Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A levegőbe dobáltam a fiam....

A levegőbe dobáltam a fiam. Ártottam?

Figyelt kérdés
Most olvastam itt egy kérdést, amiben egy apuka kérdezte hogy baj ha a levegőbe emeli a fiát. Eszembe jutott hogy mi a kisfiamat sokszor dobáltuk a levegőbe, egy éves kora előtt is. Most már 2 éves lesz, de ugye nem ártottam neki ezzel?
2014. máj. 9. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rázni nem szabad, mert összerázódhat a kis feje. Dobálni lehet, csak kapd el mindig! :)
2014. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Az öcsém annak idején még szerette is az ilyen játékokat. Vagyis ha nem felejtik el elkapni akkor nem ártalmas. :))
2014. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Megrázott baba szindrómára keress rá, mert az árt neki, nem az hogy felemeled a fiad a levegőbe.

Az a gond, hogy lehet hogy élvezik az ilyet, mármint a dobálást, de az agy még nem olyan és mozog a koponyában, így károsodhat egy hirtelen dobásra, rázásra. Ezért nem szabad, ilyen hirtelen mozdulatokat tenni.

De gondolom nem a plafonig dobtad :) és valószínű el is kaptad :)

2014. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

gondolom te nem ilyet csináltál

[link]


ez a káros

2014. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jesszus, nem. Csak feldobtam és elkaptam. Tudom hogy nem szabad rázni, sosem ráztuk, de annak a kérdésnek a válaszai megijesztettek mert a dobálásra is azt írták hogy nem lehet.
2014. máj. 9. 21:40
 6/14 anonim ***** válasza:
A dobálással is vigyázni kell! Lehet ugyanolyan ártalmas, mint a rázás.
2014. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A legujabb kutatasok szerint nem szabad dobalni a levegobe sem, mert az agya hozza utodik a koponyahoz, ami ugyan olyan kart okozhat, mint a razas. Egyebkent megjegyzem mi is volt, hogy feldobtuk, mert imadta.
2014. máj. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nemrég voltunk a gyermekmentősök előadásán és ott mondták, hogy bár a babák látszólag élvezik, nem szabad dobálni őket, mert agyi bevérzés okozhat. (Megrázni, fejjel lefelé lógatni - akkor sem, ha félrenyelt -, pörgetni sem szabad.)

Azonnali tünetek lehetnek az eszméletvesztés, hányás, kutacs feszülés, szem bevérzése, hallás vagy látásromlás, nyugtalanság vagy letargia, későbbiek a fejlődés visszamaradása, tanulási nehézségek (járás, beszéd). Személy szerint nem hiszem, hogy ártottál, ha eddig normálisan fejlődött eddig a gyereketek. A google szerint meg biztosat MR vizsgálattal lehet megállapítani.

2014. máj. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A fizikai hátterébe gondolj bele: feldobod a levegőbe, ő 30-40 km/h-val érkezik/zuhan vissza, amit a hirtelen elkapással lefékezel. Az agy a tehetetlenségi erő miatt a koponyának csapódik, miközben a test hirtelen álló helyzetbe kényszerül - a mozgási energiát a koponya nyeli el.
2014. máj. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha autóval volt már koccanásod vagy vészfékezés, akkor tudod, hogy még 30-40 km/h-nál is milyen erők hatnak a testre, ha hirtelen lefékezik.
2014. máj. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!