Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit tud tanácsolni?

Ki mit tud tanácsolni?

Figyelt kérdés
Babám 9 hónapos és "elért" minket a szeparációs szorongás időszaka. Amerre megyek mászik utánam és sír, hogy vegyem fel. A házimunkát akkor végzem mikor alszik. Senkivel nem marad el. Kinek milyen tapasztalatai vannak? Nem tudom mit csináljak. Hagyjam néha sírni vagy mindig vegyem fel? Nem szeretnék rosszul csinálni semmit.

2014. máj. 19. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb fele-fele arányban csinálom, szintén 9,5 hónapos a babám. Természetesen van mikor felveszem, és ölelem, hiszen erre is szüksége van. Viszont az esetek többi részében nem veszem fel. Leülök mellé, és játszom vele, mindenfélével próbálom terelni a figyelmét (tornyot építek neki amit lerombolhat, kukucska játék, zenét kapcsolok és ugrálok neki, vagy vele együtt táncolok), hogy ne sírjon és hogy a játékra figyeljen, nem arra hogy épp nincs az ölemben. Nálunk müködik.
2014. máj. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is próbálom terelgetni a figyelmét, szintén ahogy mondtad. Ám, például tegnap semmi sem jött be. Tornyot lerombolta és jött hogy vegyem fel. Kapcsoltam mondókás cd-t (azt eddig szerette), de semmi. Lovagoltunk, hintáztunk, zsipp-zsuppoztunk, de semmi. Kimentem a konyhába, mire megfordultam ott húzogatta a nadrágom szárát és sírt, hogy vegyem fel. Nem vagyok rá büszke, de a nap végére úgy kidőltem. :( Orvosnál voltunk a múlt pénteken (receptek miatt), megvizsgálta szerencsére nincs semmi baj.
2014. máj. 19. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ha valaminek nekiálltam,nem vettem fel.Figyeltem rá,adtam neki játékot is,de nem volt kézben mindig.Bár nálunk ez az állandó felkéreckedés inkább másfél éves korában kezdődött.
2014. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az ember a gyerekének mindig a legjobbat akartja.
2014. máj. 20. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!