Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nevezik mama-baba barát...

Miért nevezik mama-baba barát megoldásnak, ha állandóan kint van az anyával az újszülött?

Figyelt kérdés

Amíg nem kórházban szültek az anyák, ott voltak a női rokonok (egyszerű embereknél, persze a királyi családnál biztos a dadus :)), ők segítették a frissen szült, kimerült édesanyát. Aztán egyszer csak jött a kórház, ahol 3 óránként hozták a babát, ha sírt, kapott egy kis teát, de legalább a köztes időben az anya gyűjthette az erejét, pihenhetett valamennyit éjszaka is. Az elmúlt pár évben pedig mindent csináljon azonnal az anya, ha épp csak hálni jár belé a lélek, akkor is. Holott erre vannak arra a néhány napra a csecsemős nővérek - segítsék a szült nőt, ha hazamegy, a mai világban gyakran úgyis minden tényleg rá vár onnantól


Biztos vannak nők, akiket nem (nagyon) visel meg a szülés, de sokakat végsőkig kimerít.


Ráadásul így nemcsak a saját, hanem a másik 2-3 baba sírását is közvetlenül el kell viselnie, tehát ha végre az övé alszik, akkor sem (biztos, hogy) tud pihenni.


Abban sem vagyok biztos, hogy bababarát, de mamabarátnak végképp nem tűnik.


Mi a véleményetek, mik a tapasztalataitok?


2014. máj. 22. 09:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
57%
Nekem mamabarát is volt, pedig ha valaki, akkor én piszkosul megszenvedtem a szülést, másfél nap vajúdással és sürgősségi császárral. De a szívem szakadt volna meg, ha elveszik és elviszik tőlem. Nekem ez volt a jutalom. Nem vagyok képes úgy pihenni és aludni, hogy ő közben ki tudja hol sír utánam. Én ezt baba és mamabarátnak nevezem. Inkább vagyok kimerült mellette, mint pihent tőle távol.
2014. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy ezeknek a kórháraknak az elnevezésében is benn van: Bababarátok. Vagyis azt veszik figyelembe, hogy mire van leginkább szüksége az újszülöttnek - az édesanyjára. Ha nem csak 3 óránként van melkre téve a gyerek, hanem igény szerint minél többször, akkor hamarabb belövell a tej is, az pedig az újdonsült anyukának is csak jó, ha nem gyulladnak be a mellei, ami miatt becsomósodhatnak vagy komoly láza is lehet...

Kérdező neked van már gyereked?

2014. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek a kérdezővel. Én éjjel szültem. Reggel már nálam volt a baba. Kb. 3 órát tudtam szülés után aludni.

Onnantól végig velünk voltak a babák. Egyszer 5 percre szerettem volna leadni a babát, hát amit kaptam......többet nem is mertem vinni.

A kórházban töltött 5 nap alatt, jó, ha 10 órát sikerült aludnom, a kórházi koszt pedig iszonyú kevés volt.

Mire hazaértem nem tudtam egyenesen menni. A végletekig kimerültem.

2014. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
78%
csak halkan súgom meg kérdező, nagyon sokan egyetértenek veled. Én elég sok ismerőstől ugyanezt hallottam, persze, szégyenkezve, sírva stb. mondták többen és a "csak neked mondom el" kezdettel. Csak ma ezt nem illik mondani, mert akkor már nem vagy jó anya.
2014. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
Én is megittam a bababarát kórház levét meg a lányom is. Szerintem ez nővérbarát inkább.
2014. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem 3 napot vaúdtam, nagyon kimerültem, ez idő alatt nem ettem, és szinte nem aludtam, szülés után 24órán át aludtam, amikor behozták a babát letették és otthagyták, annyira kimerült voltam,hogy a szobatársam keltett fel,hogy sír a babám.A baba végig velem volt,és kn egész nap szopizott,mert nem indult be a tejem,így tápszert is kapott! A tejem a 6ik napon indult be (itthon),nagyon nehezen épültem fel. Lányoma 3 óránként hozták egy órát szopizott, 3ik napon már 70ml-ket evett, mire hazajöttem szinte teljesen jól voltam.Ég és föld volt a két kórház és a szerzett tapasztalatom!
2014. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

A fiam csak az utolsó éjszakát tölthette volna velem, mert előtte a PIC-en volt. De az utolsó este azt mondta a csecsemős nővér, anyuka, hagyja itt a babát éjszakára, utoljára pihenje még ki magát. :)

A szobatársaim is mind beadták éjszakára, igaz császárosak voltunk, féltek, hogy nem tuják ellátni rendesen, mert nem tudnak rendesen mozogni.

A szülés utáni első éjjelre pedig még a csecsemősök sem adták volna ki a babákat, ugyanezért.

Egyébként egész na kint voltak a babák, és éjszakára sem volt kötelező visszavinni, de ha megtette valaki, nem kapott leszúrást. Meg aztán este 10re kellett vinni, ha be akarták adni éjszakára és 6kor már hozták is a babókat. Ezt én jó megoldásnak tartottam.

2014. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Anyuka a szülés után sajnos le van sz@rva. Én is jártam már ilyen típusú korházban, de azt förtelem volt. Barátnőmnek majdnem leüvöltötte a fejét a kedves nővérke, mert el mert menni zuhanyozni.

Én N.országban szültem és ilyet nem tapasztaltam. Nekem pl.az is furcsa, hogy sokan itt kérdezgetik, hogy miket kell bevinni a korházba...Én ruhán kívül mást nem vittem, mert mindent adtak.

2014. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Maga az alap nem lenne rossz. Hiszen egy újszülöttnek tényleg a legjobb helye a mama mellett van. Az anyák nem kapnak elég segítséget. Kevés a pénz, a szülészeti osztály nem kifizetődő, kevés a nővér, kevés a csecsemős... A csecsemős feladat lenne ott besegíteni, ahol szükség van rá, mint ahogy írtad, egy végletekig kimerült anyukánál. Azzal sem értek egyet, hogy 48 óráig nem kapnak semmit a babák. A régebbi rendszerben (amikor a mamával van a baba, de kérhet tápszert/vizet) sokkal kevesebb baba sárgult be. Januárban szültem, a csecsemősök utálják ezt az új rendszert, dupla annyi baba kerül be kék fény alá. A babák a második napon üvöltenek az éhségtől, hiába teszi mellre az anya, ha nincs tej, vagy csak pár csepp, az nem elég.

A régi rendszer sem volt jó, de az új sem az. Valahol a kettő között kellene megtalálni a legjobb utat.

2014. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
81%
Ezert most majd biztos iszonyuan megkapom a magamet, de en kifejezetten kertem hogy ejszakara vigyek fel az osztalyra a babamat es nsppal is harom orankent hozzak le. Imadom a fiam, de csaszaros voltam, igyekeztem minel hamarabb talpra allni de az elso ket napban csak fajdalomcsillapitoval tudtam letezni es a szules utani ejszakan semmit nem aludtam a ket rettenetesen horklo szobatarsam miatt. Masnap reggel a siras es a hanyinger kerulgetett a kimerultsegtol... A noverek velunk nagyon aranyosak voltak, elmondasuk szerint a picim szepen aludt ejszaka vagy neha erdeklodve hallgatta a tobbiek bomboleset. Nekem jo volt igy, muszaj volt aludnom es talan ennek is koszonheto hogy ket nap mulva mar lett tejem.
2014. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!