Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon nem hormonzavaros az 5...

Vajon nem hormonzavaros az 5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Már hónapos és majdnem 9 kiló. Már szólnak meg az utcán, sőt ma azt mondta egy nő, hogy olyan kövér mint egy kismalac. Nagyon rosszul esett. Nem született nagy súlyal, 3300 volt, és nem adok neki semmit csak szoptatok. Vajon nem beteg? :(
2014. máj. 26. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Ugyan már, anyatejes babáknál előfordul, hogy kis pufókok, aztán majd, ha elkezd rendesen szilárd ételt menni, meg elkezd mozogni, majd meglátod, nem lesz ilyen.:) Ha meg igen, akkor már kikérném a doki tanácsát.

Az én fiam 5 hónaposan 8,5 kg volt, de hosszú is, hetvenpár centi. Voltak kis hurkácskái, de nem volt dundi.

2014. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
*enni, bocsi.
2014. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónaposan volt 9 kg és 72 cm a fiam, de senki nem szólt meg. Mondjuk ő 3900 grammal és 55 cm-el született. Ő tápszeres volt. Most 2 éves, 15 kg és 93-94 cm. Nagy, de egyáltalán nem extrém. Majd leáll a hízás, ne aggódj. A malacos nőt legalább elküldted a francba?
2014. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Hol élsz, hogy megszólnak az utcán???? Nem tudom elképzelni, hogy valaki ilyet mind egy kisbabára! Azt, hogy nem beteg-e csak orvos tudja megmondani. Nem szól semmit a súlyára a gyerekorvosotok?
2014. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Az én babám tisztán anyatejes volt 6 hónapos koráig, és a szokásos combhurkácskákat leszámítva sosem volt kövér. Sőt, én inkább azt figyeltem meg a környezetemben /rengeteg baba van/, hogy a tápszeres babák a kövérek, felfújtak. Én a helyedben biztosan konzultálnék a dokival.
2014. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Még annyit, hogy bőven 4 kg felett született a fiam, és majdnem 60 cm volt. De sosem volt kövér, pedig aztán étvágya az van.
2014. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
A gyerekorvossal beszéld meg ezt a kérdést. Én nem látok benne kivetni valót, bár az én gyerekeim nem voltak ducik. A "kismalacozó" boszorkákat pedig küldd el a ....
2014. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A doki nem mondott semmit. Azt mondta, hogy jó a tejem, örüljek neki. De engem azért mégis aggaszt, lehet, hogy a mai leszólás is hozzátett.
2014. máj. 26. 14:35
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

Fene tudja, szerintem is iszonyatosan sok.

A lányom még 1 évesen se volt 9 kiló, pedig 3 kilóval született és jó étvágyú.

Endokrinológussal megnézetheted, ha a háziorvos nem foglalkozik vele, mert ez a súly nagyon durva.

2014. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Az én környezetemben nagyon kövérek az anyatejes babák. Olyat is ismerek, aki 12 kiló volt 6 hónaposan, de olyat rengeteget, aki 10 körül. Semmi gond nincs ezzel, majd ha kap zöldséget, gyümölcsöt és elkezd mozogni, akkor lelassul a hízása.
2014. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!