Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyerekesek, ahol a kicsi...

3 gyerekesek, ahol a kicsi néhány hónapos és a többi ovis, hogy megy nálatok az esti fürdetés, vacsi, alvás? Hány órakor, mi a sorrend és segít e az apuka?

Figyelt kérdés
2014. máj. 22. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsi 8 hónapos, a nagyok 3 illetve 5,5 évesek.

5 - 1/2 6 körül eszik a kicsi főzeléket vagy tejpépet. 6 körül a nagyok vacsoráznak, 7 körül indul a fürdetés. Először a nagyok, majd a kicsi. Gyógyszerosztás, fogmosás, olvasás. ha minden klappol, akkor 8 körül meg tudom szoptatni a picikémet és utána egyből megy aludni. Ezután a középső majd a nagy. Én azt szeretem ,ha legkésőbb 1/2 9-kor mindegyik alszik, de sajnos sokszor ez nem jön össze.

Apuka segít-e? Ha néhanapján itthon van, akkor valamennyit segít.

2014. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nagyok 3,5 éves ikrek, de még nem ovisok. Általában akkor fürdetem őket, amikor feljövünk a kertből késő délután. Ilyenkor már eléggé kell sietnem, ezért az egyszerűség kedvéért többnyire berakom a kicsit is a kádba, aki 8 hónapos. Kis lemosdatás után őt már veszem is ki, s amíg felöltöztetem, a nagyok eljátszanak a kádban. Utána őket is kiveszem, addig a baba a járókában van. Bíztatom őket, hogy húzzák fel egyedül a pizsamájukat, közben előkészítem a vacsorát. A babakaját előre megcsinálom, vagy bontok egy üvegeset már ilyenkor. Amíg a nagyok esznek (közben persze erősen biztatni kell őket, mert megy a hülyéskedés), addig megetetem a kicsit is. Utána járókába újra be, nagyoknak fogmosás, pisilés, kergetőzés, kis veszekedés, hogy ágyba kell menni. Ha a baba elvan, akkor olvasok egy rövid mesét, persze könyörögnek, hogy még egyet... Ha a baba nincs el, mert már fáradt, akkor fogom a kezemben, és puszi-puszi után még énekelek egyet a sötétben a nagyoknak (egy rövidet), aztán imádkozunk, és utána aludni kell. Akkor még általában jön a szokásos de még egyszer kakilni kell, pisilni kell, bánat tudja, mi kell, addig baba lerak... sír, anya befeszül... aztán igyekszem lazára venni a figurát, pl. de a cicák is álmosak már, rég ágyban vannak, stb... Régen az ágyuk szélén szoptattam a kicsit, míg elaludtak, de most már külön vonulunk, mert így jött be. Most is éppen szoptatom, már majdnem alszik. Előttem fekszik egy párnán. Ezek az én lazítós perceim.


Apa ilyenkor még nincs itthon, de ha előbb megjön, akkor mindenben segít, általában övé a nagyok fürdetése, fogmosás, és a lefekvés utáni igények ellátása.


Ha minden jól megy, 9-re alszik az aprónép, de ahogy jön a nyár, sajnos kezd kitolódni az idő.

2014. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat,akkor nem csak nálunk ilyen nehéz/fárasztó az este.en is kb hasonlóan csinálom.
2014. máj. 24. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!