Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csinálok,...

Valamit rosszul csinálok, vagy a babámmal van a gond? Másnak is volt ilyen a gyermeke?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!


Nagyon el vagyok keseredve. Kisfiam 6,5 hónapos egyszer egyszer átfordul hasról hátra, de nem készségszerűen csinálja, csak nagyon ritkán (hetente 1-2 alkalommal). Hátról hasra még nem fordult, csak oldalra megy neki. Nagyon nehezen tudom motiválni, alig érdekli igazán valami, pedig tele vagyunk a legkülönbözőbb játékokkal. Ami leköti a mese, meg a tv, de ettől nem fog fejlődni a mozgása. Van egy csomó játékunk, elé teszem és már üvölt, nyüglődik, van mikor még nyúlni sem akar érte. Ritkább esetekben van el pár percre a játékaival.

Első 11 hétben volt hasfájós, ez elmúlt. Most a foga zavarja, még egy sem bújt ki, de fel van dagadva az ínye. Voltunk teljes has, koponya, csípő uh-on. Mindene rendben volt, tehát elvileg teljesen egészséges.

Ami elkeserít, hogy mások babái sokkal előrébb vannak. jobban le tudják magukat kötni, vidámabbak. Nagyon sokat megteszek a fiamért, próbálom egész nap szórakoztatni, ha semmi nem tetszik neki (Különben üvöltés, sírás a vége). Más anyukák olyan könnyen vezetik a háztartást és harmóniában vannak a babával. Úgy érzem, hogy megvagyunk rekedve, ezért jövő héten megyünk dévényes gyógytornászhoz, hátha javul a helyzet.


Volt valaki hasonlóan? Később milyen lett a fia? Egészséges, értelmes? El vagy keseredve, azt szeretném, hogy a kisfiam jó képességű, ügyes kis legényke legyen. Sok sok erőfeszítésem ellenére is rossz anyának érzem magam :(


2014. máj. 19. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen babák, szerintem csak kis lusta. A nagyobbik lányom 7 hónaposan fordult meg hátról hasra (hasról hátra is csak 6 hónaposan), de az első szülinapján elindult. 3 éves korukra általában utol érik egymást, és közelítőleg ugyan azt tudják. Ne izgulj!

Nem baj, ha látja szakember, lehet, hogy csak kicsit le vannak tapadva az izmai.

Végül pedig ha rossz anya lennél, foglalkoznál ennyit a kérdéssel, aggódnál emiatt?

2014. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is picit lusta baba lehet. :) Ne aggódj, elkezdtek járni a tornára és ott sok jó tanácsot adhatnak, hogy hogy is fejleszthetnéd és motiválhatnád a kisfiadat.

Nagyon jó anya vagy és hidd el ezt előbb utóbb meghálálja a kisfiad. Kitartás, rossz időszak után szokott következni a jó időszak. :)

2014. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem, hogy hamarosan beindul a fejlődése és azt érezhetem, hogy jó úton haladó, kiegyensúlyozott, vidám, érdeklődő kisbaba.
2014. máj. 19. 14:01
 4/6 Hubilla ***** válasza:

Nagyon rendes, felelossegteljes anyuka vagy!! Jo az ilyet olvasni!!

Ne aggodj, a fiam 6 hos: hasrol a hatara fordul, de hatrol hasra csak elvetve. Az orvos es a vedono is azt mondta: KONYOROGNEK NE A TABLAZATOK SZERINT NEZZUK a mozgasokat, fogzast, beszedet. Minden baba egyedi, ezt sose feledjuk. Jatszani a kisfiam jatszik, csorgozik, tekergeti, de leginkabb ragcsalgat. Sokszor mutatom neki, h melyik jatek mit tud. Hangutanzom az allatokat, stb. A vedono tanacsara forgatom egy-egy mondoka ritmusara. KisLepedo 4 sarkat fogjuk es az agyon guritjuk hatrol hasra es forditva. Igy konnyebben rogzul benne az adott mozdulat.

Persze Te erzed, ha kell segitseg, jotanacs. Nyugodj meg, sztem SEMMIBEN nem vagytok lemaradva.

2014. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hagyd egy kicsit érvényesülni. ne akard mindig szórakoztatni, s tv pont nem neki való még. nekem hiperaktív a fiam, tudom teljesen más dolog de neki a beszédével voltak gondok, idővel nem csak behozta a lemaradàst hanem túl is teljesit.
2014. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát képzeld, az én lányom napra pontosan 4 hónaposan fordult át hátról hasra, azóta is gyakorolja. De! Születése óta éppen csak a csissz! 100 grammokat hízza hetente, az átlagnál apróbb egy picivel. A most 5,5 éves fiam mindent korábban csinált - 6 hónaposan mászott, ült és 7 hónaposan felállt, a foga 4 hónaposan jött ki. De! Borzasztóan félénk és visszahúzódó személyisége van, ami nagyon nehézzé teszi számára az ismerkedést, kapcsolatok kiépítését. Olyan nincs, hogy a gyerek tökéletes - arra akartam rávilágítani ezekkel a példákkal:) Szerintem egyébként a te kisfiaddal az ég egy adta világon semmi baj nincs. Az enyém se nagyon volt el, de aztán 2-3 éves kora körül rákapott az egyedül való játékra és órákig elvolt egyedül és ez a mai napig így van. Ne érezd magad rossz anyának, mert szerintem nem vagy az:) Kétségek mindnyájunkban felmerülnek néha. /én pl. most azért érzem magam rossz anyának, mert csúnya hólyaghurutom van, és több gyógyszert szedek és aggaszt, hogy milyen hatással lesz a szopizós kislánykámra, pedig nem tehetek róla/


u.i.: a háztartás nálam mindig szalad - mindig van egy helyiség amit meg kellett volna csinálnom, de elmarad. Majd lesz az is jobb, ne aggódj:)

2014. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!