Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekem szellemi fogyatékos...

Nekem szellemi fogyatékos lesz a babám?

Figyelt kérdés

Az első gyermekemhez viszonytva aki egészséges 2 hónappal később kezdett el mindent.

5-6 hónaposan már stabilan ült ,az első mászott a gyermekem a második 8 hónapos lesz és még csak 1 hete mászik ülni nem tud még, de ami aggaszt az hogy gyakran bámul el úgy hogy tátva van a szája és olyan bután néz egy pontot.

Születési súlya a másodiknak 4 és fél kiló volt.

Lehet hogy csak a súly játszik közre.

Nagyon félek hogy nem lesz egészséges mert a rokonságban már van ilyen gyermek.

Félek ha majd iskolás lesz csúfolni fogják mássága miatt.



2014. máj. 13. 11:27
 1/10 ivilicious ***** válasza:
100%
jaj dehogy is, kicsit álmodozóbb ! ha ennyire aggódsz, vidd el dokihoz, nehogy bemagyarázd ok nélkül !!!!! minden gyerek más
2014. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek lennének a szellemi fogyatékosság első tünetei, akkor én is elkezdenék aggódni.

Az én kislányom pont ellenkezőleg, kicsi súllyal, koraszülöttként született.Nemsokára 8 hónapos, még nem kúszik csak forog, és neki is vannak ilyen elbambulós dolgai. Nem aggódom, a dokinéni szerint minden rendben van, csak Őneki lassabb a mozgásfejlődése.

Első gyermekem 10 hónaposan ment, nála aggódtam, hogy túl korai.

2014. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég! Hát a fiam, képzeld, 7 hónaposan ült egyedül stabilan, és 11!! hónaposan kezdett el mászni, 13 hósan menni. Minden gyerek más, 2 testvért sem hasonlíthatsz össze. A súly és a baba alakja is közrejátszik ilyen dolgokban, de az is, hogy mennyire motivált a célja elérésében. Minden gyerek más.

Szóval az, hogy később csinál dolgokat, mint az első gyereked, nem jelent semmit. Viszont a bambulásokra azért odafigyelnék, de az is lehet, hogy idővel nem jelentkezik az sem.

2014. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

NEM!! Ne aggódj, normális a második gyermeked is. Az én fiam mindig akkor bambul mikor pisil... Lehet valami ilyesmi egyszerű oka van.

Ha viszont mégis nagyon aggódsz, akkor a gyerekorvos tovább tud küldeni fejlődésneurológiára. Ott meg tudnak nyugtatni.

2014. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A rokonságban 2-3 éves korában vették észre hogy valami nem stimmel, 2 éves korában kezdett el járni 4 évesen kezdett el beszélni szavakat.
2014. máj. 13. 11:42
 6/10 A kérdező kommentje:
És most az illető pont úgy bambul mint az én fiam az arckifejezés pont olyan és a tátott száj is.
2014. máj. 13. 11:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor vizsgáltasd ki a gyerekedet!
2014. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ilyen picinek még nem lehet kijelenteni semmit milyen lesz.

A fejlődés eltérő, van aki már 10 hónaposan jár van aki meg 13 hónaposan. Egyik sem gond.

Az hogy valahogy elbambul ahogy írod, nem hinném, hogy gond, valami nagyon érdekli, koncentrál.

De ha annyira aggódsz vizsgáltasd ki és mond, hogy acsaládban van ilyesmi tünettel beteg gyerek.

2014. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem is kérdezd orvostol.
2014. máj. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mi van azóta veletek? Remélem minden rendben van:))
2018. dec. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!