Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet egy babat raszoktat...

Hogy lehet egy babat raszoktatni, hogy aktassa el magat?

Figyelt kérdés

2014. máj. 25. 02:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Vannak módszerek, de a baba alkatától is függ. Az enyém fél évesen nem igényelte a ringatást, betettem az ágyba és álomba énekeltem őt. Aztán kilenc hónapos korában el kellett utaznunk négy napra a férjemmel, addig anyós vigyázott rá, azalatt úgy megszokta a ringatást, hogy még most másfél évesen is ringatni kell, jó húsz, negyven perceket, és hát 13 kg, gondolhatod....
2014. máj. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Szia!


Kb. ahogy az első írja. Nekünk az vállt be, hogy kapott egy "szundi párnát". Minden alváshoz megkapja (délutánihoz is), csak mikor aludni "kell".

Attól is függ, hogy mekkora a babád, ha 1 hónap körüli, az csak szerencse ha átalussza.

Ha nagyobb lesz, le kell szoktatni az éjjeli evésről/ringatásról. Mikor fekébred, csak egy cumi vagy simogatás. Nekem 8 hós, kb. 1,5-2 hónapos kora óta alussza végig, de az szerencse volt :-))


Off: én nem kérek zöld kezet, csak pirosat.

2014. máj. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
gondoltam,h azt fogja válaszolni valaki,h sehogy.én úgy godolom,h sikerülhet kellő kitartással-de persze gyerek korától,habitusától függ az idő hossza.nálunk a suttogó bevált
2014. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

én is azt vallom, hogy a baba döntse el. a kisfiam nagyon nyugodt, és kiegyensúlyozott, mert minden figyelmet megkap.

mikor kicsi volt, két órát ringattuk, hordoztuk, ciciztettem, mire elaludt.

aztán 3 hósan cicin 5 perc alatt bealudt a megszokott (este hét és fél nyolc közötti) időben.

egy időben napközben az általa választott időpontokban - én nem próbáltam rendszert kialakítani, mert úgy voltam vele, hogy semmi művit nem szeretnék, csak a fürdetés ideje volt kijelölt nálunk - szóval ő maga kialakított alvásidejeiben MAGÁTÓL elaludt (de csak napközben). tökre örültem ennek, de aztán felborult ez a rendszer - mert a jól megszokott kettesünket egy négy napos ünnep, és így apuci itthonlevése megzavarta. mert ilyen apróságokon múlik.

most már mindig cicin alszik el, napközben is (már csak napi egyszer alszik, 1 éves) és este is.

lehet, ha ragaszkodom hozzá, már tudna egyedül is elaludni.


de! szerintem kettő, és csakis kettő ember dönt az elaltatás módjáról. és mindkét személynek fele fele beleszólási joga van. az egyik a baba, a másik az anya.

ha te nem érzed azt, hogy a gyereknek magától (netán a kegyetlen ferber módszer szerint) kell elaludnia, akkor ha kell, ringasd, altasd cicin, babakocsiban. és a gyerek is had döntsön. ha nem akar egyedül elaludni, akkor nem kell ráerőszakolni.

figyelni kell a gyerek jelzéseit. van ilyen, és olyan gyerek, van, aki egyedül, cumival a szájában elalszik, és van, aki csak cicin.


azok az anyák, akik ferber módszerrel altatnak, később gyakrabban számolnak be arról, hogy óvódáskorú gyermekük fél a sötétben, a szobájában, rosszakat álmodik, átmegy a szülői ágyba, nagyon sír lefekvéskor. (ferber módszer = hagyod álomba üvölteni a gyereket)

2014. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Háát ez szerencse vagy elejétől szoktatás kérdése.

Van egy 5 éves lányom,őt babakorában a lehető mindenféle fajta módszerrel altattam:ringatás,kaján aludt el,hinta,pihiszék,hordozás,simogatás,fenékpaskolás stb,3 éve elmúlt mire este mondtam neki egy költözés után h most anyának dolga van elmegyek de te ne gyere le az ágyról mert még kosz van és most fürödtél,onnantól este segítség nélkül gyakori visszatekintéssel,hogy olyan ügyes nagylány voltál a múltkor megpróbálsz megint elaludni egyedül?és azóta megy este,októberben 4,5 évesen megszületett az öccse.na őt nem akartam ezzel az altatással nevelni,mert engem frusztrált,ideges lettem a sokszor fél óránál több altatástól,gyerekkel voltam ingerült.hagytam sírni az elején de kb egy hónap eltelt és amikor láttam h álmos nagyon figyeltem akkor tettem be aludni a kiságyba,szoknunk kellett egymást mire rájöttem mi az a pillanat amikor be kell tennem.esténként rituálé volt fürdés evés után hogy játszószőnyegre tettem nézelődni miközben mi vacsiztunk,mikor láttam hogy kókadozik de még nem alszik akkor tettem be kiságyba,van h szükség van zenélő forgóra de többnyire beteszem helyezkedik és dünnyög majd elalszik. és mivel kezdetektől így van nem zavar be az sem ha esetenként tápszeren vagy babakocsiban alszik el.pedig volt már fejlődési ugrás is.na és vissza a nővérére,amióta megvan az öccse volt h beteg volt és nem volt oviban vagy hétvégén akkor ketten egyszerre aludtak őt altattam öccsét nem,aztán volt hogy pici pont délutáni alvásidőben fent volt na akkor mondtam neki h most nem tudom altatni próbáljon egedül este is olyan ügyes meg oviban is biztos most is sikerül és láss csodát azóta ő is elalszik egyedül mindig.és visszagondolva,megbántam h nála nem úgy csináltam mint másodiknál...de jó pap is holtig tanul.. :-)

2014. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,lehet valaki megveti ezt s sírni hagyást,én viszont többre tartom a nyugodt anyukát,ettől még a kisebbem,hogy hagytam sírni egy nagyon nyugis vidám baba,és a nagynak is van rituálé,egyiknek sem durr bele bumm kell egyedül aludni hanem pl este fürdés mese beszélgetés van...
2014. máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van egy 1 évesem. Nekem az egy év alatt kb. 4-5 féle módon sikerült elaltatnom, mindig ő maga választott egy új módszert. Ez van, aludni pedig neki még kell. Nem erőszakoltam rá soha semmit, ő tudja. Jelenleg az ebéd után kocsiban alszik, este a karomban alszik el, kb. 10 perc alatt, de csak ülök vele, picit ringatva, cipelni nem kell. Után berakom az ágyába és hasra vágja magát....éjjel ha felkel enni/inni, akkor utána már csak leteszem és alszik, itt már nem kell dajkálni.....és ez mind az ő döntése. Majd csak kialakul végtére az a normálisnak mondott altatás, amire mindenki vágyik, hogy evés- fürdés, esti mese az ágyban, jó éjt puszi és alszunk...reggelig!Már én is várom! Sok sikert.
2014. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!