Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor ideális külön szobába...

Mikor ideális külön szobába költöztetni a babát?

Figyelt kérdés

Pici fiam júliusban tölti be az első életévét.

Születésétől a hálószobánkban alszik, a saját agyában. Nappal nem itt, hanem a szobajanak szánt szobában alszik, szintén kezdetektől.

Lassan szeretném berendezni neki a birodalmát, hogy teljes mértékben elfoglalhassa a szobáját.

Úgy veszem észre, kijött nála a szeparacios szorongás, úgyhogy most elbizonytalanodtam ebben a külön szobában.

Egyébként meg vagyok győződve arról, h éjjel zavarjuk az álmát a mocorgasunkkal. Az is bizonyítja ezt h pl. ha a párom nincs itthon éjszaka, akkor már sokkal nyugodtabban alszik a baba (ő elég hangos ember, még a levegőt is hangosan veszi, horkol, stb).


Mi a véleményetek, nehéz lesz ezt a lépést a nyáron meglépnünk?

Aki hasonló helyzetbe volt, annak hogy alakult a különköltözés?


Köszi mindenkinek, előre is! :-)


2014. máj. 25. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ebben (is) szerintem minden gyerek más, de saját tapasztalat: 4,5 hós fiunk ma éjjel először aludt a saját szobájában, eddig a hálónkban de saját ágyban.

Hát, rég aludt ilyen nyugodtan és sokáig... nekem rossz volt hogy nem szuszog mellettem de valószínűleg mi zavartuk őt.

2014. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ideális az, ha a kórházból már egyből a saját kis ágyacskájába megy a saját szobájában.


Szerintem nyomassátok, amíg még nem késő! Nehezebb lesz, mint egy éve lett volna, de most már ugye késő bánat. Hajrá:)

2014. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mivel viszonylag távol van egymástól a két szoba, ezért azt kizártnak tartottam, h újszülöttként külön tegyem.

A párom kicsit másként vélekedik erről, ő még korainak.tartja, ezért van egy kis hátráltató tényező.

Remélem nem teszek rosszat, és jó lesz a Manómnak a saját kuckó! :-)

2014. máj. 25. 16:15
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem próbáljátok meg a külön szobát. Mi annak idején 5,5 hónaposan költöztettük a saját szobájába, mert valahol olvastam, hogy 5-6 hónap körül ideális. Nekünk bevált. Bár én rosszabbul aludtam eleinte, de ő egyből megszokta, nem volt probléma. Szerintem ha túl sokáig vártok, akkor meg már azért nem akar saját szobát, mert a megszokás nagy úr!
2014. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2,5 évesen költöztünk ki a szobából, addig együtt aludtunk, ő külön ágyban. Nekünk így volt jó. Sokat aludt köztünk is. Mivel lecseréltük a kiságyát, úgy gondoltuk, hogy akkor megcsináljuk neki a szobát. Semmi gond nem volt. első perctől kezdve jót aludt a szobájában. Én nem bírnám külön szobába tenni az újszülöttemet. A 2.-at sem fogom külön tenni tőlünk.
2014. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!