Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás bőrű gyermekek anyukái?

Atópiás bőrű gyermekek anyukái?

Figyelt kérdés

Kb.6 hete szenvedünk bőrszárazsággal,kiütésekkel.Sheavajat használunk,lenmagolajat illetve natur fürdetőt.

Most voltunk a bőrgyógyásznál és ő közölte,hogy ne egyen a gyerek semmit tej-,gabona félét.A kérdésem,hogy más is volt e hasonló helyzetben?Tényleg ki kell iktatni?Használt valakinek? Mert ahogy így utánanézegettem gyakorlatilag a paleo étrendhez hasonlítanám azt amit mondott.


2014. máj. 24. 13:52
 1/7 A kérdező kommentje:
10 hónapos azt nem írtam.Kinőhető egyáltalán? Mit adhatok neki akkor enni?
2014. máj. 24. 13:54
 2/7 A kérdező kommentje:
Vagy ilyen korban lehet valamiféle allergia vizsgálatot csinálni,vagy hogy lehet ezt pontosítani hogy mitől lehet. Még olyat is mondott,hogy boltban semmilyen hús,tojás,tejterméket ne vegyünk. Ráadásul még szoptatom,akkor én mit ehetek?..A válaszokat előre is köszönöm.
2014. máj. 24. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam volt így, igaz ő nem kapott tejterméket, mert mi is erre gyanakodtunk, de találtam egy igazán jó krémet Ceumed Baby, 2000 ft körül vn és 1 hét után gyögyörű lett a bőre, azóta nem használok gyógyszertári fürdetőt és lassan kezdem újra adni neki a tejtermékeket, ő már 2 éves és 1 éves kora körültől nem kap tejterméket.Én sem hittem ,hogy ettől a krémtől jobb lehet , de tényleg szép lett, talán 2 hónapig minden fürdés után kentem majd, lassan elhagytam, ma már csak akkor kenem, ha látom hogy kezd száradni a bőre.
2014. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislányának pár száz forintos gyógy krémet és gyógy (semleges illatú, kímélő alapanyagok) fürdetőt írt fel a gyerekorvos, az étrendjén nem kellett változtatni, igaz még nem is kapott akkor tejterméket a kislány (7hós volt akkor). Azóta minden rendben, a kiütések eltűntek.
2014. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sajnos durva ekcémával küzdünk mi is...sok kisérlezeés után a sanatopic testápoló vállt be kizárólag!gyógyszertárban lehet venni és nem drága...mi is tej tojás mentes diétán vagyunk,én is szoptatok egész jól belejöttem 2,5 hónap alatt...

amit ajánlok oldalak:

www.mindenmentes.hu

és www.antalvali.hu

2014. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben a korban még nem csinálank allergiavizsgálatot, mert nem lenne mérvadó (fiamnak csak 2évesen csináltak vár-, illetve bőrtesztet, de igazán 3 éves kortól fogadják el fenntartások nélkül az eredményt.). A diéta ha másra nem arra jó, hogy megerősítse a gyanút, h allergia okozza a bőrszárazságot. Pár hát diéta után ha enyhülnek a tünetek, ez arra utalhat. Emellett persze kezelni kell a bőrt (nekünk is a sanatopic volt jó sokáig). Érdemes elhagyni a mosószert, öblítőt (helyette mosószóda v mosódió, illtve ecetes öblítés), minél rövidebb ideig fürdetni, törlés helyett csak felitatni a bőréről a vizet. Nálunk am tejre gyanakodott az orvos, de valószínűbb h hajlama van rá, és hamar kiszáradt a bőre. 4 éves és már egy éve nem volt egy ekcémás foltja sem.
2014. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm


A Sanatopic nem jött be próbáltuk :(

2014. máj. 26. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!