Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá, hogy...

Hogyan szoktassam rá, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
8 hónapos baba, nincs baj az alvással, de csak ringatva alszik el, nappal és este egyaránt (viszont 10 perc alatt). Ha nem alszik még elég mélyen, és leteszem, felébred, támaszkodik, és nem alszik vissza, akármilyen fáradt is. Egyedül séta közben, a babakocsiban alszik el magától, dehát akkor is "mozgásban" van. Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 22. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is csak ringatva volt hajlandó elaludni 9 hónapos koráig, annyi különbséggel, hogy gyűlölte a babakocsit, ezért nem aludt benne.

Én letettem egy matracot, egymás mellé fekszünk, simogatja a kezem és elalszik, most 14 hónapos.

Nem tudom, mikor fog egyedül elaludni, de nálunk már ez is nagy haladás.

Egyébként nem nagy alvó, mert max. 3/4-1 órát alszik.

2014. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyem most 10 honapos. Vagy cicin, babakocsiban, vagy autoban alszik el. Egy ideig en is probaltam ravenni hogy egyedul elaludjon, de jobb nem eroltetni. Idovel megernek ra szerintem ki elobb ki utobb.
2014. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Judyt77 ***** válasza:

Az én babám nagyon rossz alvó volt és most este 3/4-8 és fél9 között alszik. egyedül! Bár semmi értelme nem látszott eleinte, mégis következetesen minden este ugyanazt csináltam vele és egyszer csak közreműködött és elaludt.

Tehát nappal: altatási rituálé: ablakhoz megyünk, leengedjük a redőnyt 3/4-ig, elhúzom a függönyt, a kiságy mellett a vállamra-mellemre hajtom a fejét (régebben énekeltem a bóbitát, de ma már nem nagyon, mert attól táncizni akar :-) aztán leteszem, simogatom a hátát, testét, ssss-susogok, h fejét oldalra teszi, szopizza az ujját, akkor mondom neki nyugodt hangon, hogy jólvan kislányom, aludj szépen, majd jövök érted és rögtön magára hagyom. Van hogy elalszik, van, hogy sír egy idő után. hagyom sírni, akkor átvált magyarázásra és előbb utóbb elalszik. ha nem,akkor felveszem, és ugyanezt megcsinálom még egyszer, csak rövidebben. Most változik az alvási ideje, most nem mindig akar aludni, ilyenkor kihozom még picit játszani, és akkor viszem újra, ha látom, hogy álmos.

Este annyival könnyebb, hogy az időpont adott: fél7-kor kap tejpépet, 7kor fürcsi, fél8-ra a szobába vagyunk. Akkor kap cicit. Aztán mostanában kicsit szeretgetem még a nagyágyban, majd odaállok vele a kiságy mellé, pár ringatás után beteszem, megsimogatom, mondom neki nyugodtan, hogy aludjon szépen, reggel találkozunk, nagyon szeretem. Ha nagyon soká küszködne, akkor bemegyek. már volt, hogy becsúszott a keze a hálóruhájába, segíteni kell neki, hogy tudja, hogy számíthat rád, de aztán következetesen ugyanúgy ott kell hagyni.

Lehet, hogy a te gyereked nem a hát simit, hanem a homlok vagy tarkó simit szereti, lehet, hogy te mást mondasz, vagy nem szoptatsz, hanem tápszert adsz. Mindegy. A rituálé a lényeg, hogy mindig ugyanazt csináld, így számára is kiszámítható, hogy mi fog történni, ez biztonsággal tölti el.

Babakocsiba az enyém sem akar aludni. Néha elalszik. főleg, ha nem lát ki sokat (mert a napvédőt ráhúzom a kocsira) és akkor nincs sok inger. Ja, igen, a sok ingert ki kell zárni.

Sok sikert!

2014. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Hálás vagyok! :)


Csak anyatejes kisfiú, de a cicin alvás valahogy kimaradt, evett, pár percig még vigyorgott, és kézben aludt el. Amikor már ez kevés volt, akkor kezdtem el ringatni.

2014. máj. 22. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!