Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akinek a babája...

Anyukák, akinek a babája főzeléket evett vacsira ugyanúgy aludt éjjel is?

Figyelt kérdés

Diétára fogták 7 hónapos babámat. 10,5 kg 71 cm. 4520-al született.

Reggelire kap 200 ml tápszert. Tizóraira egy üveg gyümit. Ebédre főzelék. Uzsira 170 ml sinlac. Vacsira főzelék.

Minimum egyszer megébred. Eddig végig aludt.most felírt de vissza is alszik.

Gondoltam még a fogzásra mert ismét nagyon folyik a nyála már 2 kint van.


2014. máj. 19. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

6ho 3hetes fiam masfel honapja kap fozeleket vacsira. Elotte csak anyatejes volt. Szoval 5 honaoposan eleg hirtelen valtassal 3 etkezest kivaltottunk napi 1gyumolcs melle bejott az ebed+vacsi fozelek. Az elso 2 hetben nehany ejszakat ataludt, majd ujra kelni kezdett, nem is keveset, ejfelkor, 3-kor, 6-kor... Teny, h eleg sovany a fozelek, mert krumplit, lisztet nem rakok bele. 2hete husival dusitom, de az sem segitett a hosszabb alvasban. Amugy 200ml a foziadagja.

Most 3. napja joejt tejpepet kap vacsorara, enyhe javulas volt az elmult ket ejjel, ma meg nem tudom mi lesz.

Amugy a fiam 9kg, 70,5cm. (3490g-mal szuletett) Csut voltunk a doktornonel, azt mondta jo ez igy, mert anyatejes.

Mdgerdezhetem, h a "dieta" bevezetesevel pontosan mit kellett valtoztatni az etrenden?

2014. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A diéta az hogy csak egyszer kaphat tápszert, vacsira főzeléket, tejpépet nem ehet sem babakekszet. Krumplit nem használhatók és napközben nem hagyhatom sokat aludni egyszerre mert azt mondták akkor is hízik ha sokat alszik, ezért kap vacsira főzeléket mert az nem hízlal annyira mint a tápszert.

2014. máj. 19. 21:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg inkább meg kéne nézetni miért hízik annyira,nem koplaltatni.Egyébként meg a Sinlac is nagyon hízlal,azt kéne vacsira ennie inkább,hogy laktassa.

Egyáltalán nem eszik sokat a kicsid,az enyém többet evett és 1évesen volt 10,2kiló.3400grammal született.7hósan volt 8520 gramm és 76centi.

Reggeli 250gramm,tízóra 150-200,ebéd 200-300,uzsi 250,vacsi 270 volt.

Ha felsír,de visszaalszik,akkor nem éhes,tehát jól lakik a főzeléktől is.Enyém is kapott már azt enni többször is,mégsem kelt fel enni sosem már 7 hetes korától.

Bőven esélyes a foga egyébként.

2014. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azert kerdeztem, mert ugye az en babam sem kicsi es kimondottan hizlalni en sem szeretnem. Ha igy nezzuk, akkor ezek szerint nem helyes, h tejpepet adok most vacsira. Viszont, az sem tul "dietas", h ejjel 3x teleszopizza magat, hiszen, csak ugy alszik vissza... Meglatom,, ha csokken az ejjeli etvagya, akkor megtsrtom a tejpepet vacsira, ha nem, akkor visszaterek a fozelekre.
2014. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

első válaszoló!

le ne cseréld az anyatejet tejpépre! sokkal jobban hizlal a tejpép és 6 hónaposan ha van anyatej, az kincs, az kell neki, nem a mű vacak!

bocs az offért, de nem bírtam megállni!


kérdező, ez a sinlac dolog se kerek nekem, szintén jobb lenne a tápszer szerintem, enyém soványka volt, azért kapott sinlacot. szóval nem látom benne a logikát :(

tényleg inkább egy kivizsgálás kéne, mert nem normáélis, hogy egy baba nem ehet, nem aludhat! és hogy egy orvos ezt mondja... könyörgöm, alvás közben fejlődik az idegrendszere, tehát akkor okosodik! nem lehet nem hagyni aludni, annak következménye is lehet! nyilván ébrenléti időben nem a babakocsiban kell tologatni hanem mozgásra bírni, hogy ledolgozza, de azért mindennek van határa! vidd tovább inkább, mert a módszer szerintem ártalmasabb a plusz súlynál.

2014. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jesszus! Szegény kisbaba! Már most diétára fogják. Próbáld ki a zabpelyhet. Annak legtöbb része rost, tehát kiürül a szervezetből. Én mikróban szoktam csinálni - egy adaghoz 2 ek zabpehely, 1 alma összevágva, annyi víz hogy a feléig érjen, be a mikróba 2 percre és turmixolom (turmixos edénybe csinálom). Az enyéim ezt eszik tízóraira, de mivel laktató próbáld ki estére.

Egyébként én azt vettem észre, hogy ha este eszik főzeléket jobban alszik (ua.mint az ebéd), de utána kell innia tápszert mert éjjel megszomjazik. Esetleg próbáld meg, hogy picit higíts a tápszeren. Pl.5 kanál helyett csak 3,5 kanállal teszek ugyanannyi vízhez.

2014. máj. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is ezt mondtam q Dokinak hogy küldje el vhova de kinevezett és azt mondta ilyen kis korban nem vizsgálják ki!!! :( (sztem meg igen) mert vmi oka van hogy így hízik de nem eszik sokat és egésznap mozog. Feláll, felül, mászik az egész lakásban!!

Ezt a Sinlac dolgot én sem értem.... :(

Esetleg hová lehet elvinni illetve kell beutaló? Mert ha igen akkor a Doki tuti nem ad!!

2014. máj. 20. 06:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja a babádnak. Nagy súllyal született, jó étvágyú, ezért nagy a súlya, de nem abnormálisan nagy. A környezetemben sok ilyen nagy, vagy még nagyobb baba van. Egyébként mi a Sinlacot azért kaptuk, hogy hízzon a baba. Sokkal több kalória van benne, mint a tápszerben, vagy bármi másban. Nem fogyóztatnám, de azért kifejezetten hízlaló Sinlacot, vagy más tejpépet nem adnék neki, mert alapvetően arra amúgy sincs szüksége egy babának. Neki még csak tápszer/anyatej, gyümölcs, zöldség és hús bőven elég.
2014. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért kapott sinlacot mert az jobban táplál mint a tápszer és ezt uzsira kapja de ez után meg mozog és ugye vacsira főzeléket kap így kibirja az éjszakát. Remélem érthetően írtam le :)
2014. máj. 20. 08:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Nem az anyatejet csereltem tejpepre, hanem a fozeleket. De ettol meg nem tudom, h jo-e. A fozelek jobb lenne vacsorara? Az enyem 3 orankent szopizik ejjel fozekek utan. :(
2014. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!