Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz ez a napirend 10...

Nagyon rossz ez a napirend 10 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Babám nemsokára 10 hónapos. Leírom, hogy telik egy napunk, mit eszik, stb. Attól félek, hogy jobban kellene tartanom magam egy bizonyos rendhez, mert nálunk sokszor olyan összevissza megy a nap. Lehet, hogy azért van, mert én magam sem nagyon tartok semmiféle napirendet és úgy érzem ez egyre inkább nem jó... Azt hiszem rosszul csinálom... :(


Reggel 7-körül kel, napközben 3-óránként eszik. Mivel változó, hogy 7-kor vagy 8-kor kel, ezért ettől függően változik az is, hogy napközben hogyan eszik. Nem tudom, ez rendben van-e így? Tegyük fel, hogy 8-kor eszik, ekkor olyan 150ml tápszert eszik. (születésétől tápszeres, hozzátáplálással voltak gondok az elején, sok mindent nem evett meg). Ezután játszi, közben én pakolok, rendezkedek, ezután általában elálmosodik, és alszik kb. 0,5-1 órát. Legközelebb 11-kor eszik, ekkor tejpépet szoktam neki adni, sztracsatellásat. Közben vizet iszik. Ezután játék, mosogatok, mosok, együtt játszunk. 14-kor főzeléket eszik, krumplis répa, krumplis spenót (imádja), kelkáposztás főzeléket is eszik már. Húst is keverek bele, ha nem húst, akkor főtt tojássárgáját és pici reszelt sajtot is néha. Picit sózom az ételeit, petrezselyemzöld megy bele és fokhagyma is, de azt ki szoktam venni, nem pürésítem össze. Karfiolt is kóstolt már. Brokkoli sajnos nem ízlett neki. Marhahúst legutóbb próbáltam, de nem ízlett neki az sem. Ilyenkor nagy pánikba esek, nem tudom mit egyen. Ilyenkor HIPP gyümölcsös babaételt adok neki általában, mert azt megeszi, a zöldségeset nem. Ez után szoktunk elmenni sétálni, boltba, és ez szokott lenni a probléma, mert ilyenkor lenne a nagy alvása, bár ezt sem tudom pontosan. Ja, igen,azt kihagytam, hogy 11 után már nem szokott aludni. Ha pedig úton vagyunk, vagy sétálunk, akkor a babakocsiban nem tud aludni és ez sokszor probléma. szerintetek máskorra kellene időzítenem a programjainkat? Vagy meg kell szoknia? Ti hogy csinálnátok? Utána 17 órakor eszik, gyümölcsös HIPP-et szoktam neki enni. Amit én csinálok neki gyümölcs azt nem eszi meg, de lehet tovább kellene próbálkoznom. Babakekszet, puffasztott kukoricát elrágcsálja, elnyammogja. Tegnap kapott először kenyércsücsköt, azt is eszegette. Foga van már, de eddig idegenkedet a darabos ételektől. És itt van a gond, ugyanis általában 19 óra körül szokott enni, akkor 150 ml tápszert megint, ezután fürdés, játék és alvás. Aztán még egyszer kel általában, éjfél körül, akkor is tápszer, 150ml. És sokzsor előfordult még a napokban is, hogy hajnalban is megébredt, akkor is 150ml tápszer.


A véleményetekre lennék kiváncsi, hogy mit csinálok rosszul, vagy ti min változtatnátok? Elég késői a mozgásfejlődése, ferde nyaka volt és Dévényre járunk. Még nem ül, csak kúszik, bár remélem hamarosan feltérdel már, néha már próbálkozik. Még nem tud ülni és pihenőszékben etetem, 74 cm és 8kg körül van, így nemsokára kinőjük a pihenőszéket és utána nem tudom hogyan etetem, ölben talán.


2014. máj. 10. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Az etetésre annyit tudok mondani, hogy lehet venni döntheő támlájú etetőszéket, pl.: [link]

Mi ebben etetjük a fiúnkat a kezdetektől, számomra egyszerűbb volt mint a pihenőszék, mert ennek a huzata könnyen tisztítható, és lehet állítani a magasságát is, így etethetem ülve, állva, ahogy jól esik.

Nem próbáltál egyébként estére több tápszert adni, nem eszi meg? Csak mert a 7 hónapos fiam ennél többet eszik vacsorára, és így nem ébred. Ételekre még tipp, bár nem tudom, hogy miket próbáltatok a sóska (ha a spenótot szereti), cékla, tök, cukkini.

