Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tévézni hagyni vagy nem hagyni?

Tévézni hagyni vagy nem hagyni?

Figyelt kérdés
A párommal eléggé egyetértünk a 17 hónapos kisfiunk nevelésében, abban, hogy mit lehet és mit nem. Egyedül az a fránya tv vitatéma minden egyes nap. Szerinte ( és apukám szerint is ) túlságosan be vagyok feszülve ebben a témában és igazán hagyhatnám, hogy legalább 1 órácskát nézze a gyerek a tévét naponta. Nekem ez marhára nem tetszik. Az a baj, hogy ha párom vagy apu vigyáz rá valamiért akkor tuti, hogy be van kapcsolva a masina mire hazaérek. Ilyenkor persze megharagszanak rám mert szerintem az nem gyerekkel eltöltött idő, hogy Tom és Jerry-t néznek vele és amikor kikapcsolom sír a gyerek. Persze amikor átviszem a saját szobájába és elkezdek játszani valamit vele akkor mindjárt nem hiányzik a tv. Szerintetek tényleg én vagyok túl merev vagy nekem van igazam?
2014. máj. 15. 12:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Igazad van, a tv nagyon káros, az agy nem fejlődik, passzivitást tanul, a gyerek közben nem mozog, izma sem fejlődik. A tévézés nem gyerekkel töltött idő. A férfiak nem anyák, ovóbácsi is kevés van, kevesebb érzékük van játszani a gyerekkel, fejleszteni, de focizni stb jobban tudják tanítani, hanar eljön az az idő is nálatok. Addig próbáld meggyőzni a tv ellen, tanítsd játszani, játszatok hármasban, vagy adj nekik fekadatot míg rábízod, ruha kiterítés, oakolás, vmit megkeresni, stb.akkor kényteken beszélni hozzá.
2014. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

17 hónaposan ne nézzen az a nyomorút tv-t.


5-6 éves koráig SZERINTEM ne üljön a zajláda előtt, foglalja el magát játékokkal, futkározzon a kertben, tanulja meg hogy van teste.

Ráér később sörhasat növeszteni.

2014. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk szokott menni a tv. Nem azon nevelõdik, de nem ördögtõl való. Van, hogy egy hétig nem megy, van hogy nézi minden nap, nem sokat.

Én attól kapok agyf.szt, amikor jutalomként nézheti a gyerek. Szóval elvileg rossz a tv, de azért ezzel jutalmazzák, a jutalom meg elvileg jó dolog, nem? Logika hol van benne? :)

Ha a tv rossz akkor rossz, ne nézze a gyerek és kész

2014. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj a tv-vel, hogy nagyon fog tetszeni neki és bizony inkább tv-zni szeretne majd. Olyan mint a cukros dolgok, baja nem lesz, csak jobban fog izleni a csoki mint a répa.

Baja nem lesz a tv-től, igazuk van apukádnak, párodnak, viszont így háttérbe fog szorulni egyéb más játék, amivel jobban fejlődne, mert a tv látványosabb, hangja van, színes stb, jól vonzza agyerekeket. Ezért jó minél kevesebbet nézetni vele, de ha rákattan valami mesére amit abba lát azt szívesen fogja nézni, kérni fogja majd. Itt azért lehet valami határt szabni, hogy egyet kettőt megnéz aztán ennyi volt.

Szóval az arany középutat kell megtalálni.

2014. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha az az 1 óra tényleg 1 óra, akkor nem hiszem, hogy katasztrófa. Vannak egész piciknek való normális mesék is. Nem hiszem hogy ezek ártanának. És 1 óra nem a világ vége. Ráadásul a pasiknak sokszor nincs is annyi türelme bármivel játszani, ezt a környezetemből kiindulva mondom. Nem vagyok híve az "ültessük a gyereket a tv elé, ha dolgunk van" történetnek, de biztos hogy az anyukák sem tudnak minden nap lelkesen autózni, babázni, építőjátékozni, stb. Gondolom ha van rá lehetőség, a gyerek nagyrészt úgyis a levegőn van. De ha az időjárás sem kedvez és az időt is elkéne ütni valahogy, hát egy óra tv belefér.

Én most vadászok régi típusú diavetítőre, mert tudom, hogy a gyereknek újdonság lesz, a szülő/nagyszülő generációnak meg hatalmas retró. Biztos, hogy mindenki élvezni fogja.

2014. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha néha mesét néz, de az legyen a korának megfelelő (pl. ne Híradó és ne is Tom és Jerry, hanem mondjuk a Baby tv vagy Mazsola és Tádé) és ne használják a tévét gyerekmegőrzőnek, csak mert kényelmes.
2014. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem ellenzem a tv nézést, de megválogatom, hogy mit nézhetnek. Felvételről megy, mert úgy egyszerűbb. Így nyafogás sincs, ha vége a felvételnek akkor megáll és kikapcsoljuk, ezt mindkét gyerkőc tudomásul veszi. Vannak már nagyon jó, értelmes műsorok amiből sokat tanulhatnak. A lányom (4 éves) kedvence az Állatkert a hátizsákban, a fiam (1,5 éves) imádja a Bubble guppies mesét. Először nekem is nagyon gagyinak tűntek a kis sellők, de aztán rájöttem hogy remek műsor. Sokat énekelnek, széles körű ismereteket tanítanak a piramisoktól, a sarkvidéki állatokon át a fogmosás fontosságáig. Korábban az Umizoomi volt a sláger (számokat, formákat tanítanak), melynek hatására a kislányom azóta is imádja a matekot! Nálunk ez a napi 30-45 perc simán belefér a programba. Persze mindez a könyvből való meseolvasás mellé nem pedig helyette.
2014. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem gyerekfuggo, hogy rakattan-e. Ha bekapcsolom, a fiam nezi 20 percig, aztan nem erdekli tovabb. Jobban izgatja a taviranyito, mint a musor. Szoval nem ul elotte meredten, es uvolt, ha kikapcsolom.

Es ne mondja nekem senki, hogy minden nap ugyanakkora kedve van orakon at epitozni meg autot tologatni. En neha mar azert kapcsolom be, mert nem birom tovabb az autos ujsag nezegeteset. Kovezzetek meg erte. Foleg egy olyan napon, mint a mai, amikor ki sem lehet menni.

2014. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz napi 1 óra tévénézéstől. Persze ha igényesebb meséket lát, pl Bogyó és babóca. Nem kell a gyereknevelésnek abból állnia, hogy egész nap te szórakoztatod. Persze ha nem esik nehezedre, akkor oké.
2014. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 ivilicious ***** válasza:
0%
Én nem fogom hagyni...tudatosan sugároznak káros rádiójeleket, meg szubliminális üzenetekkel teletömik a fejét.
2014. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!