogad, akkor mennyire kikészülsz. Kapkodod be a fájdalomcsillapítókat, stb.

Én ilyenkor Nurofent adtam a lányomnak este/éjszaka és aludt is tovább.

2014. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nagyobb gyerekem tankönyv szerint 3,5 hónapos korától átalussza az éjszakákat. A kicsi is így kezdte, de 6-9 hónapos kora között káosz volt az éjszaka. Hol állandóan szopizni akart (3-4 alkalommal éjszakánként), hol a foga jött azért üvöltött, hol csak dajkálás kellett. Aztán leszokott az éjszakai kajálásról, kijöttek a fogai, megjavult minden.

Amikor a foga jött és nagyon szenvedett, én is adtam neki Nurofent, hogy legalább kicsit pihenni tudjon. Néha fél adag is elég volt. Vagy Viburcol kúp is adható.

2014. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kérdező, az én kislányom is ilyen. Ő is 2x felsír általában, rosszabb esetben 5x 6x, de ez ritka, és jobb esetben átalussza az éjszakát sírás nélkül. (vagy altatás után fél órával 1x felsír)


az első lányomat semmi nem viselte meg. Ő aludt mint a bunda, 4 hónapos korától 2 éves koráig egyszer sem kelt. Hihetetlen. Na de ez az igazán ritka.

2014. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!