2014. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán amit javasolni tudnék az az, h forditsd meg a tízórai és az uzsonnai étkezést. Vagyis délelőtt adj gyümölcsöt délután pedig tejpepet.

Régebben szinte ugyanilyen időkben etettem a babamat, de nekem is finomitanom kellett rajta, mert nem működött jól.

Én 17 óra helyett 16 órakor uzsiztatom h hosszabb idő teljen el az esti tápszer előtt. Azért h többet egyen belőle. Igaz így sem megy olyan nagyon sok, de néha a 200 ml lecsúszik neki. (19:45- körül)

Tehát én erre figyelek h ha a nap egyébb érkezése el is csúszik az uzsi és a vacsi között teljen el ez a több mint 3 óra.


Éjjel, hajnalban tuti azért kel.fel, mert éhes? Probaltad már h megpróbálod visszaaltatni etetes nélkül?

2014. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, azt még kifelejtettem, h babakocsiban az én picim sem tud aludni, ezért nekem is at kellett alakitanom a séta időpontját. Ha olyankor vittem ki amikor.fáradt volt es aludni kellett volna, nemhogy bealudt de olyan hisztit rendezett, h szerintem az egész környék hallotta.

Erre amúgy nemrég jöttem rá! Most itthon alszik.délután es csak ez után megyünk ki. Így jókedvűen elnezelodik.

2014. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne a sétát áttenni a tízórai utánra. Az én lányom is reggeli és ebéd után alszik, de babakocsiban ő sem tud, így én mindig tízórai után viszem le, sétálunk egy nagyot, feljövünk, játszunk kicsit, aztán ebéd és alvás.


Plusz nekem is az jutott eszembe, hogy délután kellene tejpépet adnod, az sokkal laktatóbb. Én gyümölcsöt délelőtt adok, 10 körül van tízórai, dél körül ebéd, így arra a 2 órára jóllakik a gyümölccsel, de dél körül már éhes, és ügyesen megeszi a főzit.

Valamint vacsira is adhatnál neki több tápszert, az én lányom is ilyen 150 millis mennyiségeket evett korábban, de este elkezdtem neki picit többet adni, és azt is megette. (mondjuk ő 3 hónapos kora óta átalussza az éjjeleket).


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem azért tudtam némi hasznos ötlettel szolgálni..


Üdv,

egy 9,5 hós baba anyukája :)

2014. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Ma este 8 körül evett, ma kimaradt a fürdés mert sok program volt... De most 200ml tápszert adtam neki, remélem ma tovább alszik így... :)
2014. máj. 10. 20:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként tudom, hogy lehet kapni dönthető támlájú etetőszéket, de nagyon pici a lakásunk és nem férnénk el. Így olyat fogunk venni ami fából van és két részt lehet egymásra tenni (kis asztalt és széket) és szét is szedhető, így lenne egy kis asztala és széke is, nem csak etetőszék :)
2014. máj. 10. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a korábbiakkal. A sétát én mindig akkora időzítem, amikor felébred, nem konkrét időben megyünk. A fiam sem alszik a babakocsiban, mert minden érdekli, így nem tolom el az alvásidejét ezzel.

Reggel tápszer (ő elég korán ébred, így néha velem együtt kenyeret is szokott csipegetni 7-8 között), aztán délelőtt gyümölcs, ebédre főzelék, délután tejpép/jogurt/tejberizs.

Arra nem gondoltál, hogy megfordítsd az esti programot? Én mindig előbb fürdetem, közben szépen el is álmosodik, és utána kapja a tápszert, amin gyakran be is alszik. Így az evés a lehető legkésőbb van. Így általában nem ébred fel éjszaka.


Szerintem nem csinálod rosszul, nálunk sincs percre belőve a napirend, a felkelés idejétől függ. Egyedül a sétát hagynám rugalmasan, hogy az ne zavarja az alvást, illetve, mint írtam, megfordítanám a fürdetést és a tápszert.

2014. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a fürdetés vacsi játékot cserélném meg. játék fürdés vacsira. A játék után jolesik majd a pancsi kifárad,és jót fog enni be is ájul majd . Nállunk igy van legalábbis. A kajához nemtok hozzáfűzni mi még ennyi mindent nem eszünk...
2014. máj. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Reggel 8-kor és éjjel kap tápszert, éjjel már csak egyszer ébred, éjfélkor, utána reggel 8-kor! :) Napközben most kicsit össze-vissza van, mert szinte minden evés után alszik, valahogy elmaradt a "nagy alvás", de majd biztosan alakul még :)
2014. máj. 14. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!