Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » éjszaka, hétvégén kórházat...

éjszaka, hétvégén kórházat hívjak ha bármi van? Most kiütéses lett az arca, meg szerintem sárgul is.

Figyelt kérdés
és múltkor is, bármikor, akármi van, tuti, hogy vagy éjszaka, vagy hétvége, amikor gyerekorvos, védőnő sehol nincsenek.
2014. máj. 25. 11:01
 1/8 A kérdező kommentje:

3 hetes, csak anyatejet eszik


sokat csokiztam mostanában, de nem hinném, hogy ettől lenne

2014. máj. 25. 11:02
 2/8 anonim ***** válasza:
GYerekorvosi ügyelet, ha indokolt. (bár nekünk a gyerekorvos megadott miden elérhetőséget, otthonit, mobilt, azt kérte, őt zaklassuk, mert ismer minket és a babát is, és lehet, hogy telefonon többet segít, mint egy idegen háziorvos személyesen).
2014. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi

nekünk semmit nem mond soha el a doki

2014. máj. 25. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
A kiütés az arcán valószínű tejkiütés lehet. Az meg hogy sárgul, nem valószínű. Ha a szeme fehérje vagy a körme alatt is sárga akkor lehet gond. Ne a bőrét nézd.
2014. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

először azt kell mérlegelni, hogy kell-e orvos. ha igen, de nem életbevágó akkor gyerekorvosi ügyelet. első körben elindulni vele, de ha mondjuk nagyon magas láza van, akkor inkább kihívni.

aztán ha olyan, amihez be kell feküdni a kórházba akkor igen, egyenesen oda.

ha meg ilyen van, hogy nem is tudod, akkor legegyszerűbb ha bármelyik gyerekorvosi ügyeletet felhívod és elmondod a problémádat.

én a bethesdát szoktam hívni, nagyon aranyosak, eddig egyszer mondták, hogy menjünk be, de akkor ott is maradtunk 1 hétig :(

egyébként nagyon jó tanácsokat adnak. én már azért is hívtam őket, hogy melyik lázcsillapítók kombinálhatóak mert éjjel 1kor a fáradságtól már annyira belezavarddtam, hogy mit lehet és mit nem, hogy felhívtam :)

2014. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi

voltunk az ügyeleten, ott mindent elbagatellizálnak :(


amikor antibiotikumot kellett adni neki infúzión akkor sem látszódott semmi tünete, csak vérvétel mutatta ki, hogy magas a CRP értéke, tehát valami ellen nagyon küzd a szervezete antitestekkel. a babán meg nem látszódott semmi.


legalább vártam volna egy vérvételt. de csak legyintenek, ahogy majd a gyerekorvos is fog szerintem.

2014. máj. 25. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:

figyelj, születés után nyilván vettek vért mikor besárgult. de 3 hetesen már nem "küzd semmi ellen a szervezete" :)

még jó, hogy pár tejpötty miatt nem vesznek vért!

nyilván az orvos is legyinteni fog holnap, de azért persze vidd le. csak nem értem, ha az orvos se nyugtat meg akkor mi? vagy kórházba dugnád 18 éves koráig a gyerekedet mert tuti beteg?

ebbe bele fogsz csavarodni, tényleg próbáld meg leállítani magad, nem szabad ennyire rápörögni!

2014. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hát igen, nem tartozom a nyugodt anyukák közé az biztos :)

de az is idegesít, hogy kék a szája körül, mint akinek rossz a vérkeringése. azt meg el is felejtettem a dokinak mondani.

de persze nem akarom bele beszélni a betegséget, igyekszem ügyelni magamra.

2014. máj. 25. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!