Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki, aki (nagyon)...

Van valaki, aki (nagyon) koraszülés miatt egyenesen szülőszobára került, de akkor mégsem született meg a babája? Vagy ha valaki odakerül, már nemigen van visszaút?

Figyelt kérdés
2014. máj. 29. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, en kereken 34 hetesen kerultem oda, vegul 35+6 hetre szuletett a kisfiam. Vegulis nem volt tul korai, de pont ma olvastam itt, hogy talan 21 hetesen kerult be a kismama es bent tudtak tartani a babat.
2014. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én 35 hét 5 naposan kerültem a szülőszobára (ami már annyira nincs korán, főleg hogy 3500-ra saccolták már akkor a babát) 1 napig ott voltam megfigyelésen, majd áttettek az osztályra, éjjelre visszakerültem, de délelőtt megint kitettek. Végül 39 +4 napra született meg a nem kicsi fiam.
2014. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 1es válaszoló rám gondolt :) 21 hetesen kerültem szülőszobára, de végül sikeresen visszatartották, 41 hétre szültem indítással :)
2014. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szülőszobán dolgozom, szülésznőként, naponta többen vannak ott fenyegető koraszülés miatt, a 80%-uk nem szül meg, osztályra kerül. Csak a héten 12 kismama volt 26-32. hét között beindult fájásokkal, ketten szültek meg, akiknek a burok is megrepedt, a többiek közül szerintem van, aki már otthon van. Tehát azt szeretjük, ha van visszaút, és a legtöbb kismamának van is.
2014. máj. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


A szülésznő válaszolótól kérdezem, hogy aki rögtön odakerül (és nem "csak" osztályra), annál a kismamánál már igen veszélyes a helyzet?


Vagy kérdezhetem úgy is, hogy mennyire megindult szülésnél teszik szülőszobára a kismamát?

2014. máj. 30. 08:47
 6/7 anonim ***** válasza:

28 hetes burokrepedéssel kerültem a szülőszobára s az ügyeletes doki azt mondta, hogy addig lehetek ott, amíg a fertőzés mértéke el nem éri a kritikus szintet, akár hetekig is. Nem tűnt valószínűnek, de nem akartam vitatkozni vele. (youtube-on láttam egy csajt, aki 11 hétig kihúzta még benn a burokrepedés után).

Másnap megcsászároztak, minden rendben van mindkettőnkkel szerencsére.

2014. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van mindenféle: nyilván a burokrepedés az egy sürgetőbb, szorosabb megfigyelést igénylő dolog. De jönnek fájásokkal is (gyakran jóslókkal is, ez a legenyhébb szituáció), enyhe vagy erős vérzéssel, lepényleválással. Bármivel. Gyakorlatilag ha állandó CTG monitorozás vagy szorosabb megfigyelés szükséges, akkor indokolt a szülőszobai felvétel, de ez a legkevésbé sem jelenti azt, hogy akkor közeleg a szülés.
2014. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!