Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjátok el a másfél...

Hogy altatjátok el a másfél év körüli gyerekeiteket napközben? Hogy szoktassam át?

Figyelt kérdés
Az enyèm babakocsiban alszik e,kb 10-15 perc alatt.Jó volna erröl leszoktatnom,azèrt èrdekelne a vèlemènyetek?
2014. máj. 16. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A kislányom 1 éves koráig babakocsiban aludt napközben vagy pihenőszékben (amikor kinőtte csak a babakocsiban). Nyáron a 40 fokban úgy döntöttem elég volt, otthon volt a klímás lakásunk. Úgyhogy elaludt babakocsiban, kivettem, felcsaptam a vállamra és felvittem a 2. emeletre. Az ágyon a jó hűvösben olyan jókat aludt! Kb 2 hétig így ment, majd cicin aludt el, vagy cumival ölben. Mikor mi volt az igénye. Most 22 hónapos, a babakocsit nem használjuk azóta alvásra. A te gyerkőcöd cumizik? Szoptatod még? ha így ölben vinnéd az ágyában felébredne?
2014. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 1 éves , ő is babakocsiban alszik el ebéd után, bent a hűvös szobában. Még nem nőtte ki. Kiságyban sokat forgolódik, felébreszti magát,itt még egyelőre jó...ha már nem fog legurulni a nagyágyról, akkor oda tervezem átszokatni. Ha jó álmos és akkor teszem le, szinte magától alszik is el, szóval én nem aggódom előre.
2014. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Àt tudom tenni a kisàgyàba,ha elaludt.Ezzel nincs gond.Cumival alszik.Nem szoptatom sajnos màr.Csak jô lenne,ha ott is aludna el...azt hogy èrem el?

Kèt èvesen ha bölcsis lesz,ott nem lesz babakocsiringatàs,azèrt is szeretnèm erröl leszoktatni.

2014. máj. 16. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 22 hónapos, 14 hós koráig a babakocsiban aludt az előszobában napközben, aztán a testvére lement oviba, és erőt vettem magamon, és hosszú hetek kínoláda után beszoktattam az ágyba. Első időben 30 perc után felébredt, visszaaltattam, volt hogy többször is megébredt, mentem visszaltatni ( szerencsére ez hátsimivel könnyen ment). Kb két hónap után jutottam el oda hogy aludt másfél órát, azóta nincs gond másfél-két órát alszik. Ősszel bölcsis lesz, a következő napirendi pont, az, hogy ne a teljesen leredőnyözött szobában aludjon el, mert ugye a bölcsiben max a sötétítőt húzzák be... az is lesz egy meccs....
2014. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiam most 20 hónapos, 5 hónapos kora óta egyedül alszik. Mivel a nővére alvásával igen megküzdöttünk, a kicsit születésétől arra szoktattuk, hogy lehetőleg egyedül aludjon az ágyába.

Szerintem két dolgot tehetsz. Az egyik, hogy hagyod már ahogy van, aztán majd a bölcsiben "leszokatatják" ott úgy sem tehet mást.

Vagy megpróbádod most, az lenne a legfontosabb, hogy egy rutint kellene kialakítani. Esztek, aztán pelus csere, mese, simi és irány az ágy ez lenne a cél.. Apránkánt szoktasd ehhez, próbálj a kiságya mellé ülni, simizni , énekelni neki.

2014. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, nálunk is ez volt e helyzet, mígnem egyik nap nagyon esett az eső... na, gondoltam, most aztán nem babakocsizunk. úgyhogy szépen fogtam, lefektettem magam mellé az ágyunkba, simogattam a hátát, énekelgettem neki, és tessék, elaludt :) amikor elaludt, átteszem a kiságyába. Azóta az esős nap óta így megy minden nap :)
2014. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!