Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet tejpéppel helyettesíteni...

Lehet tejpéppel helyettesíteni a tápszert?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egy baba 9 hós korától nem kap tápszert vagy anyatejet, hanem csak tejpépet vagy egyéb tejterméket (plussz szilárd ételek), az nem megfelelő táplálásnak számít, baja származik belőle? Esetleg valakinek van ilyen tapasztalata?
2014. máj. 23. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de akkor inkább tejital. Pépet csak kanalazva, üvegből nem.
2014. máj. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tejpép hasonló fehérjéket, vitaminokat tartalmaz, mint a tápszer, úgyhogy tápértékében hasonló, de szilárd ételként alkalmas egy komplett étkezésre. Baja ezért nem lesz a babának belőle, csak kérdés, miért akarod csak a tejpépet?

Az én babám most 11 hónapos, szoptattam, de az anyatej már kevésnek bizonyult arra, hogy átaludja az éjszakát, ezért vacsira elkezdtem neki tejpépet adni,de azután még szopi megy elalváshoz.

A sógornőm a tejpépet cumisüvegből adja a fiának, most 10 hós, és ő reggel meg este tejpépet kap de cumisüvegből.

Nekem furi, hogy akkor már miért nem tápszer, de hát ő így, más meg úgy, és az ő babájának sincs semmi baja ettől.

Tehát a kérdésre válaszolva lehet tejpéppel helyettesíteni a tápszert, ha a baba teljes étrendje megfelel annak amit az életkorához mérten meg kell kapnia.

2014. máj. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én csak már teljesen kétségbe vagyok esve, mert tejem nem elég, tápszert nem hajlandó inni a baba, de a pépes étkezés (zöldségek) se megy annyira (most lesz 8 hós), és elképzelésem nincs, mi lesz a sorsunk.
2014. máj. 24. 09:40
 4/4 anonim ***** válasza:

A sógornőm is így volt, és neki sem itta meg a tápszert és nem ette meg a tejpépet, de cumisüvegből megissza leginkább a sztracsatellás ízűt, nekik ez sikerült.

Próbálj ki te is sokmindent, ne ess kétségbe, biztos lesz megoldás.

2014. máj. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!