Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyereksebészt ismer valaki...

Gyereksebészt ismer valaki aki ellenzi, -vagy utolso gondolata a körülmetélés?

Figyelt kérdés

3és,fél éves a,fiam,Frotocort kenöcsöt ismerik csak,az szart nem ér..letapadása lehet ..

Mütétet végesetben engednék,kiborultam teljesen!! :(


Bármennyit fizetnék csak ne fájjon neki..!!


Irjatok dokikat,elérhetöségeket,köszönöm!



2014. máj. 10. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Majdnem 3 éves voltam amikor körülmetéltek altatásban. Nem fájt, utána sem volt nagyon kellemetlen. Nem bánom azóta sem hogy így lett megoldva ez a problémám.
2014. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi.hát jo ha igy éled meg,de ha egy mod van rá,én elkerülném!!!!

2014et irunk,igazán kitalálhatnának kiméletes modszert... :S

2014. máj. 11. 09:01
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Kedves anyuka! Valóban 2014-et írunk, de sajnos erre a problémára 3000 éve nem tudtak még jobb és biztosabb megoldást kitalálni. Én is körülmetélt vagyok. Sajnos az Én anyám is így gondolkodott, és felnőtten kellet átesnem rajta. Ezt a "féltést" nem igazán tudom megköszönni az anyámnak. Sokkal kisebb kellemetlenséggel jár gyerekkorban.

De miért is kellene körülmetélni a fiadat? Csak letapadása van, vagy szűkülete is? Ha valóban szűkülete is van akkor jobb minél előbb megcsináltatni. Vese és húgyúti fertőzés is lehet belőle.

2014. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban...,Mindenesetre én anyukád tipus vagyok,pláne hogy legtöbb doki szerint ezt a dolgot még nem.kéne sürgetni,még igy ,kisebb szükülettel is van rá esély hogy megusszuk ,amugyse hiszem hogy nálunk ez az egyetlen megoldás.,nincs minden veszve,csak keresem a leg emberségesebb dokit...köszi a válaszod!
2014. máj. 13. 16:41
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Ismerem a világ vezető moheljeinek (mohel=zsidóknál az a szakember, aki elvégzi a körülmetélést) egyikét, ő sokat mesélt a szakmáról. Mivel néha felnőtteken is végeznek beavatkozást, mondta, hogy zongorázni lehet a különbséget a beavatkozásban.

Náluk 8 napos korban végzik el, érzéstelenítés nélkül, egy metszéssel. Kb annyira fáj a babának, mint egy fülbelövés. Sír pár percet, aztán kész is vannak, fertőtlenítik, másnap csekkolják, ennyi.


Felnőtt esetében kizárólag műtéti körülmények között, 10 darab, a pénisz tövébe adott érzéstelenítő injekcióval kezdenek. Utána kb 1 órás sebészeti beavatkozás. A gyógyulás 3-4 hét, minden merevedés, pisilési kísérlet maga a pokol addig.


A férjemnek is kamaszként végezték el szűkület miatt, élete legrosszabb egy hónapja volt. Tehát, ha már ivaréretten végzik el, akkor a felnőtt megoldás működik, ráadásul kamaszként a merevedés is gyakoribb, így még nagyobb kín az elszenvedőnek.


De már maga a szűkület is erős fájdalmakkal jár, ne várjátok meg. Most még gyorsan gyógyulna és kevésbé szenvedne.

2014. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként, amikor terhes lettem és még nem tudtuk a baba nemét, a férjem mondta, hogy ha fiú, akkor mindenképpen körülmetéltetjük, esélyt se adjunk annak, hogy úgy járjon, mint ő.

Lány lett, ezért lekerült ez napirendről, de ha fiúnak sikerül, akkor biztos elvégeztetjük néhány nappal a születése utána.

2014. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Dr. Ziszi Kleoniki Bethesda Gyermekkórház Sebészeti Osztály főorvosa.

Mi most voltunk nála a 16 kerületi rendelőbe ő van kihelyezve.

3 hete voltunk először akkor megnézte semmit ne csinált itthon kellet húzogatni és kenni körömvirág krémmel.

Most kedden voltunk kontrollon volt neki letapadás azt felszedte féjt neki de legalább nem kell műteni.

2014. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát!


Orvos ,védönö,de még a ”beteg ”is mást mást ir..ezügyben körbeolvasgattam,viszont egyre biztosabb vagyok abban hogy a mi helyzetünk olyannyira semmiképp sem vészes hogy körülmetélésbe belemenjek valaha is,söt ...

Sem gyulladás,sem pisigond nem állt fenn eddig,csupán annyi hogy mikor merev neki látom feszül a bör,ezért ejtett gondolkodoba a dolog,és vittem magánsebészhez,aki egyböl ftorocort kenöcs utáni kudarc esetén a fityma eltávolitásra célozgatott,és beparáztam..:(

Többé hozzá tuti nem.viszem,amugyis bunko volt a gyerekkel,orditozott vele h ne sirjon..! :/

Körömvirág krémet eddig nem ajánlottak viszont,mindenesetre ki fogom azt is probálni,veszteni nem vesztek vele..most ajánlották másik kérdésemnél..:)


Azért továbbra is várom véleményeiteket ,tapasztalaitokat,linkjeiteket,amit elöre is nagyon köszi mindenkinek!!!

2014. máj. 16. 12:18
 9/17 anonim ***** válasza:
2014. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Megnéztem,a te válaszod volt a leghasznosabb,duplán is köszi!!

nem fogom.bántani neki,mostmár biztos vagyok benne...

2014. máj. 16. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!