Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hisztek abban, hogy ezek a...

Ti hisztek abban, hogy ezek a beszélő műanyag készségfejlesztők érnek valamit?

Figyelt kérdés
Nekem pusztán egy gépnek tűnik, olyan személytelen.
2014. máj. 29. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is annak tűnt, míg a gyerekem el nem kezdett rajongani értük :) Nem rajong, ez azért rossz szó, de egyértelműen leköti a figyelmét, használja, nyomkodja, hallgatja, rázza, amit éppen kell. A gyerekeknek lett kitalálva, és nekik igen is fejlesztő hatásúak.

20 hós anyukája

2014. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Írd meg, légyszi, hogy nálatok milyen pozitív hatása volt!
2014. máj. 29. 19:54
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Megtanulta kezelni például a bonyolult nagyon sok gombos szintetizátor-szerűt. Eleve zene, megvannak a kedvenc dallamok, de maga is szeret pötyögni rajta. Vagy sokáig kedvenc volt a FP Laptop. Sokáig csak nyomkodta és tetszett a hang, amit kiad, de most már tudatosan nyomja, amit éppen szeretne: pl zenét, vagy a számokra kíváncsi, vagy az abc-re, stb. Hogy pontosan mit fejleszt, nem tudom leírni neked, mert nem vagyok szakember, de ha mást nem, akkor a figyelmét, a finom motorikáját, hallását, szem-kéz koordinációját, kognitív fejlődését.

Mondjuk nagyon más nincs is neki, de barátoknál is nagyon szereti őket, meg más gyerekeken is látom, hogy ezeknél s játékoknál mindig leragadnak.

2014. máj. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem tanult meg tőle számolni, nem mondta a beszélő után, amit kért, hogy ismételje. Lekötötte egy bizonyos korban, de azért ne gondolt, hogy orákig el van vele:D 8-10 hónapos korától kábé másfél-2 éves korig köti le őket, de egyre kevésbé, ahogy "öregszenek".
2014. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan játék ami ne fejlesztene valamit. Ha más nem, akkor fejleszti a fantáziát és eljátszik vele a gyerek. Nyugodtan vegyél bármilyet, ami tetszik a gyereknek. Lényeg, hogy legyen több játéka, amiből válogathat az igényeinek megfelelően.

A készségfejlesztő játékra eredetileg a valamilyen készségben a korához képest lemaradt gyerekeknek van csak szüksége, mint gyógypedagógiai eszközre. Csak manapság lett divatos kifejezés és ráírják mindenre, így jobban el lehet adni. Fogadjunk ha megkérdeznéd a gyártót, hogy milyen tanulmányok igazolják a készségfejlesztő hatást, nem tudná megmondani, mert nem is végeztek ilyet. Azért látványos amúgy, mert a gyerekek amúgyis gyorsan fejlődnek, de semmi sem igazolja, hogy pont attól a játéktól. Az a gyerek akinek nincs olyan játéka, az is ugyanúgy megtanulja.

2014. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szégyen nem szégyen nekünk egy sincs,nem éreztem szükségét,van pár folyamatos beszédkényszeres a családban,az első szókincse,nyelvérzéke még csodaszámba ment,a kicsin már meg sem lepődünk*
2014. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt sokkal többet,sokrétűbben tud átadni mindent mint egy monoton beszélő játék.Amelyik gyerek fogékony,megtanulja bárhogy,amelyik gyengébb-e téren,azon nem ez segít.Max aranyos játék,időkitöltő.
2014. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi bele buktunk ezekbe a készségfejlesztőkbe. Kettő márkásunk is van de egyiket sem élvezi igazán a gyerek. Az első 5 percbe leköti a zenéje, táncol picit de ennyi. Nem is veszünk többet ilyesmit.
2014. máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nekünk nem volt, nem is tervezünk venni, csak láttam boltban, ahol gyerekek nyomkodták, és elgondolkodtam rajta, hogy ezek az aranyárú áruk hasznosak-e.


Szép napot.

2014. máj. 31. 20:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Kétévesem kapott fp zongorás kutyát, ugyanattól akitől a másik addigi egyetlen zenélő műanyagjátékot, kb egy hónaoig rá se nézett, azóta nyomogatja, szerintem túl gyorsan egyik gombot a másik után, még nem beszél, de nem hiszem, hogy ettől fog. Én nem adnék pénzt ilyenért, ennél többet ér, ha 8-10 szer elviszem ringatóra, mert kb annyi. Vagy 3 mesekönyv, vagy egy csomag lap és egy doboz ceruza és leülök mellé.
2014. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!