Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most készültem ki? Mit tegyek?

Most készültem ki? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Besokaltam!Imàdom a kisfiam,èletem èrtelme.18hós.Sajnos most lett sok!!!!Hàzimunka,fözès,kötelezö elintèznivalók,rohanàs az idõvel,gyereknevelès....!Nem tehetek róla,de nem birom!Mit tegyek?Apa csak este van.Vele is veszekszek màr sokszor,mert ingerült vagyok.Nem tudunk egymàsra hangolódni.Jó lenne valami ötlet,mert a fàradtsàgtól,ès a tehetetlensègtöl màr sirni tudok!Bennem van a hiba?
2014. máj. 26. 18:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudod bölcsibe adni a gyerkőcöt?
2014. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
ez az anyaság.
2014. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igaziból eddig birtam...!Nem szeretnèm beadni hisz itthon vagyok....!Akkor meg hiànyozna is.Mèg 2èves sincs.Valahogy túl leszek ezen a ponton.Csak nem tudom hogyan?
2014. máj. 26. 18:53
 4/21 A kérdező kommentje:
MÀsodik!Ezt hogy èrted?Akkor ez normàlis?MInden anya igy van?Eddig nekem nem volt ilyen.Volt hogy nehezebb volt,de nem ennyire.
2014. máj. 26. 18:56
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a nagyszülőket, hogy néha vehess ki egy kis szabit.

Egyébként amikor alszik, akkor próbálj egy kicsit lazítani.

Én ha besokkalok akkor az újszülött, vagy pár hónapso képeiket nézem, ilyenkor mindig eszembe jut, hogy milyen nagyon hamar megnőnek, és mennyire hiányzik az újszülöttkor, babakorszak pl:)

2014. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Jégtánc ***** válasza:
100%
Mély levegő és gondold át mi a fontosabb.A gyermekkel való foglalkozás vagy az állandó takarítás stb.Nem szabad elfelejteni hogy a lakás/ ház van ėrtetek és nem fordítva.Főzni pl főzz előre több napra.Amikor alszik a gyerkőc,akkor pihenj te is.Szervezd át a napodat.Gyerekkel sosem egyszerű,ilyen az anyaság.
2014. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mindenkèpp a picim az elsö.Van hogy nem alszik csak 20percet.Nincs az a nagy tisztasàg!Söt nem is tudom megcsinàlni rendesen azokat sem amiket megkène.Föleg tavaszi nagytakaritàsrôl ne is àlmodjak.Napi söprès vagy porszivózàs felmosàson kivül màst szinte nem lehet.Fõzni meg kell,mert enni kell stb.
2014. máj. 26. 19:04
 8/21 anonim ***** válasza:

nyugi, ma egy ilyen nap van. Holnap jobb lesz. Én így állok neki minden egyes napnál, amikor kimerülök. Hétvégén fél napra lépj le és menj el valahová, plázázni, akárhová, ami kikapcsol. Hétköznap meg apa vigye egy el egy fél órás sétára, amikor hazajön.

és sok c-vitamin és b6 vitamin.

és egyszer egy 7 gyerekes apuk írta, mondta, hogy elmúlik. Napról napra könnyebb lesz. Kitartás.

én két gyerekkel vagyok itthon. :)

2014. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én télen estem át ezen. Beszűkült az életem, miközben imádtam én is fiam. De a monotonitás engem is ingerültté tett. Aztán jött a jobb idő, tettem a háztartásra, az idővel nem rohantam, csak a gyerek napirendje volt fontos, csak két naponta főztem, és inkább nagyokat sétáltunk, élveztük a napsütést. Nálunk nincs a közelben segítség, de ha nektek van, 1-1 órára használd ki. Olyan igazi nagytakarítás 2 éve nem volt, mindig részletekben takarítok, mégis tisztaság van és nagyjából rend. Ha az anyukaismerőseim a nagytakarítást tervezik, én bölcsen hallgatok. Ne is idegeskedj ilyen miatt. Ha apa hazaér, kérj egy órát tőle, hogy csak azt csináld, ami jól esik, ne is figyelj rájuk. Hétvégén kérj tőle egy délelőttöt. Az a kis idő aranyat ér. Nekem segített.
2014. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell naponta felmosni, és porszívózni :)

Próbáld jobban beosztani az idődet. Pl. kétnaponta főzni, és mondjuk nem 3 fogás, csak 2. Vagy ne napi 2x2 órát sétáljatok, hanem mondjuk 2x1-et. Legyen a kisfiad az első, nyilván, de azért 18 hónapos, néha nem baj, ha nem ülsz mellette minden percben. Legyél elnézőbb magaddal (is), ha kell, kérj segítséget, hagyd a nagyszülőkre a gyerkőcöt, ha teheted. Esetleg fogadj bébiszittert. Irasd be családi napközibe heti 2-3 napot. Az apukával szervezzetek kettesben is programot.

2014. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!