Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátok milyen gyakran jár a...

Hozzátok milyen gyakran jár a védőnő és mit csinál pontosan? Hozzánk miért nem jön?

Figyelt kérdés
14 hós a kislányom, és eddig 4x volt, én eddig azt hittem hogy ez átlagosnak tekinthető, nemrég egy barátnőm viszont azt mondta, hogy hozzá hetente megy ki, és előtte mindig szól. Mit csinál egyáltalán annál akihez ilyen gyakran kimegy? Az a normális hogy gyakran megy? Nekem sosem szólt előtte, csak úgy jött. Facebookon szokott írni hogy ha van valami kérdésem, akkor szóljak és kijön.
2014. máj. 17. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Első 6 hétben hetente, utána 1 éves korig havonta, majd kéthavonta KÖTELES kijárni. Ez a minimum, ha szükséges, akkor többször is kell mennie. A mi védőnőnk ezt be is tartotta. Minden kérdésre válaszol, tanácsokat ad, ha kell segít, pl. megmutatta az elején, hogy kell a köldököt ápolni, stb. A miénk szokott szólni mielőtt jön.
2014. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A miénk az első 6 hétben hetente jött, utána 1 éves korig havonta, 1 éves kor után 3-4 havonta.
2014. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem, nekem a köldökápolást a kórházban mutatta meg a nővérke, mondjuk nem is kérdeztem a védőnőt.

Szerinted úgy papírozza le, hogy kijár hozzánk? Mi lehet az oka hogy nem jár, vagy mit csinálna ha járna? Csak megkérdezi hogy van-e kérdésem? Nem kell küldenie a gyerekről valamit, hogy hány kg hány cm vagy valami? Ha ezeket nem tudja akkor hogy küldi el? Nem vagyok mondjuk biztos benne hogy kell ilyet küldeniük valahová.

2014. máj. 17. 12:52
 4/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A státuszvizsgálatokon kell csak mérni a gyereket, arra meg gondolom úgyis mindig elvitted. A miénk is csak eljön, megkérdezi hogy vagyunk, elbeszélgetünk. Nincs semmi dolga, ő is látja, hogy nálunk minden rendben van. Most már inkább abból áll a látogatás, hogy játszik a 2 éves fiammal.
2014. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak a dokihoz vittem státuszra, és csak ő írt a kiskönyvbe is, de nem is tett megjegyzést hogy a védőnő miért nem ír bele soha semmit.
2014. máj. 17. 13:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Biztos, hogy úgy papírozza le, hogy járt nálatok, mert neki ez a munkaköri kötelessége. Egyébként velem sem írat alá semmit a védőnő, hogy járt nálunk, tehát különösebben ennek nincs nyoma, bár a mi védőnőnk magának jegyezetel egy kis füzetbe. Amúgy nem tudom megérteni, hogy merik ezt megtenni. Ha valami olyan történik, amit neki észlelni kellene a havi kijárásnál, akkor szerintem még büntetőjogi felelőssége is van.
2014. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én mondok egy durvábbat. Nekem másfél éves a kislányom és nálunk egyetlen egyszer volt eddig!!! Szerencsém, hogy az összes barátnőmnek van gyereke, mindig ők segítenek, ha kérdésem van. :)
2014. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az első 6 hétben hetente volt, aztán néhány hónapig havonta, azóta nem jön. Nagyon segítőkész volt, mi rengeteg dolgot átbeszéltünk vele. Mostanában mi minden hónapban visszük hozzá a lányunkat, akkor beszélgetünk vele, súlyt és magasságot is néz.
2014. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2szer vagy 3szor volt az első 3 hétben, utána már nem jött többet szerencsére, mikor új védőnőnk lett 8 hós korában, ő egyszer kijött ismerkedni és ennyi.
2014. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
akkor én mondok még durvábbat..az enyém is 1,5 éves és a mi védőnőnk még 1x sem volt nállunk....bár ő 2,-ik baba lehet úgy gondolja nincsennek kérdéseim!
2014. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!