Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoktak "nagy általánoss...

Mikor szoktak "nagy általánosságban" tudatosan beszélni a babák? és mikor kezdenek el járni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden baba más és máskor kezdi, de mégis.

Nem az amikor feláll, hanem amikor elindul magától.


A beszélésen azt értem, amkor tudatosan mutat valamire és mondja azt a szót.


2014. máj. 18. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nagyon változó lehet, kisfiam 9hónaposan indult el, szavakat hamar mondott,már nem emlékszem pontosan mikor,de tudom,hogy amikor hazahoztuk a kórházból a hugát Ő akkor 2éves volt és mondta,hogy "nézd anya, sír".Kislányom 11hónaposan indult el, most két és fél éves most kezdett el mondatokban beszélni!
2014. máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Elsó!

A kislányom 7,5 hónapos most. Itt gyakorin olyanokat is olvastam, hogy már 6-7 hónaposan beszélt (tudom, az nem beszéd, hanem gügyögés). Sőt olyat is, hogy 8 hónaposan ment.

Persze nem kétkedek, de ránézek az enyémre és mindez olyan lehetetlennek tűnik, hogy az enyém is csinálja ilyen picin :-)

Kapaszkodva, néha-néha feláll (fiókban, dobozban). Ülni tud, kb 5 percig aztán felborul :-))

Meg gügyörészik.

Akkkor még van bőven időnk a járáshoz.

Én is olyan 11-12hós korra gondoltam, mikor megindul :-)!

2014. máj. 18. 09:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom leírni, hogy az én fiam mit mikor kezdett.

12 hónaposan indult el maga, de nagyot esett, így 1 hónap szünetet tartott, véglegesen 13 hónaposan kezdett el egyedül menni. Most 19 hónapos és csak a saját nyelvén beszél (baba, mama, tata, anya, apa, pápá, papa, nena - ennyi amit tudatosan mond, és mutat állatokra is, utánozza, milyen hangokat adnak ki és mit csinálnak).

2014. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorin lévő kommentek nagy része szuperanyuk szupergyerekeinek a leírása amiből sokszor egy szó sem igaz, ezekre ne adj :))

Mindkét dolog rettentő széles skálán mozoghat.

A lányom pl. 10 hónaposan már önállóan járt, ellenben későn kezdett el beszélni.

Tesómé viszont nagyon későn indult el, viszont 1 évesen már tisztán kivehető szavakat mondott.

2014. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Járás: 12-15 hónap között az átlag, de 9-18 hónap között normális.

Beszéd: Ami te értesz beszéden, hogy néhány szót mond, az 1 éves kor körül, de ez szerintem még messze nem beszéd. Az én fiam 1 évesen mondta, hogy nyam-nyam, ez 15 hónapos korára kibővült még két szóval, de normálisan beszélni csak 2 éves kora után kezdett.

2014. máj. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!