Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kókuszmatracra milyen lepedőt...

Kókuszmatracra milyen lepedőt használtok?

Figyelt kérdés
Ha kifolyik a pelusból, akkor nem ázik át vagy tesztek alá gumis PVC lepedőt? Vagy olyat is láttam, hogy van matracvédő rá, ami felül frottír és az alja nem ereszti át a pisit. Pamut lepedő kell erre a matracvédőre? A gumilepedőre gondolom igen... Bocsi, de első baba és nem tudom, hogy mit szerezzünk be. Szóval kókuszmatrachoz milyen és mennyi lepedőt vegyek? :)

2014. máj. 6. 10:11
 1/2 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én kókuszmatrachoz sima gumis szélű dzsörzé pamutlepedőt használok. Így nem pácolódik a baba a saját levében. Akármilyen vastag frottírréteg van a vízzáró réteg felett, akkor is levegőznie kellene alvás közben a bőrnek. Ott eszi a fene, ha a matracba kerül egy kicsi pisi, a huzata általában amúgy is levehető, azt legalább ki lehet mosni. A matracon pedig egy vékony fehér réteg van, nem is tudom, minek nevezhetném, olyan, mint a vatta, csak műanyag. Ez eltereli, fenntartja a nedvességet, elég azt áttörölni nedves szivaccsal, ha az is balesetes lenne.

Mikor lányomnál elkezdtük a pelus nélkül alvást, voltak balesetek, így betettem alá a PVC lepedőt, állandóan beizzadt felette. Na, az kínszenvedés volt, mert már nagyobb, vastagabb a matraca, és a huzata is steppelt, nehéz levenni-visszacipzározni, és persze meg is kell száradnia. Szóval ott muszáj volt, de csak átmeneti időszakra.

2014. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is először vettem matracvédőt, de pont nem tud így levegőzni a matrac (amit a kókusz jellemzője), így nem is használtuk, csak a sima, gumis lepedőt. Olyan sok baleset nem volt, hogy ez gondot okozzon.
2014. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!